Jump to content
Alyx

True Detective (TV Series 2014)

Recommended Posts

true-detective-serial.thumb.jpg.b46a44aeebeab77beb808e764b0d2bdd.jpg

Descriere: 

Spoiler

Seria antologică sezonieră în care investigațiile poliției descoperă secretele personale și profesionale ale celor implicați, atât în cadrul, cât și în afara legii.

Nota IMDb: 9.0/10
Gen Serial: Crimă, Dramă, Mister
Durata episod: 60min
Sezoane: 3 (în desfășurare)
Regizor: Cary Joji Fukunaga
Actori: Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Michelle Monaghan
Trailer: 

Primul sezon din True Detective a fost unul absolut genial, insă nu pot spune același lucru despre ce de-al doilea oricât aș dori deoarece e oribil. Sezoanele nu au legătură între ele iar sezonul 3 urmează să își facă apariția, deci o să îmi spun părerea despre primul sezon.
Este evident că Matthew McConaughey și Woody Harrelson și-au jucat rolurile extrem de bine, motiv pentru care acest sezon este atât de reușit, însă nu am putut să uit de Michelle Monaghan, care nu s-a lăsat mai prejos.
Sezonul este foarte întunecat, sinistru și plin de mister încât nu poți să te oprești din vizionat până nu afli mai mult.
Recomand sezonul 1 din True Detective fără ezitare.

IMDb

Edited by Alexx
Link to comment
Share on other sites

True Detective Season 3

18-true-detective-timeline-lede_w700.jpg.91cb2e16c915e4df122754bc7a0a1646.jpg

Descriere: 

Spoiler

Detectivii din statul Arkansas Wayne Hays și Roland West încearcă să rezolve misterul unei crime perturbatoare care a avut loc cu ani în urmă în Ozarks, unde 2 copii, Will și Julie Purcell au dispărut.

Gen Serial: Crimă, Dramă, Mister
Durata episod: 1h~
Sezoane: 3
Regizor: Jeremy Saulnier, Daniel Sackheim
Actori: Mahershala Ali, Carmen Ejogo, Stephen Dorff, Scoot McNairy, Ray Fisher
Trailer: 

Toți știm cât de genial și slăvit este / a fost primul sezon din True Detective, serialul pe care dacă începi să îl urmărești, nu o să te mai oprești până la final. Însă tocmai ce am terminat de vizionat sezonul 3, și pot spune că nu a fost o pierdere de timp, chiar din contra.
Scurt zis, sezonul 3 a fost mult peste așteptările mele, de la performanțele actoriilor până la coloana sonoră. Pot spune că Mahershala Ali s-a întrecut pe sine în rolul lui Wayne Hays, insă nu am cum să îl uit pe Stephen Dorff care a jucat în Felon, și Public Enemies daca nu ma înșel.
Povestea este spusă extrem de bine și sunt suficiente "twist-uri" care să te țină cu sufletul la gură, poți obseva cum comportamentul lui Wayne se schimbă vizibil față de detectivul tânăr care era odată.
Sezonul 3 din True Detective este în opinia mea super reușit, bravo HBO, însă acesta își pierde puțin din intrigă de la episodul 5, motiv pentru care nu a reușit să întreacă primul sezon.

IMDb

Edited by Alexx
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...