Jump to content
WickedPuppy

Revizuire sistem preluare

Recommended Posts

Salutari, aș dori să propun revizuirea regulamentului de preluare. În momentul de fata activitățile în joc sunt foarte puține, noul regulament de preluări a mai adăugat un gram de plictiseala în plus și a redus competitia la aproape 0. Propun să fie doar arena cu preluare de spot, iar hărți precum k7 să rămână hărți cu risc și competiție. 

 

P.S o mai buna definire a regulamentului de pk și ks ar fi binevenita, de exemplu nu se menționează cum faci preluare când sunt mai mult de 5 jucători pe un spot, nu se menționează ce se întâmplă când sunt doua party care așteaptă să preia un spot de la un al 3 lea party care urmează sa elibereze. Poza în momentul pk-ului nu e rezonabil, nu are cum sa stea lumea non stop să vadă când ia pk, deci e posibil sa se abuzeze de aceasta 

Edited by WickedPuppy
Link to comment
Share on other sites

Contra,  unul din motivele introducerii preluarii   au fost pk-urile  exagerate. Unii se credeau stapani pe unele hărți, in special k7. Te trezeai ca luai pk doar pt ca eu(sau alții) prindeam pt pe search cu nu stiu cine din nustiu ce guild, iti dadea pk si pleca   iti mai si spunea ca tu esti secundarul nustiu cui si nu ai ce cauta in k7. Cu preluarea si cu ban pentru pk pe spot mai am si eu(si altii) o șansă sa ma apar.   Asa cum in partyul meu stam on cu rândul tot asa pot face si cei cu pretenții. Cat despre simplificarea preluarii susțin si eu acest lucru chiar am deschis un topic cu o propunere, din păcate nu a avut feedbackul dorit

De asemenea un +1 si pentru celalalt topic pe care l-ai deschis

Edited by babacku
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, babacku said:

Contra,  unul din motivele introducerii preluarii   au fost pk-urile  exagerate. Unii se credeau stapani pe unele hărți, in special k7. Te trezeai ca luai pk doar pt ca eu(sau alții) prindeam pt pe search cu nu stiu cine din nustiu ce guild, iti dadea pk si pleca   iti mai si spunea ca tu esti secundarul nustiu cui si nu ai ce cauta in k7. Cu preluarea si cu ban pentru pk pe spot mai am si eu(si altii) o șansă sa ma apar.   Asa cum in partyul meu stam on cu rândul tot asa pot face si cei cu pretenții. Cat despre simplificarea preluarii susțin si eu acest lucru chiar am deschis un topic cu o propunere, din păcate nu a avut feedbackul dorit

De asemenea un +1 si pentru celalalt topic pe care l-ai deschis

Nu am pretenția sa se scoată de tot, dar arena e deajuns cu preluare. Dacă vrei cele mai bune spoturi, gen k7, trebuie sa îți asumi un risc. Ce e asa amuzant să stăm toți pe spoturi sa prindem rădăcini? 

Link to comment
Share on other sites

Acum 1 oră, WickedPuppy a spus:

 Ce e asa amuzant să stăm toți pe spoturi sa prindem rădăcini? 

Iti dau dreptate aproape in totalitate,  eu as propune introducerea unei harti pvp (unde totul sa fie permis) gen vulcanus  sau cleon, iar aceasta harta sa conțină 2-3 spoturi cu exp foarte mare in comparatie cu k7 si cu drop "pretios" pentru cei din top si acolo poti/putem avea toata distractia pe care o poate oferi acest joc  inafara de cs. Unii joaca de fun alții sunt super competitivi, vânează adversarii direcți, altii vin peste tine la tarcuri cu 2 minute înaintea disconectului 😉, etc

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...