Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

oldGard

Curios asa ca intreb ...

Recommended Posts

FIx ce ti-am scris tie pe pm:

 

Ca voi incercati sa interpetati si sa intoarceti pe toate fetele unele decizii este altceva.

Incearca sa faci acest lucru si vei afla, unde vad ca exista motive sa primeasca suspend pentru mutat de pe spot fii sigur ca va primi.

Am dat suspend pentru mutat pe spotul altuia sau mutat de pe spot fara sa faca exp. (sa nu mai fie pe spot deloc si spotul sa-l ia cel care il muta).

 

Ca ma intreb eu este de ce cel care "este mutat" nu ii zice ceva? de ce face poze?

Se par ca fiecare are scopul lui.

Link to comment
Share on other sites

Pai deci eu trb sa astept sa fiu mutat de pe spot , sa pierd spotul pentru a  il posta pe x ?

Deci eu trb sa nu lipesc un minut de la pc ca vine x si ma muta nu ?

 

Care e ideea? / logica ?

 

Eu sunt nesimtit ca nu ii zic aluia nimic care ma muta ? dar ala nu e nesimtit ca ma muta ? sau cum .. explica mi si mie te rog frumos.

Asta e foarte interesant . 

 

 

Si alta idee... Daca unu ma muta mie imi este si frica sa il postez ca poate iau nefondata.. deci ziceti ne si noua niste parametri , niste reguli cum trb sa postam ce trb sa facem sa stim .

Link to comment
Share on other sites

Ocolesti multe raspunsuri si raspunzi cu o intrebarea complet aiurea.

Prin ce zici aici incurajezi astfel de oameni nesimtiti care prefera sa iti faca rau mutandute de pe spot .De ce incurajam oameni care gresesc si sunt nesimtiti ?

 

Nu pedepsesti fapta ? Daca eu nu sunt la pc. 1 minut ma trezesc fara spot . Omu isi incearca norocul  " ma daca raspunde bine dak nu iau spotu " .

Daca vreau raspund daca nu nu raspund , nu e treaba ta ce fac eu . Cand omu iti arata ca x vrea sa il mute de pe spot  (clar acel om fiind un mare nesimtit deoarce preluarea de spot se face .. :  exista in regulament cum )tu trebuia sa il sanctionezi pe cel care nu respecta regulile jocului . Nu exista regula care sa ma oblige pe mine ca jucator sa raspund. insa exista regula care precizeaza cum se preia un spot .

 

 

Prin ce zici tu aici  si la cum ai rezolvat plangerea lu Socy eu inteleg ca pot intra in joc si sa ii mut pe toti la marginea spotului sau chiar pe langa spot deoarce tu pe mine nu ma pedepsesti .

 

Daca nu va convine situatia ca unu care greseste sa ia ss faceti o regula sa stim si noi..

 

 

Deci mie imi e frica sa il postez pe unu care ma muta de pe spot ca iau nefondata ? :))) ??    E LOGIC ?

Link to comment
Share on other sites

Nu se da ss dupa ureche, doar ca situatia descrisa de tine este cu dus si intors.

Eu personal as suspenda ambele charactere pentru nesimtire si o totala lipsa de fair play.

Intr-adevar nu e tocmai placut atunci cand tu stai linistit pe spotul tau incercand sa cresti si dintr-o data te trezesti langa tine cu unul care incearca sa te mute, dar nici nu mi se pare normal ca in loc sa ii spui respectivului sa inceteze, stai si faci poze pe banda rulanta.

Link to comment
Share on other sites

Pai tata eu vreau o regula sa stiu exact . Daca fac x lucru iau ss daca nu fac asa nu iau .

Nu aiurea .

 

 

Moderatoru face cum are el chef si asta nu e deloc prea ok . 

 

Macar rezolvati toate plangerile la fel ca sa numai existe chesti de genu " favoritisme " " are ala ceva cu mine " etc .

