Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

DrakkeTheDoctor

Discuție despre item's options

Recommended Posts

Salut baieti m-am intors sa joc pe linkmania acuma o saptamana si am gasit ceva nou sa zicem.

Intrebarea mea este "De cand se prefera DD la DSR? Uare nu merge DSR in pvp?".

Si inca una "De ce REF/DD este preferat la REF/HP?"

 

EDIT:

Asi dori sa stiu si cate rr trebuie la sm sa fac fata la goldeni+5 ca miam dat seama ca or ce trade acuma se face cu +5.

Si cu cate jwl pot sa cumpar un +5?

Link to comment
Share on other sites

Depinde ce caracter esti , eu cu DL-ul faceam golden +5 la 2 rr-uri fara probleme .

 

20 Bless 20 Soul = 1 bok +5

 

Se prefera DD pentru ca DSR din ce stiu eu , nu se activeaza :-?

 

Se prefera DD REF pentru ca cel care trage in tine ii scade din damage , daca iti iei REF HP iti rupe spinarea imediat :D  

Link to comment
Share on other sites

Optiunea dsr este activa insa nu in totalitate. La PVP (Player vs Player), DSR merge doar pe server-ul 1, insa pe severul 2 nu. (Crywolf/CS) Cat despre PVM (Player vs Mobs), DSR merge pe ambele servere. Deci, singura data cand DSR nu este activ, este in momentul PVP-ului pe serverul 2.

Link to comment
Share on other sites

Optiunea dsr este activa insa nu in totalitate. La PVP (Player vs Player), DSR merge doar pe server-ul 1, insa pe severul 2 nu. (Crywolf/CS) Cat despre PVM (Player vs Mobs), DSR merge pe ambele servere. Deci, singura data cand DSR nu este activ, este in momentul PVP-ului pe serverul 2.

Mersi mult. Dar eu cand intru pe joc am duar un server ... al 2ilea unde este? XD

Link to comment
Share on other sites

 

Optiunea dsr este activa insa nu in totalitate. La PVP (Player vs Player), DSR merge doar pe server-ul 1, insa pe severul 2 nu. (Crywolf/CS) Cat despre PVM (Player vs Mobs), DSR merge pe ambele servere. Deci, singura data cand DSR nu este activ, este in momentul PVP-ului pe serverul 2.

Mersi mult. Dar eu cand intru pe joc am duar un server ... al 2ilea unde este? XD

 

Al doilea server este Castle Siege server , din lorencia poti intra acolo [ coord 240 10 ]

+DSR nu este activa absolut la pvp, ca eu am incercat , am facut set lk dd dsr add28 +13 si nu era buna pe nimica dsr`u

Link to comment
Share on other sites

Mersi.. orcum eu ma gandeam sami fac un set HP REF, sa fie mai performant ref ma gandeam la ref dd, ddu scade din dmg care al primesti deci reflect damage o sa fie mai putin, nar nush daca la full vitality cu items de hp mi se da viata peste cap are rost? Voi ce ziceti?

Link to comment
Share on other sites

Optiunea dsr este activa insa nu in totalitate. La PVP (Player vs Player), DSR merge doar pe server-ul 1, insa pe severul 2 nu. (Crywolf/CS) Cat despre PVM (Player vs Mobs), DSR merge pe ambele servere. Deci, singura data cand DSR nu este activ, este in momentul PVP-ului pe serverul 2.

e o informatie gresita. dsr pe versiunea asta nu merge la pvp. merge numai la pvm. 

Link to comment
Share on other sites

Daca un admin ar raspunde nar fi rau, defapt asi vrea sa stiu 100%.

De fapt asta este scopul din aceasta sectiune de pe forum, noi players punem intrebari si voi admini ne lamuriti.

 

Multumesc anticipat.

raspunsurile adminilor nu sunt intotdeauna corecte :) nu toti moderatorii au cunostintele necesare pentru a justifica bannerul care-l poarta sub avatar. 

Link to comment
Share on other sites

 

Daca un admin ar raspunde nar fi rau, defapt asi vrea sa stiu 100%.

De fapt asta este scopul din aceasta sectiune de pe forum, noi players punem intrebari si voi admini ne lamuriti.

 

Multumesc anticipat.

raspunsurile adminilor nu sunt intotdeauna corecte :) nu toti moderatorii au cunostintele necesare pentru a justifica bannerul care-l poarta sub avatar. 

 

Salut Dan ,ce mai faci ?

Link to comment
Share on other sites

Eu am testat DSR la PVP pe server1 si nu este activ...cel puti eu asta am vazut...La PVM e activ DSR.

 

Set lk add28 dd+13 ddi7 si Set lk add28 dd dsr+13 ddi7 iar diferenta...era doar obtiunea nu si efectul. :)

 

EDIT: Daca sunt dovezi contrarii la ceea ce am spus,imi cer scuze,e doar o parere si o constatare personala.

Link to comment
Share on other sites

Guest SoulSm

DSR e bun cand esti mic doar , deja cand esti full e degeaba...si goldeni de +5 poti face si la non rr in echipa:P

Link to comment
Share on other sites

Da , vitala la bk[full vit] iti da peste cap ca are peste 300.000 hp , cu set hp ref nu stiu exact cat ai hp , dar poti face set din ala cu incredere + pui si ring ref hp :)

 

asta se intampla pe server 1, pe serverul de cs un bk are 200k viata daca nu ma insel iar celelalte caractere au undeva la 150 -160k viata cu swellul de la BK.

 

cat despre optiunea HP la iteme ... nu se merita, pe server de CS primesti 2k la viata pentru fiecare item.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...