Jump to content
Alyx

The Boys (TV Series 2019- )

Recommended Posts

the-boys.thumb.jpg.88d8d1419473d1aabded7de235cc17b0.jpg

Descriere: 

Spoiler

Un grup de justițiari și-au propus să elimine supereroii corupți care abuzează de superputerile lor.

Nota IMDb: 8.8/10
Durata episod: 1h~
Sezoane: 2 (În desfășurare)
Regizor: Dan Trachtenberg, Jennifer Phang, Philip Sgriccia
Actori: Karl Urban, Jack Quaid, Elisabeth Shue, Karen Fukuhara, Tomer Kapon
Trailer: 

SPOILERS!

 The Boys este unul dintre filmele / serialele pe care am zis că o să le urmăresc săptămâna viitoare doar pentru a uita de acesta pe vecie, însă pentru un anumit motiv mi-am amintit de acesta iar în secunda următoare m-am așezat pe canapea pentru a îl viziona,  însă tot am uitat timp de 2 săptămâni să postez ceva despre el aici. :grin-min:
Din start merită să menționez că serialul nu este un Avengers ripoff și nici nu se aseamănă deoarece acesta se învârte în jurul baieților care încearcă să oprească "supereroii" controlați de o Vought International, companie despre care o să aflăm mai multe pe parcursul sezonului.
Personajele mi s-au părut destul de bine interpretate în special Homelander (Antony Starr), un fel de Red Son Superman însă "crescut" de naziști, Billy Butcher (Karl Urban), aici trebuie să recunosc că este puțin Frank Castle ripoff, Francezul (Tomer Capon), un fel de Sabin din Umbre dereglat mintal care se dovedește a băiat bun și The Deep (Chace Crawford) care la început este un "ahole" doar pentru a îți părea rău de el până la final.
Povestea este despre răzbunare, premiză folosită în 90% din filme / seriale, însă felul în care aceasta este executată este destul pentru a nu te lăsa să te oprești din vizionat, un exemplu ar fi Billy Butcher, care m-a făcut să îl plac de la început doar pentru a îmi schimba părerea despre el, acesta mergând mult prea departe prin acțiuniile lui și Homelander, caracter despre care o să vrei să afli mai multe.
Per total un serial foarte bun, care merită vizionat în special de fanii Marvel și DC.

Edited by Alexx
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...