Jump to content
THuG-Radu

Topicul Amintirilor

Recommended Posts

Guest Paul_spiderman

hmm eu am inceput sa joc mu intr-o zi cand un prieten foarte bun de al meu sa facut cont pe global parca si eu eram fff curios cum e cum se joaca daca e misto si acelasi baiat mia facut si mie cont eu eram vai de capu meu ma facut baiatu acela elf nu stiam ca exista s ialte caractere ma rog in fine si am jucat ce am jucat cam asa 10 saptamani si mam enervat rau de tot ca imi era ciuda rau pe cei care erau bazati cu iteme exc +9 etc aripi etc si eu aveam lvl 15 parca dupa acea am mers intr-o zi la net sa mai joc putin si un operator dragutz ma vazut ca ma duceam la goblin machine si vruiam sa cumpar dar nu aveam ce si a venit la mine la calc si mia explicat lucrurile de baza (eu nu am inteles nimic) a 2 a 3 zi a venit un tip si sa luat calc langa mine si a inceput sa joace si avea lvl 90 in 2 ore si ma intrebat "baiatu tu sti mu calumea sau te prostesti ?" eu iam zis ca nu prea stiu si dupa ce i sa terminat lui timpul a stat langa calcul meu si a inceput sam a ajute sa imi pun armuri etc si aveam lvl 50 pe elf dupa acea miam facut bk in 2 ore am avut lvl 54 iam multumit baiatului acela si eram super fericit ca am si eu lvl 54 a doua zi am venit iar la sala si am jucat putin si a venit unu si ma intrebat daca vreau guild am intrat in guild si a inceput baiatu ala sa ma ajute :nanana: :nanana: :nanana: dupa doua saptamani mam lasat si mam apucat calumea de cs dupa freo 2 ani acelasi prieten care mia facut cont a zis ca a gasit mu pe net am jucat mu ala de mia venit rau aveam lvl 350 si nu stiam sa dau rr si sa stricat serverul dupa acea mam apucat de mulove aveam lvl 205 dupa acea mam apucat de zonemu acolo era o elfa (singura de pe server) care isi batea joc de mine si mam certat rau cu ea si cand ma vazut unu ca mam luat de ea a venit la mine ala si mia zis sa ies afara sa imi dea ceva si mia dat un mok in cap si ma lasat pe jos si mia zis ca sa nu ma mai iau de sotia lui dupa freo 3 zile mam enervat nu puteam sa uit cand mia dat cu moku in cap si am murit :hair::hair: si am jucat in prostia mea acolo 2 saptamani si aveam 90 de rr eram nebun si mam intalnit cu acelasi care mia dat c moku in cap si mam luat de el si mia zis sa vin iar afara sa imi dea ceva mam dus eu si ala a dat in mine freo 10 minute si a dat odata calumea cu aqua beam si mia luat 1 la viata si a murit din ref si atunci iam furat eu gagica si dupaia mam apucat de linkmania ei asta e povestea mea lunga dar interesanta din punctul de vedere al meu daca vrea careva sa mai vb cu mine despre mu sau alceva sa ma contacteze pe Teroristu162000

Link to comment
Share on other sites

Guest migiola

Io tot ii auzeam pe astia din bloc care imi bagasera net acu vreo 2 ani ca se vad pe mu si io am ras de ei credeam ca o fi un fel de mesenger, mai tarziu am aflat ca e joc. Am jucat wow pe sv privat cam juma de an, ma echipasem zdravan de tot etc si dintr-o data a disparut serveru cu totu, era numa ofline, site "page canot be displayed" mereu. Dupa ce bagasem si cate 18 ore/zi in jocu ala luni intregi normal ca m-au apucat crizele si nu am mai cautat alt sv de wow ca sa nu patesc la fel. Asa ca m-am apucat de mu, am ales linkmania ca m-am gandit ca e firma serioasa si nu dispare si serveru asta la fel ca ala. Cu experienta de wow si diablo am dat navala direct in mobi sa cresc repede si aveam lvl 180 dupa 1 saptamana.

Imi aduc aminte ca am aruncat un box in dungeon si a dat un angel si m-au omorat stafiile alea inainte sa il iau de jos, m-am intors repede acolo si m-am certat cu unu care il luase (jaf mare ^^). De arena cand auzeam credeam ca e vr-un loc unde ne batem intre noi, nici nu ma gandeam sa trec pe acolo cand eu muream in tarkan si vedeam cum altii curata ecranu din 2 miscari, cum sa ma pun io cu aia in arena ^^. In ds am intrat o singura data in ds2 parca, nu mai erau decat unii fara rr care ne-am grupat toti sa ne aparam si io am murit cam in primele 5 secunde ca eram un sm mic si haine varza, si n-am mai intrat de-atunci pana dupa rr. Cred ca pe la lvl 300 am intrat in guildu nature care m-a luat in arena si m-a ajutat sa dau primu rr, deja aveam cam 2 luni de chinuiala si am dat rr in vreo 5 zile ca stateam numa acolo :). Pe la 5 rr m-am lasat cam juma de an, cand am inceput iar am mai dat repede 2 rr ca acu mergea tot mai usor :) si am luat in 3-4 saptamani de joc 2 suspenduri din care unu pt ks+stationare de parca puteam sa fac ks fara sa stationez ^^. In lumea celor cu multe rr serveru nu mai e chiar asa distractiv, jumate din aia pe langa care treci nu poti sa le zici nimic ca raspund direct cu "SM GO>>>>>" si "print 1", iar preturile la iteme in loc de cateva jwl sunt cateva caractere pline de jwl ^^.

