Jump to content
MaxSM

Nerf la SM... si restul?

Recommended Posts

E bine ca nerf-uiti SM SKILL PVP... singurul skill de pvp cu care da si el dmg...

De asemenea e bine ca DL PET nerf-uiti doar la CS. In schimb SM-ul il nerf-uiti overall.

De asemenea e bine ca RF Chain Drive are delay 6 sec  ( cu toate ca si asa VRF ataca greu ).

De asemenea e BINE CA AE nu are  delay pe ice arrow nici dupa al doilea patch.

De asemenea e bine ca bk combo da mai putin dmg decat da 1 mg cu skill ice.

Si multe altele. I m out, take care. Dar aveati mai multe de modificat inainte sa dati drumul la server pentru primi donatii.

  • Pet
    • Raven modificat PVP doar pentru Castel Siege (Raven nu mai ataca multi target, ataca doar un singur player indiferent daca foloseste skill Random Attack sau Target Attack) Diferenta intre cele 2 skill este ca random isi alege singur tinta si la target playerul isi alege tinta pe care vrea sa o atace raven-ul. De asemenea, am modificat putin si attack speed (Doar la Castle Siege).
  • Soul Master
    • Am optimizat speed la skill Blast/Cometfall
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, MaxSM said:

E bine ca nerf-uiti SM SKILL PVP... singurul skill de pvp cu care da si el dmg...

De asemenea e bine ca DL PET nerf-uiti doar la CS. In schimb SM-ul il nerf-uiti overall.

De asemenea e bine ca RF Chain Drive are delay 6 sec  ( cu toate ca si asa VRF ataca greu ).

De asemenea e BINE CA AE nu are  delay pe ice arrow nici dupa al doilea patch.

De asemenea e bine ca bk combo da mai putin dmg decat da 1 mg cu skill ice.

Si multe altele. I m out, take care. Dar aveati mai multe de modificat inainte sa dati drumul la server pentru primi donatii.

  • Pet
    • Raven modificat PVP doar pentru Castel Siege (Raven nu mai ataca multi target, ataca doar un singur player indiferent daca foloseste skill Random Attack sau Target Attack) Diferenta intre cele 2 skill este ca random isi alege singur tinta si la target playerul isi alege tinta pe care vrea sa o atace raven-ul. De asemenea, am modificat putin si attack speed (Doar la Castle Siege).
  • Soul Master
    • Am optimizat speed la skill Blast/Cometfall

Nu esti singurul,e un server ce nu merita jucat deloc, astia nus DVP habar nu au ,si nici nu e server de 10x....au facut un rahat si-un proiect esuat..

Am acordat timp si la toata BETA,si cand sa deschis, pana acum,dar vazand ca nu-si dau interesu, prostiile ce le fac cu modificari...nu s-au mai vazut pe nici un server ,jucati un custom ,dar habar naveti ce combinati.

Sa aduc la atentie unora,cat is ei de capabili :

Update 1 (27-Feb-2022)

-Dark Raven & Horse Spirit - pret vanzare la shop corectat

Update 2 (12-Mar-2022)

-Am modificat pret vanzare Jewel Bundle, Horse & Raven Spirit

No comment!.

P.S

Si-as mai aduce multe si multe,daca atata timp BETA a fost degeaba ,si s-a dat drum la server si configuratia e de rahat  serveru in sine e de rahat si punct.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Asta este dezamagitor ca o mare parte dintre voi sunteti inapti sa dati un feedback corect, coerent, elegant, explicat frumos. De ce in loc de ce server de cacat, nu puteti sa veniti sa ziceti in felul urmator, salut uite am niste propuneri sau uite din punctul meu de vedere ar trebui sa modificati x,y,z. Se poate? etc.
Nu, taranii dintre voi vin si arunca moloz in fata ca asa stiti voi sa comunicati, 0 barat. Cei care ne zic zilnic, frumos, clar, domne uite problema x y z, puteti rezolva ceva. Stam, le explicam, dezbatem cautam solutii.
Daca tot nu ne dam interesul asa cu sustii tu, de ce suntem zilnic aici, de ce raspundem si pe forum, si pe discord si pe Site support chat tuturor requesturilor. Asta inseamna ca nu ne dam interesu? Sau ca unora nu le convin 5 setari la mana si arunca cu vorbe ca domne nu se ocupa. Ce inseamna sa te ocupi de un proiect? Daca tot stii tu mai bine, nu vrei tu sa faci un server, sa te afiliezi comunitatii Linkmania si porma sa ne zici noua, ba saracilor asa se face. De ce va place sa aruncati cu gunoaie in loc sa avem o colaborare frumoasa, eleganta ca totul sa iasa bine. Nu se poate face doar cum vreti voi, tot ce vreti voi, nu se poate face nici ce vrem noi (ca echipa). Mereu cautam o cale de mijloc, reparam cat de mult putem in functie de disponiblitate, si bagam update dupa update, pentru ca noi chiar vrem sa facem ceva fain cu acest proiect.
Dar chiar si voua 'taranilor' va multumim de parere si feedback ca si de la voi extragem o informatie buna din cand in cand, ce ne ajuta sa mai imbunatatim.

