Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Bobby

Nefondate?!

Recommended Posts

Am ramas uimit de deciziile luate de oick in plangerile astea:


 

si dc mai caut gasesc si alte plangeri,unde acuzatiile sunt foarte grave si plangerea este inchisa doar cu,,Dovezi insuficiente" fara sa se dea nefondata.

La plangerile respective se putea verifica logurile si  se dea un verdict dupa regulament.

Daca eu postez pe cnv,pt ca m-am simtit jignit am sanse sa iau nefondata,dar persoanele astea,care au facut acuzati f grave,nu iau nefondata.

Poate interpretez eu gresit regulamentul?

 

 

 

20. Plangeri nefondate.
Cand faceti o plangere impotriva unui jucator, asigurati-va ca dovezile pe care le aveti sunt conforme cu regulamentul si/sau ghidul de postare si ca plangerea este apta sa duca la suspendarea respectivului caracter.
Orice plangere care nu respecta regulamentul/ghidul de postare sau care, chiar respectandu-le, se va dovedi ca fiind nefondata, va fi sanctionata cu suspendarea caracterului de joc, dupa cum urmeaza:

- prima abatere - suspend de minim 5 zile
- a doua abatere - suspend de minim 10 zile
- a treia abatere - suspend de minim 30 de zile
- a patra abatere - suspend de minim 60 de zile
- a cincea abatere - suspend de minim 98 de zile

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Plangerile pentru hacks sau bug exploits sunt nitel diferite de plangerile comune gen pk sau ks. Sunt diferite deoarece de cele mai multe ori jucatorii nu au posibilitatea sa stranga ei insisi in joc dovezile necesare, fiind necesar si concursul moderatorilor care verifica logurile si alte asemenea. Deci, nu pot considera nefondate astfel de plangeri daca din loguri nu reies dovezi clare. De fapt plangerile pt hacks si bug exploits sunt mai degraba cereri decat plangeri, cereri de verificare de catre admini daca s-a folosit sau nu hack/bug exploit. Deci nu este vorba despre o scapare a moderatorilor daca nu dau suspend pentru plangeri nefondate

Link to comment
Share on other sites

Plangerile pentru hacks sau bug exploits sunt nitel diferite de plangerile comune gen pk sau ks. Sunt diferite deoarece de cele mai multe ori jucatorii nu au posibilitatea sa stranga ei insisi in joc dovezile necesare, fiind necesar si concursul moderatorilor care verifica logurile si alte asemenea. Deci, nu pot considera nefondate astfel de plangeri daca din loguri nu reies dovezi clare. De fapt plangerile pt hacks si bug exploits sunt mai degraba cereri decat plangeri, cereri de verificare de catre admini daca s-a folosit sau nu hack/bug exploit. Deci nu este vorba despre o scapare a moderatorilor daca nu dau suspend pentru plangeri nefondate

Imi face placere sa vad ca iti aperi moderatori.

Dar tot ce spui tu acolo,nu este scris nicaieri si dc tin minte s-a mai vorbit despre posturile astea si trebe dat pm tie s-au la -ija- si nu a deschide un topic,dc tot nu este o plangere cum zici tu.

Cu asta nu faci altceva decat sa tolerezi spam topicurile.

Cum am mai zis,mie mi se pare absurd ca cnv sa ia nefondata pt o plangere,unde un player s-a simtit  jignit si moderatorul sa acorde nefondata pt ca a fost o jignire la limita regulamentului si altu care posteaza doar ca a aterizat langa el un player si ia fost dubios,sa nu ia nefondata.

Daca tu consideri ca regulamentul cu nefondata este ok,poti sa inchizi topicul si imi cer scuze pt deranj. :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

Care deranj? :) Suntem aici ca sa discutam

Situatia nu e atat de simpla pe cat o faci tu sa para. Au fost destui jucatori care au trisat si au folosit tot felul de prostii in loc sa joace curat. In incercarea de a-i pedepsi si de a face serverul mai curat, am incurajat oarecum jucatorii sa posteze pe cei pe care ii suspecteaza de lucruri necurate. In urma unor astfel de plangeri au fost blocate destule conturi pt hack/bug exploit.

Evident ca nu toate plangerile s-au dovedit a fi fondate, dar nu am dat suspenduri pentru nefondate, pentru motivele pe care le-am precizat in reply-ul anterior. Cred ca suntem cu totii mai castigati asa decat daca am fi dat suspenduri pentru nefondate si am fi descurajat reclamatiile de hacks.

Pe de alta parte, poate ai si tu dreptate in cazul plangerilor care sunt facute doar de dragul unui topic, fara vreo dovada anume in sustinerea ei. Pe astea nu cred ca e o problema sa le pedepsim ca nefondate.

Link to comment
Share on other sites

Defapt regulamentul iar nu este bine stabilit aici  si iar apar certuri si topicuri aiurea.

 

Si f amuzanta faza cu " Evident ca nu toate plangerile s-au dovedit a fi fondate, dar nu am dat suspenduri pentru nefondate "

 

au luat cu zecile nefondata la chesti de genu .. si cand zeci nu exagerez.

 

Cat despre ce zice bobby cu : "s-a mai vorbit despre posturile astea si trebe dat pm tie s-au la -ija- si nu a deschide un topic,dc tot nu este o plangere cum zici tu. "

 

Discutie :

http://www.image.........

In timpul invaziei hop apare langa mine .
Se m-ai fac verificari de //gt ?

 

 

Raspuns admin : Daca tu stii ca a avut /gt posteaza.

 

 Au mai fost si cazuri in care  am facut cerere pt /gt si mi sa raspuns dupa 7 zile si dupa mi sa zis ca numai pot posta ca au trecut 7 zile :p

 

 

 

Parerea mea  la plangerile acelea trebuiau verificate logurile  , daca x face 2 plangeri  si nu are dreptate odata merita sa ia nefondata. Si tot ca sugestie o repet iar pentru staff linkmania. e absurd sa iei n zile ca nu faci o plangere bine. ar trb un numar fix de zile la fiecare plangere nefondata

Link to comment
Share on other sites

stati calmi ca fiecare moderator da verdictul dupa bunul lui plac si nu respecta intotdeauna regulamentul.

daca stati bine sa cautati bine in plangeri gasiti pentru cuvinte prescurtate si nu a dat nimic. au zis ca este irelevant, iar altii au luat imediat.

ideea este ca moderatorii nu respecta regulamentul.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...