Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Huskarica

ks Nutella-Jigodia

Recommended Posts

18. Preluare spot
Modalitate preluare spot:
Pentru a prelua un spot trebuie sa intrebati explicit "afk+nume destinatar" fiecare caracter aflat pe spot / in tarc, intr-un interval de 5 minute.
Acestea sunt obligate sa raspunda in acest interval de timp pe normal chat.
Preluarea necesita 4 poze, in minute diferite, printul 1 fiind in minutul 0 si al treilea print in minutul 4, urmat de printul cu F4 ridicat in minutul 5 pentru a incheia preluarea.
Preluarea incepe din momentul cand ati adresat prima intrebare dar aceasta nu se va incheia cu o intrebare afisata de caracter in momentul printului F4.
Daca totusi dupa printul cu F4, persoana ce urmeaza a fi preluata, raspunde, nu se mai ia in considerare, chiar daca este minutul 5. Minim 1 poza trebuie facuta la coordonate diferite.
Daca in interval de 5 minute nu se dovedeste ca minim 1 caracter de pe spot este on, acestia au pierdut spotul.

Poza cu f4: In aceasta poza trebuie sa se vada toate intrebarile, daca se discuta mult pe chat trebuie sa faceti mai multe poze pentru a exista o legatura intre intrebari.

Exemplu:
minutul 00:00: x, afk? +print.
minutul 00:02/03: x, afk? +print.
minutul 00:04: x, afk? +print.
minutul 00:05: F4 +print. eu ti-am raspuns in minutul 5 :| ... pacat ca n-am print-ul sa-ti demonstrez cat esti de praf prafule

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...