Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

LapTEEE

[Sugestie] Warwick Caelan - Diverse

Recommended Posts

1. Mecanicii sa se ocupe doar de raparat masini nu si de refill .
De ce? 
Pai roleplay fiind mecanicii se ocupa doar cu reparatii nu si cu refill...
Daca nu se aproba,atunci se pot scoate benzinariile, deoarece nu mai au nici-un rost ca fiecare va cumpara de la mecanici ,deoarece e mai ieftin ..
Si pe langa asta,nu merita sa-ti cumperi benzinaria ca nu scoti bani ... 
Iar la benzinarii sa se bage sa poti cumpara canistra,deoarece daca iti ramane masina fara benzina ,atunci mergi.. cumperi canistra si te-ntorci si-ti dai refill...
Asa lumea ar mai chema si taxi poate sa mearga pana la benzinarie.. sau na..tot felul .
Sau sa faceti in asa fel incat mecanicii sa poata da refill de la ora 10 la 13 (e doar un exemplu) ... 
2. Sa se faca inca un job,in care sa iei cutii si sa le duci dintr-un loc in altul ori intr-un interior ori undeva... tura de job sa dureze aprox 5-7 minute si la final sa primesti tot 300$ ,cred ca ar fii destul de ok asa..
   Cutiile sa le iei cu F si atunci sa-ti apara cutia in mana si s-o duci la un anumit checkpoint .. si tot asa..(Vedeti voi daca puteti face).
  Am zis asta asa ,deoarece e plictisitor sa ai doar 2-a joburi pe tot serveru ..
3. Sa se faca un fel de "Bar pe la fish" Sau sa puneti niste scaune ,mese,etc.. sa putem face roleplay. (Consider ca multi ar sta la "o poveste" pe acolo ..)
Avand in vedere ca e cea mai populata zona in momentul de fata.
4. Sa Faceti un job,cu care sa duci benzina de la "Oil Factory"( http://s8.postimg.org/kuj73g3yd/sa_mp_386.png ) La benzinarii .. Tot asa sa poti face doua ture si sa primesti aceeasi suma 300$ ca la restul joburilor, sau sa plateasca cel care detine benzinaria sa poata seta o anumita suma la 100 litrii de ex.
 Pentru Job-u asta sa se folseasca un tir de ala mare cu "remorca" asta ( http://wiki.sa-mp.com/wiki/Image:Vehicle_584.jpg ) . (daca se poate)
 
5. Sa faceti un magazin din care sa putem cumpara casca pentru motorete,ochelari de soare,bratari si ce mai vreti voi.
6. Case...(aici nu dau detalii ca stiti la ce ma refer).
7. Marirea pretului la tonomat ... 
de ce?
Deoarece daca iti iei HP de la tonomat ,cu 1$ iti iei full hp.. sau cu 2 $ ,iar medicii nu pot sa vanda cu mai mult,deoarece se plange lumea dupa ca-i prea scump,deasta nu prea suna lumea la medici .
Daca ar fii acolo 50-100$ ,am avea si noi de lucru ..
8. Sa se introduca un mic "i" pe la fish de unde sa-ti cumperi licenta de pescuit .. sa coste in jur de 150-200$ ,
Iar politia sa poata face si controale daca ai licenta de pescuit sau nu... Daca ai platit pentru 'undita' si sa pescuiesti in locul acela.
Asa ar avea si PD mai mult de lucru...
Link to comment

1. Contra , canistra de 20 litri la mecanici costa 150-180 , noi venim doar cand aveti rezervoru pe 0 si dati mai mult decat de la benzinarie .

2. Nu-mi dau cu parerea.

3. PROOO chiar ne trebuie cate ceva .

4. Contra , daca nimeni no sa ia jobu benzinariile ce fac raman fara benzina si noi de unde alimentam?

5. PRO.

6. Pro si Contra.

7. PRO , dar nu la 50 dolari , eu zic ca un 25 / sucu e ok .

8.  PRO si un magazin de unde sa ne luam unelte de pescuit , momeala . Undita sa se rupa la un anumit timp , etc .

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...