Jump to content
Alyx

My Own Private Idaho (1991)

Recommended Posts

my-own-private-idaho-1200-1200-675-675-crop-000000.thumb.jpg.697cce55f982b8d3f0365f1973aa749a.jpg

Descriere: 

Spoiler

Doi prieteni care trăiesc pe străzile din Portland, ca prostituați, se îmbarcă într-o călătorie pentru descoperirea de sine, însă pe drum relația acestora întâmpină niște obstacole.

Nota IMDb: 7.1/10
Gen: Dramă
Durata: 1h 44min
Actori: River Phoenix, Keanu Reeves, James Russo
Regizor: Gus Van Sant
Trailer: 

Uneori îmi pare rău că nu am văzut unele filme mai repede de atât, iar acest lucru se aplică și acestui film, care pot zice că a urcat destul de mult în lista mea cu filme favorite.
Filmul nu este despre Mike (River Phoenix) și Scott (Keanu Reeves) fiind prostituați de sex masculin, este despre ideea de a îți găsi o casă, de a înceta în a mai fi pe drumuri.
Mike este un narcoleptic prostituat care dorește să își găsească mama și familia, insă cum și dece acesta i-a părăsit nu este niciodată discutat. Scott clar nu este gay, dar Mike este posibil să fie, iar relația acestora este ceea ce aduce acest film la viață.
My Own Private Idaho clar nu este un film perfect nici pe departe, acesta are destule defecte, însă sunt de părere că este unul dintre cele mai bune filme din anii 90' chiar și cu lacunele sale, motiv pentru care îl și recomand cu mare drag tuturor celor care pot aprecia o dramă bună.

IMDb
 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...