Link to comment
Share on other sites

iei ss pt vanatoare. dar daca ii muti undeva unde sa faca ks iau si ei pt KS suspend :)

am patit si eu si am luat ss pt ks desi am avut poze care dovedeau ca m-a mutat de pe spot, m-a lasat 2 minute pe alt spot unde mi-a zis no ks de pe alt char apoi m-a mutat inapoi unde eram.

Link to comment
Share on other sites

iei ss pt vanatoare. dar daca ii muti undeva unde sa faca ks iau si ei pt KS suspend :)

am patit si eu si am luat ss pt ks desi am avut poze care dovedeau ca m-a mutat de pe spot, m-a lasat 2 minute pe alt spot unde mi-a zis no ks de pe alt char apoi m-a mutat inapoi unde eram.

Dc tin bine minte,printurile tale nu au fost bune pt ca erau facut cu macro bot,Daca erai online,nu stateai tu sa faci ks.

Link to comment
Share on other sites

iei ss pt vanatoare. dar daca ii muti undeva unde sa faca ks iau si ei pt KS suspend :)

am patit si eu si am luat ss pt ks desi am avut poze care dovedeau ca m-a mutat de pe spot, m-a lasat 2 minute pe alt spot unde mi-a zis no ks de pe alt char apoi m-a mutat inapoi unde eram.

Dc tin bine minte,printurile tale nu au fost bune pt ca erau facut cu macro bot,Daca erai online,nu stateai tu sa faci ks.

Cu Fraps  si nu aveau data/ora /server ca printurile normale. El vroia si afk si sa nu ia suspend. Nu prea se poate.

Link to comment
Share on other sites

Ce va tot dati dupa monitor,e clar ca daca cineva vine sa te mute fara sa intrebe de afk iti vrea doar raul si normal ar trebui sa ia ss

 

de asta exzista regula x afk

 

Dar prin faptul ca merge auto print etc ar trebui sa fie aceptate 3 printuri cu mutarea si apoi jucatorul mutat sai raspunda,sa faca print cu atentionarea

si sal posteze .

Link to comment
Share on other sites

zice sa fie al3 lea print sa se dovedeasca ca nu are macro, nu are de ce sa iei 60.. o.0

stati linistit ca atat prostii sunt aici si nu intereseaza pe nimeni, dau suspend dupa ureche cum zicea altu... pe unu iarta pe unu acuza numa sa inchida mai rpd plangerea...

Am fost acuzat ca am macro pentru ca m-a preluat unu si nu am raspuns la preluare si intre timp am cules 1 gemstone... zici ca e imposibil sa fac pe prostu sa nu raspund la preluare si sa ii fac in ciuda sa culeg un gem stone... si tot felu de faze da nu intereseaza nici pe dracu ce se intampla aici... la unu ii cere 1000 de printuri la altu nici 1 nici daca se vede ca e lipsa... de e credeti ca mai sunt 60-70 pe server si din aia unu sta pe cel putin 2 char... de cateva luni le da voie si la idioti astia sa te filmeze... aia nu e vanatoare, fac tot ce pot adminii sa se scape de plangere si de toate, ar baga si subadmini pe pupincuristii astia care filmeaza numa sa nu se mai deranjeaza sa faca invazii sau ceva... dar daca il mut pe unu de pe spot sau daca il postez pe unu ca ma muta sunt in stare sa imi dea 100 de zile pentru vanatoare... asa idioate reguli nu vezi nicaieri... o sa ajungeri 3 playeri din care 2 o sa il filmeze pe al3lea ... si ala o sa fie ceva char secundar de admin cu cliker... imi caut si eu deja alt server si sunt sigur ca nu sunt singurul :)

Link to comment
Share on other sites

Guest SoulSm

se considera nesimtire mutatul de pe spot , daca nu stii mai bine taci pentru ca au fost cazuri si sau dat 60 zile ptr nesimtire

Link to comment
Share on other sites

se considera nesimtire mutatul de pe spot , daca nu stii mai bine taci pentru ca au fost cazuri si sau dat 60 zile ptr nesimtire

Hai nu zau, eu cand am postat o astfel de persoana, eu m-am ales cu suspend(20 de zile) si nici macar nu era plangere, regulamentul asta favorizeaza "infractiunea"

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...