Jump to content
Alyx

Chernobyl (TV Mini-Series 2019)

Recommended Posts

chernobylpresspack6.thumb.jpg.676cb504a7942085c66865142a024505.jpg

Descriere: 

Spoiler

În aprilie 1986, o explozie la centrala nucleară de la Cernobîl din URSS devine una dintre cele mai grave catastrofe provocate de om.

Nota IMDb: 9,7/10
Gen Serial: Dramă, Istoric
Durata episod: 1h~
Sezoane: 1
Regizor: Johan Renck
Actori: Jared Harris, Stellan Skarsgård, Jessie Buckley
Trailer: 

Chernobyl (Cernobîl) este un mini serial căruia i-am văzut trailerul acum două luni, insă am cam uitat de el deoarece Youtube a încetat să îmi mai pună reclame cu acesta, până recent când am aflat din nou de el.
Pot spune că HBO a reușit să creeze încă un show absolut genial, și spun asta deoarece atmosfera terifiantă a acestuia a reușit să mă înspăimânte mai mult decât 90% dintre filmele horror. (Și nu, nu mă refer la filmele care conțin doar jumpscares, aia e cea mai ieftină chestie pe care un film horror o poate conține)
Nu am ce să spun mai mult despre Chernobyl decât mergi si vezi cu ochii tăi care este prețul minciunilor.

IMDb

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Filmul este unu foarte bun, si te pune putin pe ganduri. Totodata mai este prezenta si o doza decenta de anti-comunism (nu sunt vre-un fan al acestei ideologii) dar necesara pentru a prezenta disfunctiile sistemului politic din acea vreme. 

Miniseria o poti vedea din doua perspective: cea a tragediei, dar si a politicii din acea perioada.

Vizionare placuta.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...