Jump to content
batranul_mascat

AGI Soft cumparat de WebRo Company

Recommended Posts

are cineva idee cu cat a fost cumparat AGI Soft de catre firma WebRo Company?

eu am auzit din cateva surse ca s-au dat bani grei pe AGI Soft, avand in vedere ca AGI Soft produce softuri din ce in ce mai bune. in fine, despre WebRo Company am auzit multe lucruri, sunt noi pe piata romaneasca de Internet, dar deja au facut ravagii. Au cumparat o groaza de alte firme de design si hosting.

sunt foarte curios insa cu cat a fost cumparat AGI Soft de catre ei!

???

Link to comment
Share on other sites

1. Puteai si tu sa folosesti EDIT, ca d-aia este butonul.

2. Threadu asta trebuia facut la stiri, pe acolo pe undeva, imi pare rau ca nu pot sa te informez asupra sumei, am cautat si pe google si nu am gasit decat ca WebRo a cumparat Transud Media Team, si nu cred ca Transud Media Team este agisoft, sper sa gasesti, eu estimez ca au dat aproape 1 mil $ . Succes.

Link to comment
Share on other sites

scuze. dar am pus la diverse...

referitor la suma nu sunt sigur, dar ma rog, cred ca s-au dat bani, nu?

si 1 mil$ o fi mult sau putin?

deaceea am deschis topicul, pentru ca sunt curios de sumele aceastea. sigur nu se scriu pe internet, dar si daca se scriu, nu se da pretul adevarat. comp26.gif

alte pareri?

Link to comment
Share on other sites

scuze. dar am pus la diverse...

referitor la suma nu sunt sigur, dar ma rog, cred ca s-au dat bani, nu?

si 1 mil$ o fi mult sau putin?

deaceea am deschis topicul, pentru ca sunt curios de sumele aceastea. sigur nu se scriu pe internet, dar si daca se scriu, nu se da pretul adevarat. comp26.gif

alte pareri?

2.10.2005 - WebRo Company a cumparat Transud Media Team si Jupiter Web Site. De astazi, Transud Media Team si Jupiter Web Site sunt WebRo! Tot astazi, Televiziunea AZS Mures TV a intrat sub administrarea WebRo. S-au lansat adresele de e-mail: ******* pentru Suport tehnic, si ********* pentru Hosting. Pentru comenzi domenii s-a lansat: domenii@webro.us ! Asteptam e-mailurile voastre!
asta e tot ce am gasit la stiri, la WebRo, sper sa te ajute biggrin.gif
Link to comment
Share on other sites

Transud Media Team? da.. interesant. am spus ca WebRo Company a cumparat multe firme de webdesign si hosting! oare ce vor sa pregateasca?

sunt curios cat o fi dat si pe Transud Media Team. tot ce am auzit de Transud Media Team este ca au servere foarte bune pentru hosting. la pagini web au designeri buni. citisem asta pe siteul lor mai demult.

ce pregateste oare WebRo?

Transud Media Team? cat o fi dat?

AGI Soft?

... ma pun pe cautat sa vad ce au mai cumparat. sunt foarte curios!

Link to comment
Share on other sites

2.10.2005 - WebRo Company a cumparat Transud Media Team si Jupiter Web Site. De astazi, Transud Media Team si Jupiter Web Site sunt WebRo! Tot astazi, Televiziunea AZS Mures TV a intrat sub administrarea WebRo. S-au lansat adresele de e-mail: ******* pentru Suport tehnic, si ********* pentru Hosting. Pentru comenzi domenii s-a lansat: domenii@webro.us ! Asteptam e-mailurile voastre!

asta e tot ce am gasit la stiri, la WebRo, sper sa te ajute biggrin.gif

asta am citit si eu. Da. si Jupiter Web Site.

ma rog. pe mine ma intereseaza cat a dat pe ele! atat pe Jupiter Web Site, Transud Media Team cat si pe AGI Soft. dar cel mai mult ma intereseaza AGI Soft-ul! icon_thumright.gif

Link to comment
Share on other sites

Este adevarat ce se spune. WebRo detine acum Agi Soft hello2.gif . Pot sa va spun ca am dat o suma foarte mare pe el, dar nu va pot spune exact care este aceasta.Doar ca are multe 0-uri. In afara de asta WebRo Company are multe planuri, printre care si deschiderea WebroMedia. Pentru detalii si alte intrebari trimiteti-ne un mail la webro_contact@yahoo.com.

batranul_mascat...de ce esti asa interesat de suma? si de unde ai aflat de cumpararea Agisoft ?

Link to comment
Share on other sites

Bogdan, esti reprezentant WebRo? vad ca ai si semnatura, si ca ai folosit verbe la persoana I.

sunt interesat de suma pentru ca am auzit multe de AGI Soft inainte sa fie luata de WebRo Company. stiu doar ca mai marii firmei WebRo Company i-a inghitit pe sefii de atunci ai AGI Soft-ului. Tranzactia s-a facut prin septembrie, nu?

dati-ne totusi un pret orientativ!. stiu ca el e mare... dar totusi tiphat.gif

Link to comment
Share on other sites

Tranzactia s-a facut pe la sfarsitul lui septembrie. Suma nu o sa o spun inca, dar daca te intereseaza asa mult poate o vei afla. Deocamdata atat. Tu ce sti despre AgiSoft ?

Link to comment
Share on other sites

deci esti oficial al WebRo Company, nu?

ti-am spus ca am auzit multe de AGI Soft dinainte. Cand am auzit ca AGI Soft a fost luat de WebRo Company nu mi-a venit sa cred, pentru ca stiam ca tari erau AGI Soft. cred ca am ceva softuri produse de AGI Soft pe acasa. cool.gif

totusi, poate ar fi mai bine un comunicat oficial pe site-ul vostru, nu?

si nu inteleg de ce e tinut asa de secret pretul! dontknow.gif

Link to comment
Share on other sites

Multe surprize vor aparea din partea WebRo Company dar prima va fi lansarea WebRo Media, care se va ocupa de realizarea de spoturi publicitare, videoclipuri si de realizare si transmitere de emisiuni TV. Pana acum avem o televiziune sub administrare, dar e doar inceputul biggrin.gif .

Link to comment
Share on other sites

Multe surprize vor aparea din partea WebRo Company dar prima va fi lansarea WebRo Media, care se va ocupa de realizarea de spoturi publicitare, videoclipuri si de realizare si transmitere de emisiuni TV. Pana acum avem o televiziune sub administrare, dar e doar inceputul biggrin.gif .

de asta nu am stiut! ma rog, ai cam invartit vorba si ai ocolit AGI Soft! ceva e suspect!

de ce nu se spune suma? BangHead.gif

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...