Stim si stiam de la bun inceput ca ne vom lovii de playeri cu Hate maxim, dar si cu voi se poate colabora daca v-ati gasii un pic de bun simt.
Nu am disparut dupa primii 500 de euro ca alte servere, nu intentionam sa dam inapoi ca sunteti voi cativa inapti de a comunica decent. Ne tinem de treaba si o sa iasa din ce in ce mai fain, tot aici veti ajunge and that is a fucking promise.

Sunteti mari, nu mai sunteti copii de 14 ani, grow the fuck up si invatati sa vorbiti, sa comunicati ca sa facem ceva misto cu acest joc batran. Pana la urma, MuOnline este acel guilty pleasure al generatiei noastre.
Noi suntem aici si facem treaba cat de bine putem, da sigur poate nu ne comparam cu alte echipe ale altor servere dar ajungem noi si acolo.

Daca vreun manager considera sa ma sanctioneze in vreun fel din cauza limbajului meu, sa o faca fara probleme. Dar am simtit nevoia sa zic mai fata cateva cuvinte.

Celor care nu le place serverul, sanatate numai bine, poate ne vedem la urmatorul DB ce va fi mai bun ca primul, si tot asa cu fiecare DB.

#Rezist MuHate

Link to comment
Share on other sites

Tin sa te corectez, eu mi-am zis nemultumirile foarte frumos, nu am folosit cuvinte jignitoare in nici un fel sau cu subinteles, poate nici tu, nu conteaza.

 

Ideea e ca s-a zis pe chat facebook ca AE 0rr bate SM 2rr + BK 2rr + DL 2rr + RF 2rr + BUff uri de la elf 2rr.

Ce s-a facut in aceasta privinta?

Da-ti nerf la SM.

Cum poti tu sa bati in early game AE cu 100% sansa la ice arrow fara delay cu orice alt char? unde e balanced pvp.

Ok, am inteles ca elf poate fi batut, cum?

Are range 8 pe ice arrow, tu ca bk in early ai range 4, ca rf ai range 3, ca sm ai range 6 + 2 ( din fixed point max range ice storm, decay etc ) care nu s skill uri de pvp, ca ene mg ai range 5 gigantic, 6 flame, etc... ca str mg ai range 4... si lista continua.

 

Singurul care ajunge macar la elf este sm ul care mai primeste si nerf pe un skill cu range 3.. care oricum nu poate fi folosit daca are ice.

Ok, poti folosi ice ring +9, am inteles, de unde faci tu rost de atatea jwl sa il faci +9 ca sa rezisti pana la ...sa zicem.. 10rr in situatia in care pana atunci te bat elfele peste tot...si chiar si daca nu te bat, tot nu gasesti "minim 9 jwl pentru upgrade ( pe care le-ai strica pe 1 ring neexc - mare noroc sa fie exc )".

 

Ceea ce zic eu este ca ai sanse de 0.0001% sa bati o elfa in early cu 8 range pe ice arrow fara delay pe skill cu setarile actuale cu SM.

0% sa bati cu caractere care nu ajung la ea.

De ce? Simplu, pentru ca nu gasesti atat de repede in joc jwl sa faci ring +9 ... mai mult.. mai iei si fail.

