Jump to content
Alyx

Evil Dead (2013)

Recommended Posts

evil-dead-872664l.thumb.jpg.ad83575891cb27892e794a60c1801705.jpg

Descriere: 

Spoiler

Cinci prieteni se îndreaptă spre o cabină îndepărtată, unde descoperirea undei cărți a morții îi face pe aceștia să invoce în mod involuntar demonii care trăiesc în pădurea din apropiere.

Nota IMDb: 6.5/10
Gen: Horror, Thriller
Durata: 1h 31min
Actori: Jane Levy, Lou Taylor Pucci, Shiloh Fernandez
Regizor: Fede Alvarez
Trailer: 

Când vine vorba de horror, The Evil dead și The Evil Dead 2 sunt printre favoritele mele, însă spre rușinea mea nu am vizionat și remake-ul lui Fede Alvarez, până acum.
Actorii și-au jucat bine rolurile, aici nu am nimic de comentat, nu au fost performanțe de top, dar nici deranjante. 
Filmul este super înspăimântător, motiv pentru care cel mai probabil te va ține treaz câteva nopți după vizionarea acestuia, sau poate asta de aplică doar la mine. Sunt foarte bucuros că nu au adus un alt Ash, deoarece este puțin probabil ca cineva să îl poată înlocui pe Bruce Campbell, cel puțin pentru cineva care a vizionat filmele originale regizate de Sam Raimi.
Recomand filmul, este un remake reușit față de altele care au reușit să dezamăgească audiența cum au făcut Friday the 13th (2009) sau A Nightmare on Elm Street (2010).
#Nu recomand copiilor sub 14 ani deoarece conține foarte multe scene care ar puțea să fie deranjante. 

IMDb

Edited by Alexx
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...