Link to comment
Share on other sites

Pai , am inceput sa joc mu din "greseala" , eram la sala prin iarna lui 05 parca si ma uitam la o elfa (Bestial) cum se plimba prin atlans oO ..la inceput nu mi-a placut :P grafica naspa..mureai des..nubi erau si pe atunci , etc. M-a convins un prieten sa incerc..mi-am facut un bk ..eram happy o_O omoram budge :wub: , mai tarziu a urmat mg-ul care mai este si astazi...ce pot spune ..am cunoscut multa lume aici ..so , nu-mi pare rau ca m-am apucat :P

Link to comment
Share on other sites

eu mam apucat de mu prin vara lu 04..global ..ce chestie era pt mine..un coleg mia faqt cont shi un dw..cand am intrat pe sv ce cool parea , nici nu stiam sa merg , cand mam prins cum sa deschis inventory am facut o fata cam asa {@_@} ce chestie cool parea .. colegu meu era pe sub pat knd vedea ce fel ma luptam eu voiniceste cu spiderii..pana ce am aflat ca pot sa dau si cu skill..waw click-dreapta..ce chestie :))..knd am intrat in bar am zis VREAU O BERE , aia radeau p`acolo, eu luam jocul serios , un rpg adevarat , plin de custom things .. peste vreo 5 zile am icneput si eu sa joc pe bune...davias , incredibil ,za pada :X pe la yeti am ajuns si eu pe la lvl 170 :)) cand colegu mia aratat prima data , viitoarea mea pereche de wings , am cazut dp scaun clar! eu pot sa zbor? coool :D in 2006 mam lasat de global si am inceput sa joc pe private .. jukm 2 zile apoi 3 zile era inchis :)) am dat de link (happy ending) si mia placut aici , am inteles ca wipe se da ff rar :D mi`am spus in minte "this is for me" si uite ca dupa un an si ceva eu inca mai joc linkmania !yay!

PS:lu colegamiu ii e frik sa facem pvp..is prea noob acuma :))

Link to comment
Share on other sites

ma sa stiti ca o data cand eram in ROHAN am rugat pe unii sa ma injure ma si am tras de iei nu de alta i-am pus dar yo ma calmez doar cand sunt injurat =)) sau omorat :gun: .Ma si ce zapaceala cica zise o elfa larysa parca de ce sa te injuram?si Andree34zise si el da de ce?Pai sunt nervos zic yo.Ma si imi venea sa distrug calculatorul :comp2: .Si cand voia sa plece larysa ii zic pleaca odata si dupa ce i-am zis tocamai atunci imi pica un soul si mi-au trecut toti nervii iar toti din guild ziceau ca nu prin insulte te calmezi dar ei nu aveau de unde sa stie ca mi-a picat soul =))

Link to comment
Share on other sites

SALUT TUTUROR CARE JOACA MU.EU JOC CAST JOC DE VRO 5 ANI.PRIMADATA LAM JUCAT IN KOREA DE SUD.MAM APUCAT DE JOC DE GURA UNUI FB BUN PRIETEN EL MIA FACUT CONTU PE SERVARU KOREAN,SI TOT EL MA INVATAT TOT CE TREBUIA SA STIU DESPRE JOC.AM JUCAT PE SERVARU RESPECTIV VRO 2 ANII CAT AM STAT IN KOREA.AJUNSESEM DESTUL DE MARISOR AVEAM 86 DE RR CU UN SM.DUPA CE AM REVENIT IN TARA A DURAT CAM UN AN SI CEVA PINA AM DAT DE LINK SI AM GASIT JOCU SI MAM REAPUCAT DE EL.EU ACUM FAC PERTE DIN GILDUL HonoR SI MAJORITATEA DIN GILD AMI SINT FB PRIETENI.SI NU NUMAI DIN HonoR am fb buni prieteni, sa nu uit de t3eo care ma ajutat la inceput sa cresc si nici de pisty.onixx,aventure,eko si multi altii.

RESPECT TUTUROR JUCATORILOR :beer: :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

http://img175.imageshack.us/img175/7902/screen050617500000xo4.jpg

dupa o lunga perioada de cateva luni petrecute prin lorencia,davias,lt1,2,3,4,5,6,7,tarkan nestiind ce sunt :bc,ds,arena,iteme cu opt bune etc.am fkt 312 shi m-am lasat o perioada

dupa care au urmat o serie de filtre 3-4 luni de 2 ori <_< m-am reapukat,lasat,reapukat,lasat :)

ce vremuri :cool2:

miss some players care s-au lasat de'atunci :(

P.S. makar shtiu cum e sa faci de la lvl 1 sg ^^

Link to comment
Share on other sites

salut lume :) long time no see :))

e...povesti is multe mi ales la cate am facut pe serveru asta :D si nu ma refer la lucruri bune, astept cu nerabdare sa se dea RR la DB pt ca simt arzatoarea nevoie de a ma reapuca... daca ma mai stiti vreounu (care preferabil nu sa certat cu mine cat am jucat si caruia nu iam facut vreo faza nasoala :D ) dati si voi un reply sa vad ce mai faceti !

Vreau so iau de la 0 cu toti de pe server, pt ca multi ma dispretuiau si e nasol tare sentimentu , imi pare rau pt ce leam facut multora si promit ca o sa fiu good boy pe serv asta ce vine .... in limita posibilitatilor >:)

si btw .... si eu simt la fel Vandit ....i miss them too :(

Link to comment
Share on other sites

Imi aduc aminte cand mam apukt prima oara de mu. Eram intr-un internet cafe shi 1 prieten dal meu incepe sa-mi explice despre mu.Primul meu caracter a fost 1 dk deoarece tovarashul meu avea 1 bk mare shi aveam de la cinesa primesc iteme...........pan la urma mia venit intr-o zi sa-mi fac 1 mg greseala mea cea mai mare pe care am facuto........deoarece DyLyMaKe avea bk full shi nu' lputeam distruge deloc..........Acuma eu am bk aicea shi dyLyMaKe are mg acuma Je RuLezzZzzz...........oricum pe acest sv miam gasit multzi prieteni care mau invatzat sa joc mu shi mau ajutat mult :X :cool2: ....

Link to comment
Share on other sites

M-am apucat si eu sa citesc povestile ficaruia ... am ajuns pe la pagina 7 :P imi place ce am citi pana acum si m-am gandit sa fac si eu 1 scurt istoric in legatura cu acest joc.

