Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

cfv1000

Sugestie: noua metoda de stat afk

Recommended Posts

Astept o sugestie din partea comunitatii MuLinkmania.


Mai nou se practica o metoda de afk mai interesanta pentru BK.

Spun "mai nou" pentru ca eu cel putin am vazut-o recent.

 

Se ia un BK, seteaza skill pe Death Stab si se sta cu Avanta (sau elite) astfel incat caracterul se plimba prin tark.

Poti sa faci preluare, dar faci degeaba:

- party dispare dupa o vreme

- trade la fel

- fereastra de duel e ignorata, pentru ca iti iese cursorul de pe ea, si caracterul lui ataca in continuare.

 

Intrebarea mea e: cum preiei un astfel de individ, considerand ca nu ai tot timpul un admin online.

 

 

Sa se abtina de la reply cei care gasesc in metoda de mai sus o scapare de la a fi preluati

Sa se abtina de la reply cei care doresc sa caute cearta. Motivul pentru care am deschis acest thread e informarea, nu scandalul.

Link to comment
Share on other sites

Aparent, nu doar BK practica aceasta metoda pentru a scapa de preluari.. Exista mai multe clase de caractere care se folosesc de avanta / elite pentru a nu putea fi opriti din atacat cand sunt pe spot / tark.

Link to comment
Share on other sites

pai cum faci prelaure? 

x afk ? y afk? 

 

atata timp cat nu iti raspunde poti sa faci preluare, nu conteaza ca se misca prin tarc, e nevoit sa raspunda.

 

Stiu sa fac o amarata de preluare, dar iti multumesc oricum pentru interesul acordat topic-ului. Ma intereseaza mai mult ce as putea sa fac dupa ce l-am preluat. Ca nu il pot opri din atacat. El e afk, se plimba prin tark. 

 

Ceri ajutorul unui sm sau dl si il scoti din tark   :)

 

Nu poti sa il scoti din tark. 

 

 

Din tark nu il poti scoate din cauza bugului....dar nu este nimik impotriva regulamentului Mu Linkmania aici...totul a fost inventat cu cap de ei....e setat pe dl caracterul..atata tot....bafta

 

Impotriva regulamentului ar fi metoda prin care fac asta. s-au luat suspenduri frumusele pentru macro / bot..

 

chemi un GM si ia 99 :) schimba coord cand e afk cu ajutorul unui clicker.

 

Nu sunt tot timpul GM on.. Fac o preluare, stau 5 minute.. apoi inca cateva ore pana intra vreun GM sa il "aranjeze"? 

Link to comment
Share on other sites

Nu exista solutie . Moderatori o sa iti zica " astepti sa intre un gm care sa ii dea d/c "  pana atunci nu ai ce sa ii faci. si o sa ia ss 4 zile pt contor doar daca intra un admin  si individul o repeta de 2 ori .   

 

Nu trb neaparat sa foloseasca avanta sau elite pt asa ceva. de la n clikere daca tu il opresti cu party sau duel etc. acesta nu se opreste si se si muta prin tark .

 

Sfat  : dupa ce termini o preluare mutai intr-un colt . In caz in care ss/mg  sunt mari ii  ataci  cu un fernir pana le scade arma la 0 .  Alte soluti nu exista !

Link to comment
Share on other sites

Nu exista solutie . Moderatori o sa iti zica " astepti sa intre un gm care sa ii dea d/c "  pana atunci nu ai ce sa ii faci. si o sa ia ss 4 zile pt contor doar daca intra un admin  si individul o repeta de 2 ori .   

 

Nu trb neaparat sa foloseasca avanta sau elite pt asa ceva. de la n clikere daca tu il opresti cu party sau duel etc. acesta nu se opreste si se si muta prin tark .

 

Sfat  : dupa ce termini o preluare mutai intr-un colt . In caz in care ss/mg  sunt mari ii  ataci  cu un fernir pana le scade arma la 0 .  Alte soluti nu exista !

