Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

GoGUt

care din seturi e mai bun ?? full fiind caracterul

Recommended Posts

1. din cate stiu eu pentru fiecare +10 +11+12+13 iti aduga la item defence de +5, deci sunt 5 iteme 5x5x4 ai 100 defence in plus fatza de setul +9

2. bonusul la +9 de set il avetzi , nu avetzi bonusul de +13 care nu stiu exact cu cat mareste defenceul , dar parca stiu ca nu e semnificativ cand ai caracter full

3. JOH stiam ca merg pe orice item +9 sau +13 ?! 

Link to comment
Share on other sites

La un character conteaza foarte mult setul. Ce optiuni are si + cat este. Joh merge pe orice item +9 sau +13, dar pe un item +9 ai ddi 3 pe cand pe un  item +13 ai ddi 7 care te ajuta foarte mult.

k . acuma am inteles de ce unii zic ca +13 e mai bun !

n am prea folosit joh. asteptam sa am cel mai bun set ca sa le pun pe iteme :P

 

1. de probat ,a probat careva ??

2. stie careva cum sa arate matematic ca setul +13 e mai bun ?

Link to comment
Share on other sites

Iti dau exemplu la setul brass: la +13 da 399 defence, iar la +9 doar 289, deci e semnificativa diferenta si in plus ddi 7 face la fel de mult ca si optiunea (in calcul nu am pus si add28 care si el face mult). Deci setul trebuie neaparat +13, nu e ca si la arme, unde mai merg si +9.

Link to comment
Share on other sites

lk dd+13

 

@ la full sts diferenta dintre un set +13 si unu +9 la def este de aproximativ de 3k

nu prea imi vine sa cred ce ai spus aici :P 

1 item +13 sa zicem ca are 100 def (in medie )  x 5 iteme = 500 def +bonus

nu prea imi vine sa cred ca diferentza la defence e de 3 k ( doar in cazul in care bonusul creste odata cu agil )

Link to comment
Share on other sites

deci putin uimit de ce vad pe aici.. va credeam jucatori :)))

puneti voi 2 bk full : 1 - cu +!3 lk dd ddi7 si unu +9 lk dd ref ddi3  si daca nu bate ala cu setu +9 ma arunc de pe un pod :))

Bineinteles acuma conteaza si cine joaca pe ele ;)).

 

si chiar cu dif de set . adica unu cu set  brass +13  si unu cu leather +9 .

Link to comment
Share on other sites

deci putin uimit de ce vad pe aici.. va credeam jucatori :)))

puneti voi 2 bk full : 1 - cu +!3 lk dd ddi7 si unu +9 lk dd ref ddi3  si daca nu bate ala cu setu +9 ma arunc de pe un pod :))

Bineinteles acuma conteaza si cine joaca pe ele ;)).

 

si chiar cu dif de set . adica unu cu set  brass +13  si unu cu leather +9 .

Eu mereu am considerat folosirea optiunea reflect un counter la twisting slash/combo.

Refl x5 (nu luam in considerare rings) = 25% reflect

DD x5 = 20% dd

Matematic vorbind, Refl > DD, dar trebui sa ti cont ca daca ai LK DD REF, reflectul pierde 20% din damage maxim deoarece ai DD pe tine, dupa care intervin bonus-urile de la +13, full lk, aripi, etc. din care rezulta DD > REF.

Combinatia ideala din punctul meu de vedere este LK DD HP +13 - optiune galbena DD, 2 rings REF DD hp3% (dupa cum am zis mai sus, ref ca sa il opresti din combo/ts - se poate si 1 ring), aripi LK ignore hp rec 7%, BB lk edr 2% - optiune galbena critical dmg inc, shield lk dd hp +13 - opt. galbena dd. Aici se includ si additional dmg/def de rigoare.

 

Adunand +30 crit dmg, + 30% crit dmg de la LK, ai deja damage foarte mare cu defense foarte mare, cu hp foarte mare.

 

Acum nu stiu cum a fost setat serverul in ultimul timp (la CS cel putin e diferita configuratia), dar pe majoritatea S03+ asta e baza, pe 4+ intervin sockets si multe altele.

Link to comment
Share on other sites

shb eu cu un set lk dd ref+13 tu cu un set lk dd hp+13 si restu la fel cum ai zis, iei bataie rau :) diferenta de hp nu o sa se simta pt ca odata ce dai in mine iei ref, hp scade mult+ te si impiedeci mai mult ca mine :), pe linkmania cel mai bun set e lk dd ref+13 dar daca e sa aleg intre un set lk dd+13 si unu lk dd ref+9, aleg pe cel lk+dd+13 :).

Link to comment
Share on other sites

shb eu cu un set lk dd ref+13 tu cu un set lk dd hp+13 si restu la fel cum ai zis, iei bataie rau :) diferenta de hp nu o sa se simta pt ca odata ce dai in mine iei ref, hp scade mult+ te si impiedeci mai mult ca mine :), pe linkmania cel mai bun set e lk dd ref+13 dar daca e sa aleg intre un set lk dd+13 si unu lk dd ref+9, aleg pe cel lk+dd+13 :).

Pe oricare alt server cu setari default build-ul meu > lk dd ref. Acum pe Linkmania nu stiu cum este setat, si oricum e greu sa completezi setul de mai sus.

Link to comment
Share on other sites

Eu le-am incercat deja.Am avut 4 iteme Plate (lk)-dd-ref-add28+9(opt gaben ddi) si 1 item lk-dd-add28+13,am facut duel cu cnv pe care l-am batut destul de usor cu setul DP lk-dd-add28+13(ddi-opt g) si cu setul Plate am luat bataie la 0-10.

Eu as fi curios de un duel cu set lk-dsr-dd+13 impotriva lk-dd-ref+13 pe serv1.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...