M-am apucat de mu prin noiembrie parca ... dar pe un alt server tot din romania ... dupa ceva timp cred ca prin ianuarie cand am bagat netu si acasa a venit 1 prieten pe la mine (cel care ma corupt la Mu) si stateam eu cu fratemeo si cu acel prieten ... am intrat pe linkmania am inceput sa downloadam clientu ... a durat vreo 3 ore intre timp ne gandeam sa facem 1 clan S@UL si toti 3 sa ne luam cate 1 nume care sa contina Soul in el ... si asa au aparu cei 3 soul si anume DarkSoul (fratemeo cosmin) SoulMaster(prietenul Marius) si eu Soul-Thief (catalin) am facut clanu ne intreceam in lvl care face mai rpd ... faceam cu tura si normal fratemeo fiind DK crestea mult mai rpd ca mine si ma ambitiona mai rau ... in fine in prima noapte nedormita cred ca am facut cam 80 amn2 ... eram super fericiti ce pot zice. Dupa ceva timp am vrut sa ajung si eu in devias si am incercat /warp devias ... nimik ... mai incerc odata nimik pana la urma am mers pe jos si am aflat acolo ca defapt era move nu warp :(. a doua zi cred ca am facut cam 100 (ma luase equinox in party si avea inferno de la TarfaBela :P) eram super uimit de unde are el skillu ala si eu am doar flame :P am stat p-acolo prin castel dupa care m-am plictisit ca nu aveam cu cine sa vorbesc ... asa ca am chemat 2 fete de le intalnisem pe celalant server ... ALeXuTzA si mai era 1 da nu mai tin minte :dooh: am stat acolo pana pe la 150 sau ceva de genu am facut eu clanu S@UL nuprea a mers la inceput ca n-aveam lvl mare si cei din clan aveau pretenti asa ca am hotarat sa-l distrug si sa intru cu fratemeo (fratemeo intrase cu cateva zile in urma in Olteni cu marius) si am zis sa ma duc si eu dupa fratemeo ... marius nu a vrut sa mai ia ca eram prea mic ... au urmat cate injuraturi :) si dupa am intrat in Mafia am stat pana pe la 320 acolo si dupa am iesit (nu mai tin minte exact motivu) si am intrat in Killeri ... acolo erau vreo 3-4 restartati si am ramas acolo pana am dat si eu rr ... tin minte ca ultimele 10 lvl am ramas fara party si era cam 8 seara nu mai era nimeni care sa-mi dea party si mergeam ca disperatu prin arena si nu gaseam ... am stat pana pe la 2 noapte cautand party fara suces ... apoi a doua zi a venit TurboMG din vacanta sau nush sigur pe unde era si ma crescut pana pe la 346 de la 346 am intrat in party cu ZeusMG si ma dus pana la 348 si 8 lini si ma plangeam pe clan ca nu am party sa dau si eu rr in seara aia ... ma intrebat turbo ce lvl am ... i-am zis cat am si dupa ma plimbat prin toate tarcurile ... eu dadeam teleport el omora ... am facut asta in mai putin de 20 min ... avea cateva rr atunci turbo ... am dat rr si in aceasi noapte pe la 3 si ceva m-am dus si in primu meu bc 1 eram super emotionat ma asteptam sa fie noobi cum eram eu la inceput sa ceara party si sa le dau si eu sa ma dau tare :P de unde cine mai era ca mine in bc la 3-4 noaptea ... am facut primu bc am iesit dupa vreo 20 de secunde dupa incepere (aveam viata mica si satan noob ce sa zic) si m-am dus in devias si am facut 100 si ceva si n-am mai rezistat asa ca m-am culcat ... a doua zi ma duc si eu in losttower sa fac lvl si dau de 1 mg cu numele SOULTHIEF (bro)... incep sa-l injur vreo 2 ore cum il intalneam il injuram ca mia furat numele ... imi zicea ca are admin si nush ce la care eu "dute ba deaia cum sa ai tu admin tu vezi cum arati" si dupa cateva zile am inceput sa ne imprietenim l-am ajuta cu cateva lvl prin arena la mobi aia din tarkan din arena si dupa ceva timp l-am intrebat daca chiar vorbeste serios ca are admin ... si a zis sa stau acolo si a venit cu 1 char Kobra m-am uitat la el ... ziceam ca face misto de mine ... era 1 bk amarat fara armuri sau ceva pe el si avea aripi de satan ... in fine ma convins el ca e admin si ca nush ce ... nuprea i-am dat importanta ... dupa ceva timp cand am facut lvl 200 dupa restart m-am apucat si am facut Symbolik si am tinut clanu pana pe la 12 rr ... si cam atat am de spus ... am continuat pana pe la vreo 27-28 de rr nush sigur ...

In rest mai postez cand imi mai aduc aminte de cate ceva ... a trecut ceva timp de cand a fost toata asta ... oricum nu regret ca am jucat mu ... mi-am facut destui prieteni cu care inca ma intalnesc in alte jocuri

in the end what to say ... MU SUCX! but is a great miRC with lots of friends and lots of images :P

P.S.:Super topic ... pacat ca nu l-am vazut mai devreme sa povestesc intrun timp mai scurt si sa nu uit atat

Link to comment
Share on other sites

M-am apucat si eu sa citesc povestile ficaruia ... am ajuns pe la pagina 7 :P imi place ce am citi pana acum si m-am gandit sa fac si eu 1 scurt istoric in legatura cu acest joc.

