Jump to content
ragnos_2006

Greva in invatamant

Recommended Posts

Chestia aia cu profesoara chiar ca nu are treaba cu greva, dar filmarea nu putea sa fie facuta decat de alt/alta elev/a, sau de cineva care a facut-o cu acordul "agresorului"! Filmarea, cel putin mie, mi se pare de o calitate prea buna ca sa fie facuta cu telefonul mobil => tipul ala care da cu pumnul in tabla probabil ca a vrut sa se laude ulterior cu "curajul" sau. Probabil ca nu s-a gandit ca o asemenea poba poate sa-i asigure exmatricularea...

Revenind la topic:

Mie mi se pare putin probabil sa inghete totusi anul, pentru ca eu cel putin nu ii vad pe profesori stand linistiti acasa un an fara salarii !! eusa_whistle.gif

Link to comment

Eu am auzit k nu se face sc nici luni si nici marti si mai ales timpul pierdut cu greva nu se recupereaza. S-a dat nu stiu ce lege prin care nu le da voie sa faca ore suplimentare si nici sa ne ia din vacanta... ..super nu??? biggrin.gif

Defapt nu... s-a renegociat kestia asta... si au stabilit ca le da banii dak recupereaza toate orele... Oricum... recuperez doar vreo 4 zile biggrin.gif.

Link to comment

sa fim seriosi cum sa le dea guvernu 6 % din pib si sa le si mareasca salariul?! astia nu gandesc?!

guvernul tre sa dea acum si la mineri si la aia de la metrou toti fac greva acum ca au vazut ca se poate

daca ar fi dupa mine profii mei au prea mult pt cat ne "invata" si pt cat dau pe la ore

mi imi convie oare cum ca nu fac nimic la scoala da cand vine vorba de note....

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...