Jump to content
Alyx

Bodyguard (TV Series 2018)

Recommended Posts

bodyguard.thumb.jpg.1b9f3a0819a2d1396418178e0063e54f.jpg

Descriere: 

Spoiler

David Budd, un veteran care a luptat în orientul mijlociu, acesta împiedică un bombardier sinucigaș să explodeze un tren, permițând arestarea teroriștilor care au planificat atacul. Datorită actului său eroic, el este promovat la rolul de bodyguard pentru Julia Montague, un politician conservator și controversat.

Nota IMDb: 8.2/10
Gen Serial: Crimă, Dramă, Thriller
Durata episod: 1h~
Sezoane: 1 (Se lucrează la un sezon 2)
Regizor: John Strickland, Thomas Vincent
Actori: Richard Madden, Sophie Rundle, Vincent Franklin, Keeley Hawes
Trailer: 

SPOILER AHEAD!
În general nu mă prea dau în vânt după serialele sau filmele englezești din cauza accentului care devine enervant după multe ore de vizionare, însă am fost cu ochii pe Bodyguard de ceva vreme, iar de curând am spus gata cu ezitarea deoarece iar o să uit de el.
Serialul este unul reușit, și este foarte ușor de observat acest lucru după aproximativ 15 minute din primul episod, însă nu pot spune că este unul perfect deoarece un caracter important moare puțin prea devreme, iar serialul își pierde puțin din farmec.
Actorii au dat dovadă de niște performanțe puternice, în special Keeley Hawes în rolul Juliei Montague, care era practic sufletul serialului.
Recomand Bodyguard absolut oricărei persoane, deoarece ori ești plictisit, cauți ceva ce merită urmărit, ori pur și simplu îți plac thrillerele psihologice, iar Bodyguard se descurcă de minune la aceste capitole.

IMDb

Edited by Alexx
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...