Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

LapTEEE

[Sugestii] Warwick_Caelan - Tot felul.

Recommended Posts

1. Sa ne putem cumpara imbracaminte (Skinuri) pe care sa le putem tine in casa,iar cand avem nevoie sa mergem la un interviu,sau la o proba de lucru sa le putem schimba imbracamintea(skinu) ,eu de exemplu mai mult mi-as dorii sa vad un om in costum,frumos imbracat cand vine la interviu si nu un boschetar.
Imbracamintea,skinurile,sa le putem tine in casa.
2. Dupa ce mori,banii care tii ia pentru vindecare sa intre in seif-ul medicilor.
3. La fish sa trebuiasca sa-ti cumperi unelte de pescuit,de ce?
Deoarece trebuie sa mai si cheltuim bani,nu doar sa facem. (ex: Uneltele de pescuit sa aibe pretul undeva la 150-200$) .
Uneltele sa se strice odata la 2-3 ore (e doar un exemplu).
4. Mecanicii sa poata schimba si bateria masinii,bateria sa tina 1 zi sau 2-a .(sau vedeti voi) .
5. Daca ai casa,sa-i poti face un upgrade si sa-i pui si casuta postala.(si tot ce ESTE posibil )
6. Reporterii sa poata sa scrie ziare,ziarele sa aiba un pret mai mic decat anunturile, iar reporterii sa poata sa faca contract cu persoanele care au casa si sa le distribuie in cutia postala.
7. Gunoierii sa aibe un numar de telefon,la care doar ei sa poata raspunda.(cum e la politie,medici,tcc)
8. Cand se vor baga casele,gunoierii sa poata sa stranga gunoiul si de la casa pe o anumita suma de bani.
Ex:Detinatorul casei sa sune la ei,vine unu de la salubrizare si ia gunoiul de la casa,iar detinatorul casei sa-i inmaneze o suma de bani(aici deja se poate intelege detinatorul cu gunoieru)
9.Radarele pe masina sa le putem verifica si noi la primarie,politie.
Sa fie un i cu o comanda (ex: /showradars [numar inmatriculare]
de ce?
Deoarece asa daca vede doar politia,poate sa-ti zica oricate ,deoarece tu oricum n-ai cum sa verifici.
10. Camere video in unele locatii,cum ar fii PECO SUD,PECO NORD(mai alegeti voi locatii)
Daca se bat oamenii sau fac accident,politia sa poata avea dovada si sa-i poata arata celui suspectat o dovada.
Camerele sa se poata verifica doar de politie rank 3+.
11. Medicii sa aiba injectii,pe care sa le cumpere de la spital pe o anumita suma de bani(30$). (o anumita trusa medicinala).
12. Sa se faca o Benzinarie pe apa(daca este posibil) ,pentru a ne putea face plinu la barca.
13. Automat cand te angajezi undeva sa ti se faca un C.V ,pe care sa-l poti prezenta la urmatoarea angajare si tot asa.
In C.V sa apara :
Nume:
Prenume:
Numar de telefon:
Adresa: (daca are casa,sa-i scrie locatia casei) (Ex: Vinewood nr 3,insemnand casa a 3-a cum urci pe vinewood)
Job anterior :(ex: Tow Car Company)
Angajat din data de : (ex: 12/07/2013
Pana in data de : 12/07/2013
Antecedente la locul/locurile de munca: 
X a fost amendat datorita limbajul folosit fata de colegii sai cu suma de x $
Rank-ul detinut la job-ul anterior : X(unde X insemnand numele jucatorului) a fost promovat pana la rank-ul X(x insemnand ultimul rank avut in factiune).
14. Fiecare factiune sa aiba un fel de cutie postala,unde sa poti lasa mesaje.
De ex: Vreau sa ma angajez undeva si nu`i nimeni ON .. Sa las un mesaj unde sa dau detalii despre ce vreau si sa-mi las numele si un numar de telefon, iar cand intra lideru sa ma contacteze.
15. Dupa pretul masinii sa platim niste taxe,taxele sa fie in functie de pretul masinii. (Daca masina costa 1 mill,taxa sa fie undeva la 10k . Taxa s-o platim odata pe saptamana.) Intr-o saptamana e posibil sa faci mai mult de 10k si sa-ti platesti taxele.
Taxele sa vina la domiciliu pe numele proprietarului . Daca x isi cumpara o masina de 10k si nu-si plateste taxele 2-3 saptamani ,vinde masina ,taxele neplatite sa nu mearga pe numele noului proprietar, pe numele noului proprietar taxele sa mearga doar din ziua in care o cumparat masina.(ma refer la taxele noi) (aici v-am incurcat putin,sper sa intelegeti ce vroiam sa spun) ( :)) )
 
Nu stiu ce se poate si ce nu, in legatura cu sugestiile pentru case ,stiu ca momentan nu-s bagate, dar le fac ca poate intr-o zi o sa va ajute aceste sugestii.
Sugestiile mele nu`s doar pentru acuma,ci si pentru viitor,sper sa nu deranjeze cu nimica ca fac sugestii care tind spre viitor.
O zi frumoasa.
 
Exemplele de la sugestii le puteti modifica voi,eu doar le-am pus doar asa,sa stiti despre ce vorbesc.
Link to comment

1. Sistemul e deja făcut aşa... ai 3 slot-uri în dulapul casei.

2. E deja..

3. Acceptată.

4. Momentan nu e nevoie. Poate pe viitor.

5. Până ajungem la case mai avem puţin.

6. Punctul 5.

7. Avantaj...?

8. Viitor.

9. La următorul restart.

10. În curând.

11. Se va discuta.

12. Când apar bărcile, o să aveţi.

13. Asta o pot face liderii IC între ei, să primească recomandare de la fostul lider.

14. Poţi folosi forumul..se va abuza dacă accept sugestia.

15. Deocamdată economia trebuie să crească, după o să găsim metode să o ţinem stabilă.

 

Mulţumim pentru sugestii,

:closed:

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...