M-am apucat de mu prin noiembrie parca ... dar pe un alt server tot din romania ... dupa ceva timp cred ca prin ianuarie cand am bagat netu si acasa a venit 1 prieten pe la mine (cel care ma corupt la Mu) si stateam eu cu fratemeo si cu acel prieten ... am intrat pe linkmania am inceput sa downloadam clientu ... a durat vreo 3 ore intre timp ne gandeam sa facem 1 clan S@UL si toti 3 sa ne luam cate 1 nume care sa contina Soul in el ... si asa au aparu cei 3 soul si anume DarkSoul (fratemeo cosmin) SoulMaster(prietenul Marius) si eu Soul-Thief (catalin) am facut clanu ne intreceam in lvl care face mai rpd ... faceam cu tura si normal fratemeo fiind DK crestea mult mai rpd ca mine si ma ambitiona mai rau ... in fine in prima noapte nedormita cred ca am facut cam 80 amn2 ... eram super fericiti ce pot zice. Dupa ceva timp am vrut sa ajung si eu in devias si am incercat /warp devias ... nimik ... mai incerc odata nimik pana la urma am mers pe jos si am aflat acolo ca defapt era move nu warp :(. a doua zi cred ca am facut cam 100 (ma luase equinox in party si avea inferno de la TarfaBela :P) eram super uimit de unde are el skillu ala si eu am doar flame :P am stat p-acolo prin castel dupa care m-am plictisit ca nu aveam cu cine sa vorbesc ... asa ca am chemat 2 fete de le intalnisem pe celalant server ... ALeXuTzA si mai era 1 da nu mai tin minte :dooh: am stat acolo pana pe la 150 sau ceva de genu am facut eu clanu S@UL nuprea a mers la inceput ca n-aveam lvl mare si cei din clan aveau pretenti asa ca am hotarat sa-l distrug si sa intru cu fratemeo (fratemeo intrase cu cateva zile in urma in Olteni cu marius) si am zis sa ma duc si eu dupa fratemeo ... marius nu a vrut sa mai ia ca eram prea mic ... au urmat cate injuraturi :) si dupa am intrat in Mafia am stat pana pe la 320 acolo si dupa am iesit (nu mai tin minte exact motivu) si am intrat in Killeri ... acolo erau vreo 3-4 restartati si am ramas acolo pana am dat si eu rr ... tin minte ca ultimele 10 lvl am ramas fara party si era cam 8 seara nu mai era nimeni care sa-mi dea party si mergeam ca disperatu prin arena si nu gaseam ... am stat pana pe la 2 noapte cautand party fara suces ... apoi a doua zi a venit TurboMG din vacanta sau nush sigur pe unde era si ma crescut pana pe la 346 de la 346 am intrat in party cu ZeusMG si ma dus pana la 348 si 8 lini si ma plangeam pe clan ca nu am party sa dau si eu rr in seara aia ... ma intrebat turbo ce lvl am ... i-am zis cat am si dupa ma plimbat prin toate tarcurile ... eu dadeam teleport el omora ... am facut asta in mai putin de 20 min ... avea cateva rr atunci turbo ... am dat rr si in aceasi noapte pe la 3 si ceva m-am dus si in primu meu bc 1 eram super emotionat ma asteptam sa fie noobi cum eram eu la inceput sa ceara party si sa le dau si eu sa ma dau tare :P de unde cine mai era ca mine in bc la 3-4 noaptea ... am facut primu bc am iesit dupa vreo 20 de secunde dupa incepere (aveam viata mica si satan noob ce sa zic) si m-am dus in devias si am facut 100 si ceva si n-am mai rezistat asa ca m-am culcat ... a doua zi ma duc si eu in losttower sa fac lvl si dau de 1 mg cu numele SOULTHIEF (bro)... incep sa-l injur vreo 2 ore cum il intalneam il injuram ca mia furat numele ... imi zicea ca are admin si nush ce la care eu "dute ba deaia cum sa ai tu admin tu vezi cum arati" si dupa cateva zile am inceput sa ne imprietenim l-am ajuta cu cateva lvl prin arena la mobi aia din tarkan din arena si dupa ceva timp l-am intrebat daca chiar vorbeste serios ca are admin ... si a zis sa stau acolo si a venit cu 1 char Kobra m-am uitat la el ... ziceam ca face misto de mine ... era 1 bk amarat fara armuri sau ceva pe el si avea aripi de satan ... in fine ma convins el ca e admin si ca nush ce ... nuprea i-am dat importanta ... dupa ceva timp cand am facut lvl 200 dupa restart m-am apucat si am facut Symbolik si am tinut clanu pana pe la 12 rr ... si cam atat am de spus ... am continuat pana pe la vreo 27-28 de rr nush sigur ...

In rest mai postez cand imi mai aduc aminte de cate ceva ... a trecut ceva timp de cand a fost toata asta ... oricum nu regret ca am jucat mu ... mi-am facut destui prieteni cu care inca ma intalnesc in alte jocuri

in the end what to say ... MU SUCX! but is a great miRC with lots of friends and lots of images :P

P.S.:Super topic ... pacat ca nu l-am vazut mai devreme sa povestesc intrun timp mai scurt si sa nu uit atat

Holla amigo ce mai faci domnu Catalin?

chiar ma gandeam la tine zilele astea ca mi-a trecut prin cap eventul ala ce l-am facut cu cei din Immortals cu Dan(Dark) si nu mai stiu exact parca DiasMG

ce vremuri faine erau atunci :D

Link to comment
Share on other sites

Ok sa va spun shy povestea mea ca asa`i frumos :P :tiphat:

Cam pe timpul cand ma duceam pe la sala ... faceam long`uri dalea periculoase doar k sa joc cs :) fiind impatimit rau :> :gun: , asa... lumea se juca MU 2-3 pe akol .. prima oara n`am bagat de seama.. intr`o noapte numai stiu sigur.. ori ma pliktiseam de cs ori nu mergea ceva .. in fine.. am zis hai ma sa intru shy eu.. iam rugat pe niste baieti sa`mi arate.. shy asa haw baw a inceput magia ^^ .. era un serv numai stiu care cu exp mare... imediat faceai lvl ...mi`a luat ceva timp pana sa invat klumea smecheria jocului... defapt nu era cine stie ce greutate ca inainte de asta am jucat Diablo shy cand am inceput Mu`u am zis clar.. asta`i leit Diablo cu unele modificari mai shucare ... asa... Dupa ce mi`am tras net akasa... am zis hai domne sa caut un serv klumea.. shy am gasit linkmania asta al nostru :P.. shy am inceput sa joc asa incet incet.. mergea treaba.. inainte de rr db jucam cu sm.. dupa rr am inceput cu elfu... pt k mi se paruse mai nush :)) .. Primu meu guild a fost Diavoli... unde era Diablo gm :> .. am tot jucat pana ma facusem lvl 320 park.. shy m`am suparat k nu ma ajuta nimeni sa ma rr.. shy am luat o pauza de vreun an jumate.... akuma dupa ce am terminat cu liceu.. am zis shy asa am timp liber mai mult.. hai domne sa mai vizitez mu`u asta shy m`am apucat iar am dat primu rr a fost frumos shy a inceput iar aventura ... shy continuaa... Va multumesc pt atentie