De ce nu gasesti? pentru ca BC / DS este prea OP comparativ cu spotul.

Luam exemplu 0rr. 

Pe spot faci 2 lvl in 8h pe spot la 20-24 k exp ( full pt kanturu2 gigantis ) top spot pentru 0rr.

In BC faci 2 lvl in 15 min. Ok, este pentru activitate, inteleg, dar asta este activity dependent ca sa poti sa cresti, pe spot nu se face lvl, pe spot doar se sta sa nu stai lorencia la gard ( comparativ cu bc/ds ) .

 

Revenind la pvp, dupa ce ti/ vi s-a zis pe chat de elfa sa testati.. nu sa o nerf-uti... ati raspuns sec, mai mult, folositi vocabular neadecvat pentru un "proiect" cand vi se atrage atentia si atacati cu expresii precum " ai mai jucat vreodata mu" / " inapt " / "taran " in canditiile in care. 

Tin sa te anunt ca joc mu din 2001, pe multe servere inclusiv linkmania. Nu se compara ce a fost link cu ce este. Nu fac reclama la altele dar incercati sa mai " furati meserie " de la alte servere.

Legat de vip, nu am donat pentru ca asteptam sa vad cum decurge server-ul dar 2 dintre membrii pt-ului meu au donat, acum regreta. ( concluzie: prin comportament se pierd potentiali "clienti" pentru ca este un proiect -> bani , de aceea ii numesc si clienti ci nu playeri. )

 

M-am dus prea departe. 

Concluzie:

Ti s-a zis pe chat de elfa, nici macar nu ati testat, ati raspuns ca se poate bate...

Cum?

Elf - Range 8 ( ice arrow  -  100% ice ( stun pe loc nu poti face nimic )

BK - Range 4 ( ai ice, nu te misti, nu ajungi )

RF - Range 4 ( ai ice, nu te misti, nu ajungi )

SMG - Range 4 ( ai ice, nu te misti, nu ajungi )

EMG - Range 6 ( ai ice, nu te misti, nu ajungi )

Summ - Range 6 ( ai ice, nu te misti, nu ajungi )

DL - Range 7 ( chaotic, ai ice, nu te misti, nu ajungi )

SM - Range 6 ( ai ice, nu te misti / nu poti da teleport, nu ajungi ) - de asemenea alta poveste, teleport-ul continuu trebuie nerf-uit la SM.

 

SM - Range 6 cu punct fix -> 8 cu decay - ajungi la elfa dar ghici ce, ice arrow are dmg si te dobora in 5 hit-uri.

La modul cum se da rr, nu ai cum sa faci jwl pentru ice ring decat la 20-25rr uri.

 

Parerea mea, dupa ce am mai zis-o mai sus si inainte de asta pe chat.

Varianta 1: Ice arrow - sansa sa nu fie 100%

Varianta 2: Delay la Ice arrow asa cum are si RF la Chain Drive ( de ce unu are delay altul nu? )

Varianta 3: Dmg mai mic pe ice arrow ( se poate face ) sau un minimum de energy necesar sa il pui ( spre exemplu 5k ene ) ca sa nu mai rupa in early tot, sa il foloseasca pentru mid-late game unde au si ceilalati sansa la 1 ring ice +9.

Varianta 4: Range mai mic, ok, dai ice arrow cu 100% dar sa fie range 3-4 ca daca continui cu ice, sa ajunga si bk strmg cu skill la tine. Nu doar sa stea sa se uite cum mori.

 

Multumesc. Eu oricum nu mai intru, am venit sa vad raspunsurile care lasa de dorit.

Link to comment
Share on other sites

@MaxSM Iti raspund concret la fiecare intrebare cu lamuriri ca sa ne facem intelesi ca vad ca se insista pe anumite chestii.

"Ideea e ca s-a zis pe chat facebook ca AE 0rr bate SM 2rr + BK 2rr + DL 2rr + RF 2rr + BUff uri de la elf 2rr."

Daca respectiva elfa de la non RR are wings lv2 +13, set tier 4 exe, arc tier 4 exe, am spus si repetam de nenumarate ori, Items conteaza mai mult ca stats, asta am vrut, asta a iesit. + mai mult de atat, s-a redus regen la AG fapt pentru care elf nu poate da continuu cu Ice Arrow!