 

degeaba ii muti in colt.. daca ataca cu death stab, caracterul se va deplasa la coordonatele mob-ului ca sa il atace cand trece mouse-ul peste el..

Si atunci sta si da la KS.

asa ca pana acum ai 2 optiuni:

 

1. Stai la KS cu el.

2. Astepti sa intre un GameMaster in joc sa il aranjeze.

Link to comment
Share on other sites

Eu sunt mai tot timpul pe forum, daca dati in joc peste astfel de charactere imi puteti trimite un pm cu preluarea si intru sa vad cum sta treaba :D

 

 

Nu o sa fii tot timpul ON. Corect? Avem nevoie de o solutie reala, nu o solutie in care depindem de timpul liber al echipei MuLinkmania.

Link to comment
Share on other sites

cum sa se dea 99 pentru ca eu stau in tarc cu un clicker activat si in loc de ts sau rageful imi pun death stab?tu gunit vi sa vb de 99?penibilule!

 

cu ce te ingreuneaza pe tine sa-i faci preluare?

 

daca l-ai preluat si ataca muta-l intr-un colt al tarcului...chiar daca mai ataca,ataca prea putin...sau chiar deloc depinde cum reusesti sa-l muti.

 

trage pe spot(nu in tarc) cu death stab in loc de rageful sa vezi unde ajungi...sa vezi daca poti creste...te poti trezii in ce stiu ce colt al hartii sau la cineva pe spot...iti ofera un mic avantaj doar daca tragi cu death stab in tarc...neavand spoturi punctiforme poti spune ca ai un mic mic avantaj.nu e nimic iesit din comun,cum dreq sa ziceti ca se da 99?pai ma altii care au facut atatea kkturi pe srv asta...au scapat fara ss sau au luat doar 99 pe cand treb sa ia ban pe ip.

 

gunit falsule,ce ai folosit tu...iti fugea in ts dupa mobi pe orice spot...tu pt aia nu ai luat 99 si acuma cei care stau cu furry in tarc sa se dea 99? :))

Link to comment
Share on other sites

cum sa se dea 99 pentru ca eu stau in tarc cu un clicker activat si in loc de ts sau rageful imi pun death stab?tu gunit vi sa vb de 99?penibilule!

 

cu ce te ingreuneaza pe tine sa-i faci preluare?

 

daca l-ai preluat si ataca muta-l intr-un colt al tarcului...chiar daca mai ataca,ataca prea putin...sau chiar deloc depinde cum reusesti sa-l muti.

 

trage pe spot(nu in tarc) cu death stab in loc de rageful sa vezi unde ajungi...sa vezi daca poti creste...te poti trezii in ce stiu ce colt al hartii sau la cineva pe spot...iti ofera un mic avantaj doar daca tragi cu death stab in tarc...neavand spoturi punctiforme poti spune ca ai un mic mic avantaj.nu e nimic iesit din comun,cum dreq sa ziceti ca se da 99?pai ma altii care au facut atatea kkturi pe srv asta...au scapat fara ss sau au luat doar 99 pe cand treb sa ia ban pe ip.

 

gunit falsule,ce ai folosit tu...iti fugea in ts dupa mobi pe orice spot...tu pt aia nu ai luat 99 si acuma cei care stau cu furry in tarc sa se dea 99? :))

 

Nu poti sa il muti in colt daca foloseste Death stab.. caracteru ti se plimba in tark. Era vorba strict de tark, nu de spot. Mi s-ar parea normal o pedeapsa ca si cea pentru macro bot. Tu pleci la munca, caracterul tau se plimba. Ce urmeaza? Il inveti sa faca preluare automat?

 

Nu discutam aici despre dispunerea mob-ilor pe harti sau de cat de "ne-dreapta" e viata.. Se foloseste un program care face sa fie imposibila preluarea.. Adineaori am trecut pe langa tine, erai la fire. Nu e greu de preluat dl-ul tau. Te preiau, te pun in colt, ma pun pe spot cu party..

