Jump to content
The Wizard

con, aux

Recommended Posts

fratele meu , daca iti dovedesc ca se poate , renunti la yahoo ? 1 spammer in

minus , nimic special ... hai sa iti arat happy.gif

http://img222.imageshack.us/my.php?image=conshot28yf.jpg

nu , nu e trucat ... si acuma valea cu spam-ul happy.gif

Link to comment
Share on other sites

woooow, ce tare!!! sa mor yoooo!!! vad sensul vietzii...acum intzeleg sensul vietziiiiiii... :| lame, a descoperit un nerd un readme cu secrete de haking/windows secret folders, etc. si la cu ce va ajuta creerea unui asemenea folder? anyway ar trebui sa inceteze mesajele astea cretine. pt fanatici care chiar ii roade in cur sa-si F**A windowsul ii poftesc sa se documenteze de pe www.system7.org :|...hecheriler

Link to comment
Share on other sites

closed

Pot sa mai adaug si eu ceva? Pe langa "con" si "aux", mai e unul care nu poate fi creat: "prn".

@Aolex, tu nu ai creat directorul "con", ci "con " (cel mai probabil "con"+Alt255, se vede si in poza biggrin.gif ). Tot asa se poate crea si un director aparent fara nume, folosind caracterul ASCII 255 (Alt+255) pe post de spatiu.

Link to comment
Share on other sites

Am vrut sa postez in topicul anterior, dar a fost inchis, redeschis, completat shi apoi iar inchis (cu toate k nu inteleg motivul dontknow.gif )

Dupa indelungi incercari am reushit sa fac folderul CON.

Prima data era "con " (cu Alt+0160).

Apoi, am mai cautat solutii, shi se poate face folederul "con", shi e destul de simplu

STEP1: goto command prompt

STEP2: type in prompt e:\> "mkdir \\.\e:\con"

STEP3: verify by typing "dir \\.\e:\con"

Alte nume de foldere care nu se pot face pe "calea ushoara" sunt:

CON, PRN, AUX, CLOCK$, NUL, COM1, COM2, COM3, COM4, COM5, COM6, COM7, COM8, COM9, LPT1, LPT2, LPT3, LPT4, LPT5, LPT6, LPT7, LPT8, LPT9.

Insa problema intervine la stergere, care e la fel de "complicata":

rmdir \\.\e:\con

Cam atat am de zis, dar tot nu inteleg motivul inchiderii thread-ului anterior...

Link to comment
Share on other sites

Pt ca faza asta cu con si aux si alte nume e de cand lumea si pamantul, zilele astea zici ca i-a apucat pe toti isteria. Mare branza ca nu poti face un director cu numele con. Iar alea ca nici Bill Gates nu poate explica de ce nu poti, sunt chiar hilare... pur si simplu anumite nume de fisiere sunt rezervate si aia e. Am vazut pe undeva un mesaj ca cineva da 1000 de dolari aluia care face directorul "con", evident respectivul credea ca nu se poate face biggrin.gif Ia vezi ca poate ii iei banii.

Deschis, merge threads, mutat aici.

Link to comment
Share on other sites

ce sa spun , vb celor de mai sus, ati vazut si voi ca nu merge sa-i pui numele con, sau nush ce... mare minune am vazut astazi, dk spargeai nush ce baze de date sau faceai nush ce era altceva...oricum nu trebuia un topic pt asta pt ca suntem spammati in fiecare zi cu msg-ul asta...

Link to comment
Share on other sites

Am vrut sa postez in topicul anterior, dar a fost inchis, redeschis, completat shi apoi iar inchis (cu toate k nu inteleg motivul dontknow.gif )

Dupa indelungi incercari am reushit sa fac folderul CON.

Prima data era "con " (cu Alt+0160).

Apoi, am mai cautat solutii, shi se poate face folederul "con", shi e destul de simplu

Alte nume de foldere care nu se pot face pe "calea ushoara" sunt:

Insa problema intervine la stergere, care e la fel de "complicata":

Cam atat am de zis, dar tot nu inteleg motivul inchiderii thread-ului anterior...

mai explica-mi o data.. ca eu nu am inteles!

deci cum fac? comp26.gif

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...