"Cum poti tu sa bati in early game AE cu 100% sansa la ice arrow fara delay cu orice alt char? unde e balanced pvp."

V-am spus in nenumarate randuri, aveti ring of ice si pendant of ice, repet a 100-a oara, nu ati testat, doar spuneti ca e O.P., nu ai ce sa faci, Nu e bine. Dar nu ati intrebat, Ce facem in situatia in care elf ne tine in Ice Arrow? Simplu, te informezi putin din guides sau daca ai fi jucat pe beta ai fi stiut. Exista Ring of Ice si Pendant of Ice care iti da rezistenta la Ice (Procentaj). Iei 2 ring of ice non exe de pe jos si un pendant of ice si ai 10% rezistenta la ice/item daca este +0. Daca mai faci invazii si strangi si fragmente (gasesti foarte multe invazii de unde iei fragmente), iti faci rost de Jewel of Vision, care iti creste level la accesorii, cu fiecare level ti se mai adauga 10% rezistenta la ICE. Avand cele 3 accesorii pe tine, unul la +3 si doua la +2, ai rezistenta 100% la ICE si nu mai primesti effectul de la ICE ARROW. Este suficient si un singur ring of ice la +9 si iti ofera 100% rezistenta la ICE. Pune mouse pe accesorii si ai acolo toate detaliile. Concluzie, 2 ring non exe si 1 pendant non exe, doar daca le pui pe tine ajungi la 30% rezistenta si ai sanse de 30% sa nu iti mai iei ICE ARROW.

"0% sa bati cu caractere care nu ajung la ea."

Citesti doar ce am scris 3 randuri mai sus si tragi concluzie.

"De ce nu gasesti? pentru ca BC / DS este prea OP comparativ cu spotul."

Bc/Ds sunt eventuri pentru XP, Cine sta online face lvl, cine sta pe spot, face lvl dar mai incet. Asta este viziunea noastra asupra Gameplay-ului.

"Pe spot faci 2 lvl in 8h pe spot la 20-24 k exp ( full pt kanturu2 gigantis ) top spot pentru 0rr."

Pe spot faci 2 lvl in 8h pe spot. Inteleg ideea, pe langa faptul ca "pe spot faci lvl pe spot" nu se scrie asa, nu stau sa dau lectii de gramatica, doamne fereste, dar avand in vedere ca tot ai insistat cu asta, repet, incurajam playerii care stau online si nu numai, ai access restrictionat la 3 respectiv 4 intrari / zi, faptul care inseamna ca in 24h faci 6 lvl "pe spot pe spot" si 6 lvl in BC / Zi. La ds nu faci 2 lvl la non reset, mergi la event, sunt event de xp si din motivul asta faci mai bine lvl in event comparativ cu spot.

"Revenind la pvp, dupa ce ti/ vi s-a zis pe chat de elfa sa testati.. nu sa o nerf-uti... ati raspuns sec, mai mult, folositi vocabular neadecvat pentru un "proiect" cand vi se atrage atentia si atacati cu expresii precum " ai mai jucat vreodata mu" / " inapt " / "taran " in canditiile in care. "

Nimeni nu doreste sa jigneasca pe nimeni, am raspuns frumos in acele 100 repetate randuri insa cand cineva nu intelege este nevoie de o abordare mai diferita. "Faceti ceva la Elfa aia ca e op si setarile serverului sunt de cacat". Dupa 8 luni de munca zilnica, aproximativ 12h/zi, sa vina cineva si sa spuna asta, este frustrant si pentru noi. 2. Avand in vedere din nou, fraza "Faceti ceva la Elfa aia ca e op si setarile serverului sunt de cacat"; Exista 2 metode pentru a raporta ceva, 1. Sub forma de repros si 2. Sub forma de sugestie. Ceea ce incearcam sa va explicam este ca 80% din oameni au abordat metoda 1. care nu ne ajuta mai ales la moral. Muncesti un an sa construiesti o casa si dupa acel an, vine proprietarul si iti spune, Darama casa, nu imi convine cum ai facut-o, pentru ca bineinteles, cand a fost vorba sa vina sa verifice cum a fost construita fundatia, nu a venit, in cazul nostru, cand a fost BETA, nu ati intrat sa raportati. Va rugam sa abordati metoda 2, sugestie, care ar arata asa: "Din punctul meu de vedere, elf este O.P. Ar fi bine ca sa adaugati cooldown la Ice Arrow sau sa mariti consumul de AG, sau sa schimbati effectul de la Ice Arrow sau altceva care sa arate a sugestie, in nici un caz al unui repros pentru ca nu ai stat tu 8 luni cate 12 ore zilnic ca sa lucrezi la settings.

