Jump to content
Alyx

The Haunting of Hill House (TV Series 2018)

Recommended Posts

landscape-1539620678-new-1539589685-haunting-hill-house-red-door-netflix.thumb.jpg.abb1d5405ff0e0ac9af9babe319411cf.jpg

Descriere: 

Spoiler

The Haunting of Hill House este o reinterpretare a romanului cu același nume și redă povestea unor frați care au crescut în cea mai cunoscută casă bântuită din țară. Ajunși adulți, aceștia sunt reuniți de o tragedie de familie, care îi readuce în casă și îi pune în situația de a înfrunta fantomele trecutului.

Nota IMDb: 9.1/10
Gen Serial: Dramă, Horror, Fantezie
Durata episod: 50min
Sezoane: 1
Regizor: Mike Flanagan
Actori: Carla Gugino, Michiel Huisman, Victoria Pedretti
Trailer: 

The Haunting of Hill House este o dramă complexă de familie sub forma unei povești horror.
Momentan am urmărit 3 dintre cele 10 episoade și tot ce pot spune este că s-a ridicat la așteptările mele, față de alte filme / seriale horror pe care le-am așteptat o grămadă de timp doar pentru a viziona un eșec de luat în râs.
Povestea se bazează pe niste persoane care în copilărie au locuit în casa respectivă, aceștia au devenit adulți iar o dramă de familie îl reunește pe aceștia în casa bântuită. Serialul are o poveste complexă, este foarte horror, mister este din plin, iar actorii nu s-au lăsat mai prejos.
Îl recomand iubitorilor genului horror, nu este un serial extrem de lung, iar la cât de acaparantă este povestea cel mai probabil nu te vei mișca din fața ecranului până nu termini cele 10 episoade.

IMDb

Edited by Alexx
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...