Jump to content
Yoshyyy

Balance, spoturi etc

Recommended Posts

        Buna seara,

 

Domnilor, putem incerca cel putin sa facem un balance aici, cum vine un elf cu ice arrow, 1 hit = ice si sa nu te apropii?

Putem seta si noi spoturile? 

Si cred ca mai sunt si altele, sper sa nu va deranjez.

 

O seara placuta va doresc!

Link to comment
Share on other sites

Salut,

Spoturile sunt facute ok. Chestia este ca sunt multi playeri care merg la spoturi unde nu fac fata, si apoi fug si trag mobii dupa ei. Asta nu este vina noastra.

Referitor la elf, ice arrow, cititi cu atentie guides. Exista Accesoriile care sunt active pe serverul nostru comparativ cu alte servere, mai exact:

Ring & Pendants, au ressist la elemente, in cazul de fata, daca echipezi doua ring of ice si pendant of ice de pe jos, pui mouse pe unul dintre ele si o sa observi ca iti da 10% Ice Ressistance / fiecare item.

Daca in timp cresti rings la +9, sau le cresti pe toate la +3, atunci o sa ai o rezistenta de 100% la ice si nici o elfa nu te poate bloca in Ice Arrow.

Toate au un scop si in momentul in care am facut settings am luat in considerare fiecare chestie.

Testeaza rings of ice si pendant of ice si o sa vezi. 

Daca mai sunt si altele, o sa te rog sa postezi aici si daca este cazul, o sa rezolvam. Multumim!

Link to comment
Share on other sites

Tot imi mentin parearea ca nu sunt ok spoturile, ai 6 spoturi in TK1 spre exemplu, mobi pot fii setati sa nu plece la o distanta de 10 coordonate de spot (sau daca pleaca ii da automat pe spot) se poate face atunci cand apesi "TAB" sa vezi spoturile. 

Goldeni se pot seta sa nu apara decat cei ce sunt prevazuti la non-reset sau reseturile respective, restul sa nu apara, sa se dea drumul trepatat.

Cu ICEARROW, pana sa ajungi sa ai acele inele/pendante ai sa vezi cativa playeri top si restul low, si asta a fost servarul.

Ca reward din orice, cred ca acolo se mai poate imbunatatii, modifica intr-un fel sau altul (sau cel putin pe viitor).

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Yoshyyy said:

Tot imi mentin parearea ca nu sunt ok spoturile, ai 6 spoturi in TK1 spre exemplu, mobi pot fii setati sa nu plece la o distanta de 10 coordonate de spot (sau daca pleaca ii da automat pe spot) se poate face atunci cand apesi "TAB" sa vezi spoturile. 

Goldeni se pot seta sa nu apara decat cei ce sunt prevazuti la non-reset sau reseturile respective, restul sa nu apara, sa se dea drumul trepatat.

Cu ICEARROW, pana sa ajungi sa ai acele inele/pendante ai sa vezi cativa playeri top si restul low, si asta a fost servarul.

Ca reward din orice, cred ca acolo se mai poate imbunatatii, modifica intr-un fel sau altul (sau cel putin pe viitor).

 

Nu exista o astfel de setare ca mobii sa reapara automat pe spot. Zi-mi tu server de season 6 unde exista asa ceva. Doi la mana, daca pun mobii sa se miste in doar 2 coordonate sa zicem, o elfa ce are range mare poate trage de la departare fara sa mai vina mobii pe ea. Acum, legat de notatiile spoturilor pe minimap (TAB), asta urmeaza sa o facem.
Legat de goldeni, nu exista nici asta pe servere normale, unde pe linkmania vreodata ai vazut tu asa ceva? Nu vreti goldeni, go Kalima sau Vip Map.
Inele si pendante pica pe jos inca din Lorencia in sus. Este suficient chiar si inel non-exe.
Reward la ce anume? Daca aveti sugestii bune, ni le spuneti poate implementam cateva din ele. Noi am facut ce s-a putut mai bine din punctul nostru de vedere dar am tinut cont si de ce ni s-a spus pe perioada de Beta.

Link to comment
Share on other sites

Degeaba te superi, eu doar incerc sa ajut cu niste Tipsuri.

Suntem multi playeri acum intrati noi de pe alt servar, adica numai in guilda mea suntem peste 40.

Exista servar ce are mobi setati si harta curata, nu vreau sa dau nume sa nu fac reclama. Este season 6. Mobi nu pleaca intr-o raza mai mare de 15x15.

Goldeni la fel pot fii setati, asta cu go kalima/VIP.......

Se pare ca te deranjeaza, nu am sa mai scriu, imi cer scuze pentru deranj.

Spor si o zi frumoasa va doresc!

Anti-Pull feature has been tweaked for high & very high maps, instead of 7x7 coords trigger it will trigger on 9x9/10x10/11x11 coords, based on the map.

  • Note: This should prevent "mobs-stucking" on spot caused by it, natural cases are still there.
Link to comment
Share on other sites

Acum 5 ore, MuTechGuy a spus:

Nu m-am suparat, fiecare are opinia lui, eu ti-am spus cum sta treaba aici. Si crede-ma ca nu e cum crezi tu ca pe alt server mobi nu depasesc un anume range, ii poti trage toata harta.

Nu e adevarat,cand ajung la limita ii da la coordonata X . Daca vrei iti dau un cont acolo sa testezi 😉 

Link to comment
Share on other sites

Salutare!

Legat de spoturi, ar fi de folos spoturi in plus in Devias dar mai ales in toate LT si Dungeon.

Este foarte greu sa prinzi loc sa cresti (100-250). Sunt prea putine spotuti vs cerere mai ales ca avem doar un server la dispozitie. Majoritatea userilor sunt afk si nu se fac party-uri.

PS: Dupa 250 unde se poate creste?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Peste tot e plin, pare ca oferta de spoturi este mult sub nivelul cererii.  Ne-ar ajuta enorm cresterea numarului de spoturi pentru a ajuta cresterea in lvl 100-250.

Ma refer la userii care nu ai rr inca..

Edited by Ouch
Adaugare mentiune
Link to comment
Share on other sites

Tot cred ca mai trebuie spoturi adaugate.

In Devias 4, normal ar fi acolo cca 4 spoturi.

In lorencia ai 4 spoturi la fel.

In Elbeland 2 spoturi, Elb2 2-3 spoturi, Elb3 4 spoturi.

Si lista continua pana in hartile mari, adica chiar cred ca se poate imbunatati.

Link to comment
Share on other sites

In legatura cu spoturile din Kalima, ori nu prea sunt, ori mobii sunt imprastiati si nu gasesc eu spoturile? Ca se intampla ca intr-un loc sa fie 5-6 mobi dar sa nu fie spot, iar in alte locuri sa fie 3 mobi dar sa fie spot ca restu sunt imprastiati pe mapa. Ar ajuta daca ar putea sa apara spoturile pe Tab

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...