Link to comment
Share on other sites

MU? =))) vai doamne... c mai radeam d colegii mei... radeam non stop... CARE E ROSTU???? eu p vremea aia numai cs si warcraf3 vedeam.... dupa 1 timp am zis WTF!!!! si am inceput.... jucam ca demntu prin lt7 zii d zi sa fac lvl =)))) eram in extaz cand gaseam 1 chaos... vai... dupa m-a ajutat Xtasy sa ajung in stadium... eram inebunit... am intarat in unDEAD (rip deea) dupa Shadows si insfarsit casa mea cea frumoasa South... prietenii peste prietenii... singuru regret e ca nu am ajuns la vreun gatering... asta e... orikum acum imi petrec timpu p WoW(srv original ;) ) dar nu se compara... MU VA FI MU... lucrul dureros la acest joc este acela ca in momentul in care esti mic (maxim 1 rr 2) zici ca o sa-i ajuti p aia ca u cand vei fi mare si ca iti ve aduce aminte cum erai u... dar din pacate uitam accest fapt si ca jocu se bazeaza p prietenii si nu p 1 set scale idiot si 999999999999999999999999999999 d rr... parerea mea ;) ... astept rr la db... acesta a fost cam_ban pup all

Link to comment
Share on other sites

Hmzz ce sa zic m`am apucat de mu din prostie .. prin vara anului 05 ..prin Braila la o sala de pc`uri vb pe mess nu`s ce toate statile pe mu o.O ma benoclez si eu si o inceput sa`mi placa srv englez cu dl cu de toate fac cont ma invata niste prieteni de acolo esentialu dau niste rr .. era exp mare am venit inapoi in iasi colegu`meu bogdan ii zic despre joc el zice k joaca pe link ma apuc si eu vroiam sa fac dl nu are asa mi`am facut elf WEQQ joc cat joc intru in guilda facuta de bogdan__44 colegu`meu Auto unde acolo am intalnit primi mei prieteni cresc ce cresc apoi m`am plic de elf fac sm nik DAARK tot asa greutz .. omoram dragonasi .. peste catva timp dau si eu de arena si de marii shmecheri care nici acum nu stiu nik .Ma plimbam prin arena si incepe sa sara bunny pantera Tyrexelu Dark Princesita Twister R@zier si alti din fostu iLove si prezentu GoT pe mine k fac pk k pun kos nu`s eu care nici nu stiam ce inseamna mu ei ma luau cu acele cuvinte straine pt mine oricum eu nu dadeam 2 bani pe ei cum fac si acum au facut pk nu`s ce printr`o seara cautam si eu pt k nu aveam somn si dau de West abia ce o fost infiintat GM era BIla_MG pe atunci.Ma iau in pt stau on pana dim fac si eu lev mare :wub: a 2 a zi imi da pm JuniorBoss k dac vreau sa vin in mafia lor asa am ajuns sa fiu membru pe viata al guildei West pfu ce dusmani aveam atuncea ZoHaN iLove ZZ si multi alti eu muream de ras cu bunny si restu k tot ziceau k fac pk pana ma als de mu dar na.. cine ii baga in seama :rofl1: Peste cva timp ma apropii si eu de rr il dau cu guilda lu bogdan SOUTH ajutat de bossu Tyk MuRdoc cam_ban Kitty pe spot :D Tot asa am ajuns sa cresc si sa fac guilda mea Infinity iara bunny si cu restu care il venereaza de mor de ras cand ii vad pe acesti oameni k fac pk k fac Infinity de ras nu`s ce oricum pe mine nu ma interesau vb lor Asa am ajuns eu sa am dusmani pe oameni astia si pe zeu buuny care e venerat de niste copilasi =)) si inca ii mai am dar ce sa le faci mie imi place cand imi ziceau k`s pshiopat de mu cel care n`are nici 1 caracter fulll in 2 ani si ei in 2 ani au bk full si mg full =)) muhahaha .Oricum nu regret k m`am apucat sa joc acest joc k aici am intalnit oameni sooper de treaba TzuTzu_MG Tykos Kitty21 Gothica Lucasbog kcioco Dagl3s koka4 Bila_MG JuniorBoss parnaie_| Stigmata cireasa Prince$ita Hammer Tavy soraia arabu@ MIRAje larysa Andre34 zippan_MG **MAXIMUS* 1deamon Ciresika Ronny si multi alti care si acum ma inteleg bine cu ei

Deci cam asta e povestea cum m`am apucat de mu si cum am ras de uameni care se cred zei pe acest srv :wub:

Buni rai tot cu ei vei juca pana la rr db si tre sa`i respecti asta fac tot ii respect pe buny si restu chiar dac n`au reusit saraci sa ma faca sa ma las de acest joc poate reusesc la altii . :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

God, dude, pentru a cata oara vrei sa-ti repetam, eu chiar n-am nimic cu tine personal, pt mine esti al doilea bryanfuri.

ot: miss those times cand stateam in party si asteptam sa creasca bara. Ne intrebam unii pe altii care ce lvl mai are si ne ofticam daca cineva avea mai mare decat celalalt, etc. Good old times, daca m-as apuca sa povestesc tot, as scrie ceva pagini :)