Mai jos cu 2 tark-uri este un BK care se plimba in tark. Pe el nu am unde sa il pun. Daca il mut in dreapta tark-ului, pointer-ul lui se muta in stanga, trece peste un mob, click dreapta cu death stab, caracteru o plecat din loc..

Fac preluarea, si apoi stau sa ma uit la el cum imi face KS.. ca nici un moderator nu o sa ii dea suspend, nici pentru KS nici pentru macro / bot...

Link to comment
Share on other sites

faza cea mai tare e ca am filmare exact cu asa ceva si ai dreptate cfv1000 nu exista nicio solutie, am si intrebat un admin si a zis sa nu postez, sincer imi e frica sa nu iau nefondata, o sa postez filmuletul aici cand pot dar totusi daca ar fi vorba de 99 pentru cel cu fapta poate as risca o nefondata avand in vedere faptasul meu:D

ghemotok tu de aia iei asa apararea pentru ca majoritatea dintre bk-ii prinsi cu fapta sunt de la tine din guild, unu de la tine e si filmat :) si nu, nu ai cum sa il pui in colt sa il scoti, eu am facut preluare si nu am avut ce sa fac cu el, avea re off, de mutat nu il putea de scos nici asa admin nu era, ce e asta? poti sa ii faci ce vrei ca nu il scoti, nu il opresti, nu e ca un clicker normal deloc...

Link to comment
Share on other sites

Posteaza filmearea.. poate asa primim si o solutie de la cineva din comunitate. Exista mai multi bk, si aici nu atacam pe nimeni. Intamplarea face ca experientele tale implica membrii ai guild-ului lui. Sa sti ca sunt si in alte guild-e, nu e nevoie sa ataci un guild master pe forum. Se cauta solutii, nu scandal.

Link to comment
Share on other sites

Scuzati double post. nu mai pot da edit.

 

No warn plz....dar nu este prevazut in regulament ca bku nu are voie sa atace pe death stab in joc si sa fie reglat clicker pe dl....deci aici doar nefondata...

 

19. Macro/BOT

 

 Nu se acceptă răspunsuri efectuate prin utilizarea funcției "macro" sau boți. 

 

 Dacă răspunsul este același pentru orice întrebare, și repetat de minim 4 ori, la fel, s-a pierdut spotul după trecerea celor 5 minute. 
 Nu se acceptă utilizarea de aplicații tip macro/bot. În cazul utilizării unor clickere este permisă doar folosire funcțiilor de atack/buff ale acestora, fiind interzisă folosirea altor funcții. 
 Se poate acordă suspend și în situația în care există printuri (făcute chiar de către utilizator) care conțin mesaje generate de aceste aplicații din care rezultă utilizarea funcțiilor de tip macro/bot/alte funcții înafară de atack/buff. 
  
 - Primul avertsiment: suspend 60 de zile 
 - Al doilea avertsiment: suspend 98 de zile 
 Pentru eventuale alte abateri se poate ajunge până la blocarea contului. 
  
 Exemplu: Se da suspend pentru: Meet Player, Preț exagerat la itemele de la store și alte mesaje generate de acest clicker. 

 

Practic regula asta implica faptul ca se pedepseste orice functie generata de un clicker in afara de atack / buff.

Poate cineva din administratie sa ne confirme ca plimbatul prin tark se califica ca o functie generata de o astfel de activitate?

Caz in care se poate face o plangere.

