Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

MarceloDeep

[Sugestie] Marcelo Deep - /fare + altele

Recommended Posts

Salut.

 

1. La jobul de taximetrist chiar daca dai /fare si cineva se urca in masina ta dupa, acesta nu este taxat, ceea ce face jobul inutil.

 

2. Propun implementarea de 'Casetofoane' in 24/7, cu ajutorul lor se pot creea actiuni roleplay frumoase gen petreceri in parcari, speechuri (cu roleplayul necesar), etc.

 

3. Propun de asemenea imprementarea radiourilor pe server, gen Kiss FM, Vibe, 21, Zu, etc si chiar si radiouri din strainatate care sa fie disponibile atat in masini, dar si la casetofoanele de care pomeneam mai devreme, nu cred ca e foarte dificil in comparatie cu cat de frumos e.

 

4. Implementarea de MP3 Playere ar putea fi o idee, unii playeri preferand sa asculte muzica si atunci cand nu sunt in masini sau nu au un casetofon la ei.

 

5. Propun ca la scoala de soferi sa se dea si un test scris, 10 intrebari pe care sa le stie orice prost, dar totusi sa se dea, ar fi mai roleplay.

 

6. Este un bug atunci cand cineva da G in masina pe care tu o conduci uneori te da jos si chiar te omoara.

 

7. La spawn point puteti creea un ghid pentru jucatori care sa le puna checkpointuri pe harta in functie de ce job secundar doresc, oferindu-le si informatii despre acestea.

 

8. Pretul la rentcar este exagerat de mare pentru acest moment cand bani nu prea se fac pe server, pentru inceput lasati 50$ masina si puneti 60 de minute sau chiar nelimitat, trebuie sa se deplaseze cu ceva oamenii si la preturile astea nu isi vor permite, se va face BH in proasta.

 

9. Propun reintroducerea skillului la Fishing, astfel incat cu cat ai level mai mare vei prinde pesti mai mari si vei castiga mai multi bani, cum era acum 3-4 ani, mi se parea perfect acel system de fishing.

 

10. Rog din suflet adminii sa isi faca prezenta pe server si sa deschida canalele pentru newbie, numind si niste Helperi si mai presus de toate va rog alegeti si puneti lideri la factiuni cat mai rapid, serverul este mult prea plictisitor doar cu joburi secundare. La inceput liderii vor fi nevoiti sa accepte si jucatori de lvl 1, supunandu-i evident la un test de roleplay sau tinandu-i in teste o anume perioada, in cazul in care observa ca acestia nu stiu roleplay sau creeaza probleme sa ii concedieze.

 

Atat momentan, va multumesc pentru atentie si voi reveni cu siguranta cu mai multe sugestii pentru ca vreau ca acest server sa redevina ceea ce a fost odata. Va rog a-mi scuza eventualele greseli dar folosesc IE 10 si tinde sa imi corecreze anumite cuvinte crezand ca vreau sa scriu in engleza.

Link to comment

11. Inca o propunere ar fi introducerea de Gas Can-uri in 24/7, pe care sa le poti folosi sa iti iei benzina de la benzinarie cu care sa iti alimentezi masina in cazul in care ramai in pana si sa iti ajunga pana la un Peco, gen 10% (10 litri) deoarece la inceput nu vor exista momente cand nu vor fi mecanici online care sa ne realimenteze masinile ramase in pana, aceasta fiind o solutie simpla a problemei.

 

Scuze de double-post, dar nu am mai putut da Edit.



12. Propun introducerea in 24/7 a agendelor telefonice, cu ajutorul carora playerii sa aiba la dispozitie numerele de la Tow/Taxi/Pizza/Police/Paramedics si chiar si News. Multi vrand sa foloseasca aceste servicii dar fiind incapabili necunoscand numerele.



13. Propun ca la fiecare job secundar sa poti lua aspectul unui lucrator in acel domeniu, cum era inainte, daca erai camionagiu dadeai /trucker 1/2/3/4 si iti dadea skin de trucker, va fi mult mai frumos si cred ca daca scormoniti in serverul de acum 3-4 ani gasiti scriptul.

Link to comment

14. Banii primiti la joburile secundare sunt prea putini, la ce tura de oras dai cu masina de gunoi ar trebui sa primesti cel putin 1000$ la payday, nu 200$. Un roleplay too hard ar putea sa sperie jucatorii. Plus ca ar fi nedrept ca pana nu iti gasesti locul intr-o factiune sa nu iti permiti sa iti cumperi o masina si sa stai doar pe masinile alea de gunoi toata ziua ca sa faci niste bani pe care oricum ii cheltui imediat.

Link to comment

1. Foloseşte /fare [TARIF]..De la următorul restart n-o să mai meargă /fare simplu.

2. Sugestie acceptată, vor apărea în curând.

3. În curând.

4. Se va discuta.

5. Şcoala de şoferi o să fie facţiune.. se va face roleplay, doar să se strângă lume.

6. Nişte screenshot-uri ne-ar ajuta. (postează la aspecte tehnice)

7. Lucrurile acestea se găsesc deja în tutorial.

8. Am modificat.. 5$ pe minut. Economia e mare, chiar vă permiteţi.

9. Se va discuta.

10. Rezolvat.

11. Se va discuta.

12. Adăugat de la următorul restart.

13. Nu e nevoie să 'scormonim'.. se va discuta.

14. Dacă punem pe o tură 1000$, unde mai e economia? Deocamdată e foarte bine, ajungi la 1000$ pe payday.. La level 2 ai aproximativ 8000$, ceea ce este perfect. Preţurile la maşini n-o să fie exagerate.

 

:closed:

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...