Link to comment
Share on other sites

Hmzz ce sa zic m`am apucat de mu din prostie .. prin vara anului 05 ..prin Braila la o sala de pc`uri vb pe mess nu`s ce toate statile pe mu o.O ma benoclez si eu si o inceput sa`mi placa srv englez cu dl cu de toate fac cont ma invata niste prieteni de acolo esentialu dau niste rr .. era exp mare am venit inapoi in iasi colegu`meu bogdan ii zic despre joc el zice k joaca pe link ma apuc si eu vroiam sa fac dl nu are asa mi`am facut elf WEQQ joc cat joc intru in guilda facuta de bogdan__44 colegu`meu Auto unde acolo am intalnit primi mei prieteni cresc ce cresc apoi m`am plic de elf fac sm nik DAARK tot asa greutz .. omoram dragonasi .. peste catva timp dau si eu de arena si de marii shmecheri care nici acum nu stiu nik .Ma plimbam prin arena si incepe sa sara bunny pantera Tyrexelu Dark Princesita Twister R@zier si alti din fostu iLove si prezentu GoT pe mine k fac pk k pun kos nu`s eu care nici nu stiam ce inseamna mu ei ma luau cu acele cuvinte straine pt mine oricum eu nu dadeam 2 bani pe ei cum fac si acum au facut pk nu`s ce printr`o seara cautam si eu pt k nu aveam somn si dau de West abia ce o fost infiintat GM era BIla_MG pe atunci.Ma iau in pt stau on pana dim fac si eu lev mare :wub: a 2 a zi imi da pm JuniorBoss k dac vreau sa vin in mafia lor asa am ajuns sa fiu membru pe viata al guildei West pfu ce dusmani aveam atuncea ZoHaN iLove ZZ si multi alti eu muream de ras cu bunny si restu k tot ziceau k fac pk pana ma als de mu dar na.. cine ii baga in seama :rofl1: Peste cva timp ma apropii si eu de rr il dau cu guilda lu bogdan SOUTH ajutat de bossu Tyk MuRdoc cam_ban Kitty pe spot :D Tot asa am ajuns sa cresc si sa fac guilda mea Infinity iara bunny si cu restu care il venereaza de mor de ras cand ii vad pe acesti oameni k fac pk k fac Infinity de ras nu`s ce oricum pe mine nu ma interesau vb lor Asa am ajuns eu sa am dusmani pe oameni astia si pe zeu buuny care e venerat de niste copilasi =)) si inca ii mai am dar ce sa le faci mie imi place cand imi ziceau k`s pshiopat de mu cel care n`are nici 1 caracter fulll in 2 ani si ei in 2 ani au bk full si mg full =)) muhahaha .Oricum nu regret k m`am apucat sa joc acest joc k aici am intalnit oameni sooper de treaba TzuTzu_MG Tykos Kitty21 Gothica Lucasbog kcioco Dagl3s koka4 Bila_MG JuniorBoss parnaie_| Stigmata cireasa Prince$ita Hammer Tavy soraia arabu@ MIRAje larysa Andre34 zippan_MG **MAXIMUS* 1deamon Ciresika Ronny si multi alti care si acum ma inteleg bine cu ei

Deci cam asta e povestea cum m`am apucat de mu si cum am ras de uameni care se cred zei pe acest srv :wub:

Buni rai tot cu ei vei juca pana la rr db si tre sa`i respecti asta fac tot ii respect pe buny si restu chiar dac n`au reusit saraci sa ma faca sa ma las de acest joc poate reusesc la altii . :tiphat:

mai pune si tu o " , " un " . " ceva , ca abia am stat sa citesc tot carnatu` asta 8-|

@nu am nimic cu tine , dar suferi aiurea de rr pe astia mai mici ca tine ;;)

Si povestea ta pe unde e ?

Link to comment
Share on other sites

mai pune si tu o " , " un " . " ceva , ca abia am stat sa citesc tot carnatu` asta 8-|

@nu am nimic cu tine , dar suferi aiurea de rr pe astia mai mici ca tine ;;)

Si povestea ta pe unde e ?

:lol:

my story i've began to play yesterday and i finished today =))=)) lvl 4 youpeee

5 zile pauza, in stilul asta nu ajungi la 10 repleys

Edited by Invisible
Link to comment
Share on other sites

stiu cand eram cu DuTzZa si eram non rr...prima data am fost in arena si mam milogit de un mg non rr care era spotu lui sa imi dea party...am crescut am crscut am ajuns la 3 rr si lam rugat pe Adytzu sa ma bage in KinGZzzZ care pe atunci era un guild tare...:D imi amintesc cand stateam in party in arena si dadeam jwl...juma de ora =15 jwl...

Link to comment
Share on other sites

Guest Devolision

Buna Dev here.... a sa zic complet Devolision ca dupaia zice lumea''' chestii ..

pai eu m-am apucat de mu.... din cauza unui prieten bun..... obsedat de calculatoare...

imi zicea ca face lvl..... si alea ....alea si ca e unu tare in joc.. si aripi.....

nu pricepeam nik ... zic na .. o fi ceva cooll.. dac e asa de entuziasmat....

si vine la mine face downlodu.... baga jocu ... si incepe :

''fa-ti bk ca rupe zona!!'' eu ma uitam interzis la el....cica ''bk''... pt mine nu insemna nimik....

si na eu dupa el...

in joc dupa ceva vreme au inceput sa se faca guildele .... eu inca eram cu Zohan in pt in davias...

si chestii grele... cand era cu 2 3 lvl mai mare....

infine .. intru in in guilda Maniacii cu Maniak GM... si incepe distractia....

multa vreme acolo... cu Belle si Maniak si Csezar si MagicElf.... & & && ..

apoi sa votat in Maniacii alt GM....

si cei care au fost loiali lui Maniak am plecat frumushel cu el...

ne-am facut guild nou numai astia vechiii si s-o numit Absolut pai dac vedeai ce pagina aveam.. mureai eram mandru ca eram parte din gasca aia..

pai va zic una tare;

in atlans .. cu cativa din guilda ne-am adunat ca era de ras...

si era unu acolo zicea ca vrea in icarus... el era in ne exe si lvl ... nush cred ca avea lvl de move si zic eu :

pai ca sa ajungi in icarus tre sa ai dinti curatzi.... ca vezi fang'u de pe jos.... e unu care nu a venit la mine ..sa-ll rezolv... eu sunt dentistu in jocu asta da .. tre sa deschizi gura mareee....

si zic ca trebuie sa faca /Gura Mare =)) si cu dintzi curati poate ajunge in icarus....=))

infine e poveste lunga..

apoi am intrat si pe cont de mg.. si sm....

si cand am vazut cate magii si chestii au ... zic ca na.. nu mai vreau bk vreau altceva

ma plictisisem de twisting slash si furry....

m-am lasat o perioada... ca nu mai aveam timp.....

si apoi dupa rr db.... am revenit cu sm... am jucat ceva vreme... imi placea ca avea magiii si toate alea.... teleportu'....

