Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest Parsivu

RIP LINKMANIA

Recommended Posts

Guest Parsivu

Eu m-am retras , poate dupa rr db revin pe link pana atunci ,

P.S  sunt 4 oameni care dau flood , unul din ei este Tw!sTeR , la revedere .

Link to comment
Share on other sites

Pacat...imi aduc aminte pe Linkmania MU in 2008 cat de frumos era , sunt Lukk , daca pe nimeni nu intereseaza de acest server , ar putea sa fie mutat pe alt host cu un anti-cheat mai performant

Link to comment
Share on other sites

Eu m-am retras , poate dupa rr db revin pe link pana atunci ,

P.S  sunt 4 oameni care dau flood , unul din ei este Tw!sTeR , la revedere .

SI ceilalti 3? :-?

 

PS in loc sa faci topicuri cu RIP, ai putea furniza informatii despre cei care dau flood.

Link to comment
Share on other sites

PS in loc sa faci topicuri cu RIP, ai putea furniza informatii despre cei care dau flood.

Si eu pot sa zic ca xulescu da flood , ce faci ma crezi pe cuvant ? Problema trebuie rezolvata tehnic nu facand politie pe forum.

Am vrut sa fac azi-noapte item si a picat server2 tocmai cand puneam jog acolo , oare se poate mai rau de atat? Nu stiu de ce va mai mira topicurile de genul asta ...

Link to comment
Share on other sites

Guest Parsivu

Se da un un program numit " IRC " , nu ai cum sa afli cine da flood deoarece se da dupa ip- de Germania de exemplu si cred ca are accesul doar cei de la rcs rds la aceste date , sunt programe f bine configurate si confidentialitate peste masura , este ceva care nu poti opri , nu poti afla , daca v-as spune nu ii puteti opri daca le dati 99 ci din contra s-ar inrautati situatia , adica daca ei ia 99 serverul sta cazut 20 / 24 , va asigur ca Tw!sTeR este unul din hackeri , nu va pot demonstra cum nici admini nu pot afla .

Link to comment
Share on other sites

Parsivu.. ai zis ca pleci? Cine te retine? :( Nu conteaza cine incearca sa dea flood, daca se fac setari de securitate corespunzatoare. Se pot face. Altfel foarte multe site-uri, jocuri online, etc. ar fi cazute 90% din timp. Faci securitatea cum trebuie, elimini problema. Deviem de la subiect: O viata faina, parsivule.

Link to comment
Share on other sites

Guest Parsivu

Pacat...imi aduc aminte pe Linkmania MU in 2008 cat de frumos era , sunt Lukk , daca pe nimeni nu intereseaza de acest server , ar putea sa fie mutat pe alt host cu un anti-cheat mai performant

se flodeaza alexutz , un anti-cheat nu este de ajuns , trebuie un guard la care este mult de munca as putea sa il fac ,dar asta necesita timp , timpul inseamna banii si la db-ul acesta ar fi nebunesc sa lucrez la un guard pt 3-6 luni de acest db , oricum un rr db nu rezolva problema cu flodul , ip-ul serverului trebuie ascuns sau mascat si nu stiu excat daca ese posibil asa ceva .

Parsivu.. ai zis ca pleci? Cine te retine? :( Nu conteaza cine incearca sa dea flood, daca se fac setari de securitate corespunzatoare. Se pot face. Altfel foarte multe site-uri, jocuri online, etc. ar fi cazute 90% din timp. Faci securitatea cum trebuie, elimini problema. Deviem de la subiect: O viata faina, parsivule.

Pai numai joc pe link , dar imi place comunitatea si sunt sociabil , ai o problema cu asta ? Daca nu ai habar despre program eu zic sa fi mai calm cu "setarile de securitate" App.nu se incearca sa se dea flood , chiar se da , daca seteaza la 100 s pica tot serverul si boti au peste 1000 , poate sa darame chiar si forumul , este greu sa intelegi daca nu sti despre ce e vb. e ceva ce  cu greu poti opri .

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...