Link to comment
Share on other sites

Sunteti jalnici cu 99 asta:) nu doar bk de la mine din guild au jucat sau joaca asa.pt ca nu e nimic iesit din comun...clicker simplu >avanta > rasa>blade knight > si setezi death stab pt skill atack...avand atack distance mare(care il poti marii-micsora tot de la clicker) cursorul ti se plimba in jurul caracterului.Nu e o comanda de MACRO BOT!pick on,pick up etc!nu ataca mobii pentru ca ai setat tu o comanda speciala(asa cum poti face la ellite >pick)


V-am zis,faceti asta cu twisting sau rageful si acelasi clicker setat la fel sa vedeti daca reuseti acest lucru...va zic eu ca nu merge..poti face asta cu skillul de la arma si death stab,pentru asta trebuie sa-ti fie suspendat caracterul?nu e macro bot,nu e ceva iesit din comun,dar astept sa vad si eu un raspuns al unui admin cu decizia finala: bk nu are voie sa foloseasca skill si death stab intr-un tarc,etc.

Deranjul mare este (din cate vad la unii)ca,nu-l poti opri sau scoate din tarc...ba ca are re off ,ba ca are un clicker "neobisnuit".Am intalnit si eu cazuri si n-am putut sa-l opresc...am reusit sa-l mut intr-un colt al tarcului,facea ks si a trebuit sa astept pana revine din afk.
.
La oricare din noi (indiferent ce char avem) s-a intamplat macar o data sa apasam din greseala o tasta de la 1 la 0 (ai pe tasta 1 la sm Evil spirit iar pe 3 ice storm...asa la bk poti avea rageful pe tasta 4 si din greseala sa apesi 1(skill atack) sau 3(death stab) depinde la fiecare cum sunt setate iar din greseala asta simpla risti sa iei ss?(acesta un exemplu si tot o data o realitate)



nu il atac ca nu il acuz de nimic ci il informez doar, ii acuz pe cei de la el din guild, cel putin unii pe care i-am prins, vazut s.s.a...

stai linistit ,chiar si guild masterul aliantei tale a facut asta...dar eu nu fac,ca trenu...

Link to comment
Share on other sites

chemi un GM si ia 99 :) schimba coord cand e afk cu ajutorul unui clicker.

Asa cum foloseai tu prin 2009 si culmea nu ti-a dat 99? EU zic sa nu mai dai sfaturi aiurea ,colo era clar exploatarea unui bug aici pare sa fie altceva.

Link to comment
Share on other sites

@GhemotoK - cu chestii de genu "sunteti jalnici" te rog sa nu mai dai reply.. Multumesc pentru intelegere. Faptul ca ataci cu Death Stab in tark nu ma intereseaza. Faptul ca ataci cu DeathStab in tark si caracterul ti se plimba desi tu nu esti acolo, nici pe-atat. Ce ma intereseaza e ca iti fac preluare degeaba. Te pun la colt, tu vi la mijloc, te mut in alt colt, tu vi iar prin mijloc. Si atunci imi faci KS. Is de acord sa nu primeasca 99 (e cam mult). Dar pentru cazul asta se poate face o abstractie si sa te pot posta pentru KS. Tu esti constient de problema, de aia si lasi asa, pauza pentru KS.

 

@Alex86 - nu dezgropam trecutul. Ramai la subiect. Multumesc

 

@Playboy Cigarette - pentru autodeny nu pot sa il postez eu. Doar GameMaster-ul poate. (sa ma contrazici daca ma insel). Dar aici se discutase alta problema. Nu aveau autodeny. Nu aveau nevoie. Orice confirmation dialog le-ar aparea, clicker-ul il ocoleste si ii da click-dreapta = ataca in continuare.

 

Va mai rog o data incercati sa ramaneti la subiect si sa folositi un limbaj adecvat.

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

cfv perfect de acord cu tine ba in plangerea mea are si /re off si da nu il pot posta pentru asa ceva dar totusi trebuie sa fie o rezolvare si ghemotok nu e doar "un alt skill" atata timp cat nu il poti opri, am spus asta si in plangerea mea, e pusa cu un scop regula care interzice re off-ul in arena si exact asta sa poti opri un player daca e afk ei aici avea re off+ca clickerul ocoleste cererea si da oricum nu e normal deloc si ar trebui sa fie interzis

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...