si vine Milky fost membru Absolut ...

si zice ca are sa -mi dea un mg de 13 rr ....

ca el nu mai joaca cu mg...si atunci am bagat numai mg...

sa-l fac full da asa moderat.... ca nu aveam timp de el prea mult....

si ajung full enrg si agil de mg.... si str vreo 10 k

cand au inceput sa dispara seturile rare ...aveam scale...

apoi magusu de la maniak... si a doua zi ... nu mai aveam nik...

cand ma interesez... aflu ca defapt contu era al unuia care nu mai juca ... si care revenise acu

dupa ce eu lucrasem la el vreo 20 de rr.. si imi ia mg-u... si zice ca deacu... nu mai am ce cauta ....era vreun .. copil .....stiu eu .. na infine ..

am bagat ceva pauza sa-mi treaca ...nerviii..

si am revenit cu sm.... sa mai joc ...

dar deja prea multe lucruri se schimbasera

lumea mea se duse-se prin alte locuri ... alte guilde sau alte srv cu totu'

daca pe primu db in top era ultimu' care era sm.... daca tin bine minte .. si nu era la 40 de rr cat tin eu minte acu te uiti si nu-ti vine sa crezi la cate rr se ajunge......

parca e ma ok cand mai sunt toti mici e altfel.... cu pt cu buff cu no afk....

cu no rare.... cu no ks :))

si acu cu povestea asta noua cu rr db.... azi .... cu anarhia din tarcu de bk ...

in care nu mai vedeai de es... si inferno... chiar o fost fain ...toti pk ks .. si alte alea....

uniti ca fratii.... toate guildele .... era ceva de tinut minte

ca de ex: sm in tarc de bk.. nu tin minte numele^^ si zice:

DE CAND DOREAM PRINTU ASTA !!! SA DAU IN TARC DE BK CU ESSSSSSS YEAHHH ANARHIEEE!!

VIVA LA REVOLUTION!! =))

Tare fain .. am ras cu o pofta de nu mai puteam....

daca pun printurile de azi o sa rada lumea... vreo 3 rr db de acu incolo

imi aduc aminte zice unu :

VREAU ECLERE IN LOC DE EXP!!! avea macro cu chestia asta:)))))

si desi eram distrus ca mi-o disparut 2 rr date in perioada asta ...

si mai important imi luasem ... bukler cu ref si skull staf cu edr

si eram cum imi place mie ....

totu era dat deoparte de placerea plimbarii in arena la spot tarcuri ...

la sorcovit"":))

acu mai ramane sa vedem ce zic cei de sus^^ cu rr db....

ca mie dor de party la scheletii in lorencia :kar:

hai ca am obosit sa scriu ... si ce e prea mult strica ...

ne vedem in game!!

chiu chiu chiu ^^^^ :kar: :yum:

Link to comment
Share on other sites

pai eu am descoperit placerea de a juca mu in vara anului 2006 stiu ca eram in Net [Adezion Oradea] si era acolo Nako .. si Skara0tz >> G0L!@7H_MG ei 2 jucau pe Goli ... si nush ce tot vorbeau ei pe acolo cu 10 rr si vor sa faca 15 si nush ce iteme bune si dinastea si eu am intrebat ca ce ii ala [ erau in mu cnd sa scrie numele si pass si am vazut barca aia ] si tot intrebam vedeam pana am primit netu acasa si nu a mai scapat Skara0tz si Nako de mine :))=)) la ei eram in fiecare zi ma rugam de ei sa ma invete si dinastea :)) si apoi am descoperit bokurile :)) mi le daduse un MG doar asa un boK+1 si lam spart si am vazut cva verde wai eram bucuros ca ii cva nou si mam miscat de pe el si a venit altu si a stat si la luat .. nu stiam eu at cei ala ALT :)) si pana la urma mam inprietenit cu multi din mu am invatat sa joc mai bine si am jucat o perioada pe Goli si apoi mam plicti si miam facut eu un car Cyrus ... si am ajuns la 18 rr si mam lasat ... si aku 3-4 luni mam apucat iara :P si am facut 31 de rr ... dar orcum a fost cva ExTRAORDINAR de frumos cnd vedeam ccum se ajuta uni pe alti cum vorbeau : ce faci frate :x :X , hai sa facem un war cu cva guild [xxx] ... deci a fost incredibil de minunat si apoi a aparut ... Dupe ... Rare multe Seturi extra bune .. arme extra .. si asa sa dus frumusetea LinkMania .. nu erau dect pt rr ... si cam atat ..

Nu cred ca ma voi apuca iara ;P : xp mic ... aceeas versiune ... scriptu acela ...

Link to comment
Share on other sites

Guest mdablabla

http://img228.imageshack.us/my.php?image=screen083004230000gw1.jpg

Mu a fost un joc frumos , pruimul meu MMoRPG jucat , am auzit de la mu de la un prieten ceva numai stiu exact , acum 2 ani, si m-am apucat si eu.

Am facut un caracter sexi Sm NoticeKid si o elfitza mica si simpatica Catzelusha, am jucat numai stiu pan ape la 15rr , aveam un set frumusel de adamantone exe dsr +11 si un kundum numai stude care si nu mi-a ajuns... :D

Asha ca intr-o noapte plictisitoare am inceput sa caut pe google ,am luat un prieten sa incepem sa facem prostioare.... ne facuram niste conturi , si da-i tare la dupe :D.In cateva zile deja eram super echipati amandoi super iteme toate +11 .. ca faceam si dupe item si dupe d-ala mai special sa faci +11 fara fail :whistle: . Si ne facuram super bazati , el si-a luat filtru ip.. si io lafel.. pe 2 clase de uip dar nu-i nimik ca mai aveam 1 , ca normal faceam dupe de pe alte ip-uri si poc transfer de iteme pe coturile bune, luam block pe alea neinteresante , si ramasei cu toata seturile si chestiile +11 rare si nerare toata optiunile toate seturile o groaza de jwls.

Pe vremea aia cand era DarK admin si am isit mai multi la bere playeri si admini , am fost declarata ca prima fata din istoria linkului care a cheatuit in halu ala.

