Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Juliano17

[Sugestie] Juliano_Belleti - Permis conducere

Recommended Posts

1. Propun sa fie imbunatatit testul pentru permisul auto. Sa fie introdusa o limita de viteza dar si o limita de timp in care sa parcurgi traseul. Daca te lovesti sa o iei de la capat ( stiu ca o sa spuneti ca poate intra altcineva in voi sau alte chestii. tocmai avem o grija in plus, trebuie totusi sa depui ceva efort ca sa poti lua un carnet de sofer). 

2. Ar fi bine sa nu poti da testul decat cu un politist sau cu un cineva care are jobul pentru licente sau care este membru al factiunii licente (decideti voi cum ar trebui)

3. La fel de bine ar fi sa mergi la spital inainte sa fii consultat si in caz ca ai luat droguri sau ai fumat sau ai baut sau orice altceva de genul acesta sa influenteze intr-un anumit sens capacitatea de a putea da testul, sau chiar sa fii nevoit sa revii a doua zi. 

 

Eu de exemplu am primit carnetul chiar daca m-a luat radarul cu 182 km/h.

http://i50.tinypic.com/2vi2ed0.png

 

Link to comment

Pentru prima sunt de acord. Ar cam trebui o limita de viteza deoarece nu-ti ia mai mult de 5 minute sa iei permisul si toata lumea circula haotic. Pentru celelalte doua nu sunt de acord dintr-un motiv simplu. La ora actuala sunt prea putini jucatori pe server pentru a putea fi introduse. Ar trebui sa fie constant 20-30 jucatori ca sa poti pune lucrul asta + ca un jucator nou daca vede ca nu e niciun cop/medic on si vrea sa-si ia carnetul nu mai asteapta, pleaca de pe server. Deci momentan eu sunt de parere ca ar trebui pusa doar o limita de viteza, iar pe viitor poate vor putea fi adaugate si celelalte doua sugestii.

Link to comment

Stiu, dar daca nu se intampla nimic pe server nici ca se va popula vreodata. Fara putina inovare nu rupi gura targului. Banuiesc ca se pot introduce niste caractere acolo sa fie fixe cum e cel de la pizzerie care te serveste... te duci langa el dai doua comenzi sau faci un roleplay. Sa se introduca macar un sistem asemanator cu ce am propus eu pentru permis si poate si pentru alte licente. ( daca si voi credeti ca poate ajuta ) pana cand serverul va fi mai populat. (Nu ma pricep la script mapping modding sau alte chestii dar cred ca e realizabil)

Link to comment

1. PRO - Ar trebui introdus chiar si un test scris apoi practic.Eventual sa se tina un curs apoi in urma absolvirii lui sa poti da practicul.Ideea ta este buna si ajuta la dezvoltarea RP-ului.


2. PRO-Ar fi frumos sa dam testul cu politistul langa noi.Dar sa si adauge regula privind spagile :)


3. PRO.

 

Din propunerile tale rezulta un sistem complex, apropriat de viata reala.Un sistem de care ar avea nevoie orice server RP si totusi ar ajuta la dinamizarea sistemelor pe server,

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...