Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

OldAsaph

sugestie invazii

Recommended Posts

La fiecare invazie intra 50 sa caute 5-6 mobi...cati sunt.. sugestia mea ar fi sa se puna ceva...numaratoare sau cum vreti sa iti ziceti care sa indice cati au fost luati si cati au mai ramas... este cand sunt putini on si nici nu sti daca mai are rost sa bati tot tarkanul 1 si 2, la fel altans, de devias nu mai vorbesc, e mai mare ca polul nord. La balgass este o chestie asemanatoare cea care arata cate elfe sunt pe podiumurile alea, una de genul ala ar fi perfecta, ori pe tot serverul sau doar in orasele in care sunt invazii, in tarkan de +5 devias de +2 atlans de +4 si noria/devias/lorencia nu cred ca ar afecta negativ pe nimeni si ar ajuta lumea sa nu mai bata orasele in lung si lat daca s-a luat deja toti goldenii...

O alta idee tot asemanatoare ca si la balgass sa apara ca si event (ceea ce cred ca si e si ar trebui tratat ca atare) sa apara acolo gen: golden+5(sau cum se numeste) nr.1, nr.2...s.s.a defeted sau in fiecare oras separat golden nr.1, nr.2...

 

Astept pareri pro sau contra si mai ales a adminilor, nu strica mici retusuri serverului, daca nu e prea greu de modificat... si um am spus, nu cred ca ar deranja pe nimeni, doar sa vreti! :D

Link to comment
Share on other sites

contra

 

deja aberati cu chestile astea :))) cereti chiar ceva ce nu se intampla pe nici un server:)) pe 97d aveai status cu cati goldenii mai sunt? unde e farmecul jocului? daca sar pute ati cere sa aveti toti admin sa faceti fiecare legile voastre.........

Link to comment
Share on other sites

contra

 

deja aberati cu chestile astea :))) cereti chiar ceva ce nu se intampla pe nici un server:)) pe 97d aveai status cu cati goldenii mai sunt? unde e farmecul jocului? daca sar pute ati cere sa aveti toti admin sa faceti fiecare legile voastre.........

a si daca nu se intampla pe niciun server atunci sa nu fie nici la noi? pe 97d nu aveai iteme+13 iteme de 380 si multe alte chestii aici esti pe s02, nu pe 97d, daca nu ai un motiv bun abtine-te te rog, nu scrie aiurea si nu incerc sa schimb nicio regula... nu stiu ce intelegi tu printr-o sugestie dar ma rog, daca nu ai un motiv serios te rog sa te abti de la alt reply!

 

contra decat daca :

 

 

asteptam un programator de la microsoft in c++ sa ne ajute sa facem asta pe linkmania sau vreun chinezoi de la webzen :))

sincer nu stiu ce necesita aceasta schimbare dar nu crezi ca admini nostri ar fi capabili de ceva de genu? unu din setiunea it bunny sau care era bun la asa ceva, cred ca daca s-ar vrea cu adevarat s-ar putea rezolva, depinde de parerile noastre si a lor normal... oricum eu inca cred ca schimbari de genu, in bine sau ceva nou nu ar strica serverului, chiar si al reclama, suntem 70-80 online din care 1 sta pe cate 2-3 char...si aia toti afk...

Link to comment
Share on other sites

S-ar putea face ceva. Daca imi amintesc bine, pe 97d exista in orasul in care aparea invazia o animatie cu goldeni care zburau si care tinea cat timp existau goldeni in oras .

Pe s2 parca nu am vazut-o, desi se poate sa ma insel si sa fie. Nu  m-am complicat prea mult cu +3 cat am jucat. 

Era buna animatia pentru ca te facea sa cauti ca disperatul acel ultim golden. Banuiesc ca s-ar putea implementa pe toate orasele de invazie, dar ar trebui ceva munca ...

Link to comment
Share on other sites

Daca ar fi tot animatia cu dragonii si in celelalte orase nu cred ca ar deranja decat o mana de oameni.

Teoretic, ar fi o solutie viabila la sugestia lui. Practic, stim cate sugestii venite de la jucatori au fost implementate.