Well si dupa ce am ajuns sa am toate itemele posibile , m-am plictisit si mi-am dat seama ca e un joc stupid i care pvp-ul e 0, o sumedenie de oameni care se cearta pe cateva locuri de xp, niste reguli ciudate de limbaj si tot felul de prostii si m-am lasat pt ca era prea simplu.Jocurile ce pot fi hakerite sunt najpa.

A fost fun si frumos cat a fost.

Acum ma joc L2 si n-ash mai juca Mu.. never.

Frumos a fost ca s-au legat prietenii , iesiri la gather caterinca si misto.

PS:Copii sa nu faceti dupe ca nu e frumos :D jucati corect :tiphat:

Edit: Respect pt prietenii cu care mi-am petrecut noptile in MU:Athos,Bad_DMX, Bruzli,HocusPocus,DannyBoy,Diablo,S0ulF1re,Mehico,Sageata,Sergiho,SpiderMg,Thunder,Timon, sry daca am uitat pe cineva

Link to comment
Share on other sites

Povestea mea incepe prin Decembrie 2004 la xtest si gladi la sala,unde lucrau si iam vazut in calitate de client ca se jucau acest joc(MU) am zis sa incerc si timp de 2 ani nu mam oprit.....intrase prea rau in sange.As avea prea multe de povestit dar mie lene.The End.

Link to comment
Share on other sites

Hmmm Amintiri.

Acu vro 2 ani vine un vecin la mine .

-Hai sa iti arat niste jocuri misto de pe net.

Ma duc eu la el imi arata DarkThrone (Un WebGame care il joc si acuma :) )

Si apoi intra intr-un joc si imi zice de Muonline . De la nume am inceput sa rad si sa-l intrb daca treb sa mulgi vacile :rofl1:. Apoi vad ca se logeaza si intra pe o uratenie (Avea un urat cu aripi :rofl1: ) vad eu ca se plimba prin arena si omora niste monstri. EU il intreb cati monstri mai are de omorat pana termina jocu :rofl1: si el imi zice ca astia apar mereu. Atunci mi se parea un joc fara noima.

La inceput am jucat un MuPrivate (99999999999 xp parca :rofl1: ) dar era on doar cateva ore si m-am dus pe alt MuPrivate din romania (Xp 20-35x) Primada cand am descoperit davias eram f. bucuros parca as fi descoperit o lume noua. Si mam dus fix la un Golden Dragon si fac eu "Party plss" el mi-a dat una in cap de nu mam mai vazut :rofl1: Era f. frumos la inceput. Cu 1 jwl nu stiam ce sa fac cu el :rofl1: dadeam click dreapta , incercam sa il arunc , etc. Pana la urma l-am vandut la magazin (3mil zeni :rofl1: o avere)

Mai am de povestit dar mai tarziu :P Momentan pauza publicitara :)

Link to comment
Share on other sites

si akum park tin minte sa intamplat akum cativa ani cand a inceput primu link... ma duceam la o sala de net si omu ala de acolo(cel care detinea sala) se juca MU el si cu baietii lui ... prima oara cand am vazut nu mi sa parut asa cine stie ce semana cu warcraf(jocu care il detestam eu) si nu prea imi dadea asa un mare interes

dar cand am iam vazut si pe niste prieteni deai mei jucanduse am zis sa ma joc si eu :D na doar treabea ce se juca unu sa se joace toti(treaba sa fiu si eu in pas cu moda cum sar zice) si ce sa fak si eu intr-o zi era omu ala la sala si se juca MU si iam zis si eu respectivului cam asa "Nea Dan(asa il cheama) pot sa joc si eu jocu ala??"si el imi raspunde"Nu e prea greu e complicat" eu am zis fie nu ma joc ce era sa fak intram in el dar imi cerea un cont si o parola :blink: nu stiam ce era ala "ma ce cere asta contu bancar si parola" =)) de unde sa am io asa ceva

si odata ma intalnesc cu niste prieteni care se jucau si eu Mu si miau faku cont"cont bancar =)) " si am inceput sa joc dar nu prea stia mare branza daor ca era frumos semana cu Diablo si din ala stiam asa putin

de cum am intrat am inceput sa il bat pe omu ala la cap"Nea Dan" ca dece nu pot pune setu asta pe mine"aici ma refer la leather de pe shop" si eu eram darkwizard ...el imi explicase ca sa citesc acolo ce scrie cu rosu " scria ca nu poate fi purtat de dw ci doar de bk" dar eu cum eram praf la engleza nu intelegeam nik si iar il intreb pe omu ala dc nu mere sal pun setu ala... cred k lam batut la cap o zi intreaga pana ce mam lamurit si ce ma omoram eu pe acolo prin lorecia am inceput sa fak lvl sa pun puncte la status si in final sa pun si prima vraja lightning Wow park era cel mai best de pe srv cand miam pus vraja aia ;) si asa am inceput sa vin periodic la sala care o dabia veneam la sala de net dupa ce ma descoperit Mu venam cam in fiecare zi cum aveam bani fuga la sala ... sa mai fak lvl sa mai descopar ceva...faza tare a fost cand am fost prima data in devil square WOW era un sm cu aripi multe rr era marfa rau :P si eram atunci cu un baiat la sala ala stia ceva de joc eu eram bata si imi zice el mie"zi lu ala mare sati dea party sa faic rpd lvl" eu ii zic "party????ce e aia??? nici de pt nu auzisem niciodata in viata meain fine mai dat sm ala mare pt si WOw am fakut 24 de lvl in tot ds-ul care yo faceam 1 lvl intr-o ora ca nu era cu party habar naveam ce e ala :violent: dupa doar ce a venit si blood castel fuga si acolo in gasesc iar pe smu ala mare iar imi da si acolo party iar si acolo 10 lvl era super marfa imi pusesem si eu EvilSpirit:D mai zeu era nu mai zik cand vedeam dw-ii care dadeau cu hellfire Wow ce vraja nici nu stia de ce era credeam k e de bk "o confundam mere cu vraja aia de la bk care da in pamant a fost marfa rau ce mai :D cel mai marfa joc care lam jucat si il joc si akum

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...