"Ti s-a zis pe chat de elfa, nici macar nu ati testat, ati raspuns ca se poate bate..."

Avand in vedere cele mentionate mai sus, sper ca sa te lamuresti.

"

Concluzie:

Ti s-a zis pe chat de elfa, nici macar nu ati testat, ati raspuns ca se poate bate...

Cum?

Elf - Range 8 ( ice arrow  -  100% ice ( stun pe loc nu poti face nimic )

BK - Range 4 ( ai ice, nu te misti, nu ajungi )

RF - Range 4 ( ai ice, nu te misti, nu ajungi )

SMG - Range 4 ( ai ice, nu te misti, nu ajungi )

EMG - Range 6 ( ai ice, nu te misti, nu ajungi )

Summ - Range 6 ( ai ice, nu te misti, nu ajungi )

DL - Range 7 ( chaotic, ai ice, nu te misti, nu ajungi )

SM - Range 6 ( ai ice, nu te misti / nu poti da teleport, nu ajungi ) - de asemenea alta poveste, teleport-ul continuu trebuie nerf-uit la SM.

 

SM - Range 6 cu punct fix -> 8 cu decay - ajungi la elfa dar ghici ce, ice arrow are dmg si te dobora in 5 hit-uri."

Fraza asta nu isi are rostul, fiecare caracter are importanta lui in anumite stagii ale jocului. Exemplu, Elf este bun non rr, poate pana pe la 2 reset, Rf este bun de la 1-2 reset pana pe la 20, Sm este bun in late game, BK, nu mai spun, in late game este unul din cele mai bune caractere, DL, Dark raven la CS este O.P. pentru ca are un singur stats (Command), Nu poate fi O.P. si la CC, si la Farm, si la CS, si la tot, nu se poate, punct. De aici lista continua, Summoner are Sleep, EE elf, tine party si fara ea, nu poti creste la fel de repede si asemenea, fara EE la Castle Siege, nu faci treaba. E.T.C. Am tot repetat asta, n-are sens, la un punct obosim sa repetam.

"La modul cum se da rr, nu ai cum sa faci jwl pentru ice ring decat la 20-25rr uri."

Exista Invazii la fiecare 2 ore (Pouch of Blessing, Fire Flame Ghost". 6 mobi / fiecare invazie in 3 harti. Dupa calculul meu, inseamna 6 Fragment Box ori 12 invazii/zi, 72 fragment box/zi si asta nu se termina aici. Silver key pe spot, de unde iti pica fragmente, Golden key pe spot de unde iti pica jewel intreg, Farm wcoin la invazii si cumperi silver si golden key. Poti sa faci trade cu JOE pentru celalalt jewel de crescut accesoriile, Joe este foarte accesibil in Chaos Castle. Si nu numai atat, ai foarte multe variante, inteleg, nu doresti sa donezi, asta nu inseamna ca nu poti cumpara iteme/respectiv alte chestii din shop IceCoin. Faci un item bun, vinzi pe icecoin, faci o aripa la +13, finzi pe IceCoin. Tot ce trebuie sa faci este sa Joci ca sa ai. Ai pretentia sa stai pe spot si sa nu te omoare alt caracter care are build la set net superior pentru ca si-a dat interesul si a stat Online. Se poate, trust me, trebuie doar sa joci si sa incerci. Exista si guide-uri, poate nu sunt ele complete dar sunt suficiente incat sa iti dai seama cum poti sa farmezi, verifica Guides cu atentie si ulterior daca tu consideri ca sunt probleme cu farm de Jewel of Vision, apelezi la metoda Raportare, punctul 2. SUGESTIE!!!.

