Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Gaby.

[Sugestie]Casa

Recommended Posts

Imi poti spune si motivul pentru care ai dori asta?

 

Eu unul nu ii vad rostul acestei sugestii desi in realitate ai putea face asta. Dar totusi de ce as face asta cand am propria casa.. doar nu degeaba e proverbul acela: "Nicaieri nu-i ca acasa".

 

Raspuns final: Sa zicem PRO pentru ca aceasta chestie se poate face si in realitate.

Link to comment

Imi poti spune si motivul pentru care ai dori asta?

 

Eu unul nu ii vad rostul acestei sugestii desi in realitate ai putea face asta. Dar totusi de ce as face asta cand am propria casa.. doar nu degeaba e proverbul acela: "Nicaieri nu-i ca acasa".

 

Raspuns final: Sa zicem PRO pentru ca aceasta chestie se poate face si in realitate.

 

Idem .

Link to comment

Ar fi bine sa putem sta cu chirie chiar daca avem casa,adica daca ai o casa in San Fiero sa poti sta cu chirie la un alt player care are casa in Los Santos.

 

Mai degraba ar fi altfel :) Sa se faca apartamente,lant de apartamente cu o camera/doua,pentru playerii ce nu au casa si sa stea cu chirie,sa fie locuintele primariei,si sa trebuiasca cerere la "biroul primariei" pentru a putea locui intr-o locuinta a primariei pana iti cumperi o casa , ar fi mult mai RP asa. RP e ca toti playerii sa locuiasca undeva , iar cei ce nu au casa pot fi considerati boschetari si vazuti altfel in societatea din SAMP :)

Link to comment

Ar fi bine sa putem sta cu chirie chiar daca avem casa,adica daca ai o casa in San Fiero sa poti sta cu chirie la un alt player care are casa in Los Santos.

 

Mai degraba ar fi altfel :) Sa se faca apartamente,lant de apartamente cu o camera/doua,pentru playerii ce nu au casa si sa stea cu chirie,sa fie locuintele primariei,si sa trebuiasca cerere la "biroul primariei" pentru a putea locui intr-o locuinta a primariei pana iti cumperi o casa , ar fi mult mai RP asa. RP e ca toti playerii sa locuiasca undeva , iar cei ce nu au casa pot fi considerati boschetari si vazuti altfel in societatea din SAMP :)

Da dar tot RP ar fi si in momentul in care ai o casa... si ti se 'ofera un job' in alt oras ( gen am casa in SF si mi se ofera job in LS ), decat sa fac 'naveta' din SF pana in LS, as putea la fel de bine sa imi inchiriez o casa in LS care apartine altui jucator. Ceva de genu cum e in Romania, termini liceu si te duci la o facultate in orasele mari... chiar daca ai o casa in orasu tau, preferi sa iti inchiriezi un apartament/garsoniera si sa locuiesti acolo in timpu saptamani. Si daca e sa o luam altfel... care ar fi dezavantajul? Fiecare jucator poate alege daca doreste sau nu sa ofere chirie... si daca da, atunci inseamna un plus financiar pentru detinatori de case cu o pozitionare favorabila.

Link to comment

Pe moment toată acţiunea se desfăşoară în Los Santos, şi prin asta trebuie să înţelegeţi că nu există nimic de făcut în celelalte oraşe (nici măcar case de cumpărat), în afară de transportul de materiale/droguri/componente tuning. Spawn-ul nu este la casă, ci unde ai rămas.

 

@ Deejay7: avem în plan lucrul acesta, pe ideea gen "cămine", pentru update-urile viitoare.

 

Cât despre posibilitatea de închiriere a caselor, se va lua în considerare sugestia ta.

 

Mulţumim pentru sugestie. O seară plăcută.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...