Link to comment
Share on other sites

Science Fiction , n'am nimic altceva de zis , golden lizard zburand si tantalos =)) unde va credeti ma ? in star wars ? =))

 

ba frate, cu tot respectu esti prost asa pe scurt... am zis opinii, mi-ai zis ca nu iti place asa ironic, multumesc apreciez dar daca tot nu te ai cu mu, se vede ca nu prea ai jucat tu mult dar gura iti cam merge, nu ne credeam in starwars ci pe 97d unde asa era pe timpul invaziei zburau goldenii deasupra orasului, citeste si tu ce scrie omul ca a zis si el acolo...

 

 

S-ar putea face ceva. Daca imi amintesc bine, pe 97d exista in orasul in care aparea invazia o animatie cu goldeni care zburau si care tinea cat timp existau goldeni in oras .

Pe s2 parca nu am vazut-o, desi se poate sa ma insel si sa fie. Nu  m-am complicat prea mult cu +3 cat am jucat. 

Era buna animatia pentru ca te facea sa cauti ca disperatul acel ultim golden. Banuiesc ca s-ar putea implementa pe toate orasele de invazie, dar ar trebui ceva munca ...

sincer nu am inteles niciodata faza aia, adica nu stiam ca are legatura cu ultimul golden :)) (nici nu eram mult dupa invazii pe atunci, eram mic) dar daca e asa e foarte buna ideea si uite ca a fost si s-ar putea face asemanator, nu cred ca "ar trebui sa vina vreun chinezoi d la web zen pentru asa ceva" si nici nu as vrea asa ceva ci sun curios si eu daca s-ar putea si daca s-ar vrea si chestia asta e chiar buna, daca s-ar interesa oamenii sunt singur ca ar putea face ceva mai bun dar oricum, Andrei mersi de idee, foarte buna! (MAXIMUS aici :D )

mai astept sugestii de genul si in continuare pareri si va rog, daca nu aveti ceva normal de spus si veniti cu inronii, batjocura  si dinastea faceti-va propriul topic pentru spam, eu chiar sunt curios daca vrea destula lume si daca e posibil, poate o sa si iasa ceva din asta... daca vreti sa ajutati, va invit daca nu mai bine nu postati.. multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Contra,

 

Unde mai este frumusețea de a urmări goldeni. Eu mă duceam mai mult la invazii ca să îmi depăsesc limita, 4 goldeni +5 la o singură invazie. :wub:

Ceva on topic? Sau doar la +1? Nu ne pasa pentru ce mergeai tu la invazii, bla blauri.

On topic: sugestia e ok dar acum ar fi binevenite altele, gen cum sa faceti sa se populeze serverul,ca sunt 50 online,elite, alea alea

Link to comment
Share on other sites

pai nu prea ii intereseaza asa ceva, politica lor este : "nu iti place, pleaca, nu te tine nimeni aici"... iti face un admin cateva faze nasoale (fara sau dau nume) si normal ca te uiti dupa alt server si asa incet incet pleaca lumea, mai ales ca acu s-a legalizat "raziile neanuntate care pot fi facute si de catre playeri" si normal ca se mai si folosesc cate o smecherie ici-colo, macar cat sa intri cu 2 acc si asa lumea pleaca, sa nu mai zic de fostele probleme cu flood, d.c si dinastea...

Eu m-am cam obijnuit cu ideea ca nu prea mai vine lume nou pe aici si asa ca am zis sa incercam sa o facem mai buna pentru noi, nu neaparat sa fie mai usor ca nu am zis sa puna harta mica cu puncte rosii/galbene unde sunt ci doar sa sti cand au fost luati toti sa nu te mai plimbi ca prostu inca o ora prin 3 orase... si e normal sa fie pareri si pro si contra dar sa ne limitam la subiect nu si pe langa cu jigniri si alea...astept si parerea unui moderator...O zi buna in continuare!

Link to comment
Share on other sites

Super sugestie, cand si daca vom avea posibilitatea sa implementam asa ceva o vom face, momentan nu dispunem de resursele necesare pentru astfel de schimbari la joc, pana atunci inchis.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...