Jump to content
Alyx

Ash vs Evil Dead (TV Series 2015)

Recommended Posts

fe330b3e-e2dd-41d1-86fc-e9e6ab94b03c.thumb.jpg.85eecf58abce1f57b712265efd955c81.jpg

Descriere: 

Spoiler

La 30 de ani de la primul contact cu demonii din cartea morților, Ash, care a lăsat în urmă în tot acest timp orice urmă de responsabilitate și maturitate, constată că teroarea declanșată în cabana izolată din Tennesse revine și pune acum în pericol întreaga omenire.

Nota IMDb: 8.5/10
Gen Serial: Acțiune, Comedie, Fantezie, Horror
Durata episod: 30 min
Sezoane: 3
Regizor: Ivan Raimi, Sam Raimi, Tom Spezialy
Actori: Bruce Campbell, Ray Santiago, Dana DeLorenzo
Trailer: 

Am ezitat destul de mult în privința vizionării acestui serial, însă recent am zis să îi ofer o șansă deoarece îl are pe Bruce Campbell din nou în rolul lui Ash, deci ce poate merge rău.
Ash vs Evil Dead este una dintre cele mai strălucite reveniri la o franciză epică. Cu toții am iubit originalul Evil Dead, iar mulți dintre noi ne-am dorit ca acesta să revină, insă puțini ne-am așteptat ca acesta să devină un serial atât de genial, plin de comedie, acțiune și Bruce Campbell :).
Întreaga emisiune urmează un model similar cu filmul. Ash invocă în mod accidental demonii citind din Necronomicon (cartea morților), demonii încep să posede oamenii și vin după carte, în timp ce Ash încearcă să salveze situația.
Motivul pentru care acest serial este atât de bun se datorează combinației elementelor horror cu cele de comedie. Serialul este oarecum primitor pentru toata audienta, dar in acelasi timp este brutal, iar multe scene brutale sunt amuzante indiferent de cat de serioase acestea ar încerca să pară.
Recomand Ash vs Evil Dead tuturor iubitorilor de comedie / acțiune care sunt în căutarea unui show care dă dependență de la primele episoade.


IMDb

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...