"

Parerea mea, dupa ce am mai zis-o mai sus si inainte de asta pe chat.

Varianta 1: Ice arrow - sansa sa nu fie 100%

Varianta 2: Delay la Ice arrow asa cum are si RF la Chain Drive ( de ce unu are delay altul nu? )

Varianta 3: Dmg mai mic pe ice arrow ( se poate face ) sau un minimum de energy necesar sa il pui ( spre exemplu 5k ene ) ca sa nu mai rupa in early tot, sa il foloseasca pentru mid-late game unde au si ceilalati sansa la 1 ring ice +9.

Varianta 4: Range mai mic, ok, dai ice arrow cu 100% dar sa fie range 3-4 ca daca continui cu ice, sa ajunga si bk strmg cu skill la tine. Nu doar sa stea sa se uite cum mori."

Aici observ o metoda mai placuta de a raporta fata de cele anterioare, fraza incepe cu Parerea mea, ceea ce conteaza mult intr-un context de genul.

"Varianta 1: Ice arrow - sansa sa nu fie 100%" - Am explicat mai sus cum se poate rezolva (Ring/Pendant of Ice)

"Varianta 2: Delay la Ice arrow asa cum are si RF la Chain Drive ( de ce unu are delay altul nu? )" - Iti fac un video in care o sa observi ca Chain Drive la un punct da 8 Hit. Asta inseamna 8 Hit la 5 Secunde, Calcul matematic, Ce elfa la 0-3 rr da 8 Hit de ice arrow in 5 secunde, si mai mult de atat, ce elfa da non stop cu ice arrow la 0-2 rr avand in vedere modificarile AG-ului?? Cred ca sti raspunsul.

"Varianta 3: Dmg mai mic pe ice arrow ( se poate face ) sau un minimum de energy necesar sa il pui ( spre exemplu 5k ene ) ca sa nu mai rupa in early tot, sa il foloseasca pentru mid-late game unde au si ceilalati sansa la 1 ring ice +9."

Am lamurit asta mai sus. Damage, o sa il verificam inca odata, nu este problema, dar raportat la folosinta/importanta caracterului care este bun early game si in late pierde teren, credem ca asa a fost ok.

"Varianta 4: Range mai mic, ok, dai ice arrow cu 100% dar sa fie range 3-4 ca daca continui cu ice, sa ajunga si bk strmg cu skill la tine. Nu doar sa stea sa se uite cum mori." 

La range, ne gandim. O elfa cu ice arrow in late poate sa atace 24h un bk fara ca macar sa dea Q. Chiar daca il tine pe loc (asta daca nu are accesorii de ice), nu il atinge, asa ca nu isi are rostul varianta 4. BK nu poate fi Bun Early Game, Mid Game si Late Game pentru ca atunci, o sa isi faca toata lumea BK si that's it. Nu ne dorim asa ceva!

 

"Multumesc. Eu oricum nu mai intru, am venit sa vad raspunsurile care lasa de dorit."

Avand in vedere ca tot ce ti-am scris mai sus, am repetat in nenumarate randuri, nu consider ca raspunsurile lasa de dorit. Daca asta ai incercat, sa sti ca nu poti sa influentezi negativ comunitatea Linkmania impotriva noastra. Avand in vedere numarul de playeri online, este dovada clara ca sunt oameni care au incredere in noi si in acest proiect. Stim ca nu este totul perfect si impecabil; nu poti sa faci totul sa fie perfect si impecabil; fiecare vrea ca el sa detina cel mai ok char; nu se poate! 

Sper ca te-ai lamurit, nu este nici o suparare ca nu mai doresti sa joci, este decizia ta, dar pentru ultima oara, Te Rugam, sa nu mai incerci sa influentezi aceasta comunitate intr-un mod negativ pentru ca nu o sa reusesti si de fiecare data avem explicatii la fiecare "Repros" pe care tu il adresezi. In comunitatea asta sunt oameni faini, maturi, cu capul pe umeri. Nu este loc de oameni care incearca sa o otraveasca, asa ca iti respectam decizia de a nu mai juca insa opreste-te cu acuzatiile nefondate.

 

Cu Placere!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...