Jump to content
Alyx

Train to Busan / Busanhaeng (2016)

Recommended Posts

MV5BMTA2ZGJlZDktMmFjMC00MzM3LWEzOWYtZTg4OGViYzE4MDRmXkEyXkFqcGdeQXVyNjEwNTM2Mzc@.thumb.jpg.1fef025f6dd62eaae1dec1b11dd71330.jpg

Descriere: 

Spoiler

În Coreea de Sud izbucnește o epidemie care transformă oamenii în zombi, câțiva pasageri fac tot ce pot pentru a supraviețui într-un tren care călătorește de la Seul spre Busan.

Nota IMDb: 7.5/10
Gen: Acțiune, Horror, Thriller
Durata: 1h 58min
Actori: Yoo Gong, Soo-an Kim, Yu-mi Jeong, Woo-sik Choi
Regizor: Sang-ho Yeon
Trailer: 

Ah filmele cu zombii, pot spune că am o listă cu acestea, deoarece nu orice zboară se mănâncă, la fel cum nu orice film cu zombii este și neaparat bun.
Train to Busan, un film Sud-Coreean cu actori pe care nu i-am mai văzut în viața mea, având în vedere că nu urmăresc filme / seriale coreene, însă lăsând dubiul pe care l-am avut înainte de urmărirea filmului, actorii au jucat surprinzător de bine încât nu am nimic negativ de reproșat.
Filmul este extrem de captivant încât cel mai probabil nu vei observa cât de repede zboară timpul datorită acțiunii combinată cu suspasul care ajută la creearea unei atmosfere geniale.
Recomand Train to Busan tuturor iubitorilor de filme cu zombii / acțiune, iar încă o recomandare ar fi ignorarea unora recenzii stupide de pe IMDb, este un film cu zombii, pur și simplu nu are rost ca o chestie minusculă cum ar fi "dece au reușit o hoardă de zombii să incetinească o locomotivă, nu are logică" să fie dezbătută ca un documentar.

IMDb

Edited by Alexx
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...