Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

MarceloDeep

[Sugestii] Marcelo_Deep - Diverse

Recommended Posts

1. Modificarea butonului ce modifica starea luminilor unui vehicul (aprinse/stinse). In present este Numpad 8, insa unii jucatori (inclusive eu) au laptopuri care nu au Numpad, neputand folosi functia.

2. Activarea PMului intre jucatori. Oricat de mult ati dori sa sporiti Roleplayul si interactiunile IC, jucatorii mai trebuie sa discute si chestii OOC uneori, mai ales daca se cunosc si in RL, fiind incapabili sa o faca decat daca sunt unul langa celalalt, de multe ori rezultand in abului de functia /n.

3. Eliminearea 'Sardelei' din lista pestilor de la Fish. Atunci cand prinzi una, textul arata cam asa: 'Ai prins un sardea care cantareste...'

4. Miscorarea preturilor Tow, ridicol de mari in prezent. 180$ pentru 25l de benzina si 200$ pentru un repair e absurd de mult. Propun modificarea acestora in 100$ pentru benzina si 150$ pentru repair, sau chiar sa varieze in functie de cat de avariata iti e masina, daca e stricata de tot sa fie 250$, daca are doar bara putin indoita sau mai stiu eu ce problema minora sa fie 50$.

5. Introducerea de serviceuri unde sa ne putem repara masinile. Din nou, oricat de mult ati dori sa interactionam IC, poate mie nu imi face placer sa fac roleplay cu un anumit mecanic, iar atunci cand il vad online voi prefera sa merg cu masina la service.

6. Introducerea unei parcari la Fishing, asa cum era si inainte.

7. Mutarea locului de /sellfish intr-un magazin cu un interior decent, nu e deloc Rp sa vinzi peste aerului.

3.1. Idem pentru 'platica'

8. Diminuarea pretului combustibilului la 2$ pe litru de la 3$ pe litru.

Link to comment

1. O să caut o alternativă.

2. Respinsă..se va abuza(metagaming în special).

3. ...am rezolvat textul.

4. Nu are legătură cu scriptul, ci cu liderul.

5. În viitor..merge mai greu cu mapping-ul.

6. Poţi parca maşinile acolo.. sau langă pod.

7. O să se mapeze în viitor acel loc .. momentan e ok, puţin contează.

8. Respinsă, e ok 3$.

 

:closed:

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...