Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Costin

Problema DVD

Recommended Posts

Salut, am cumparat un DVD pentru televizor si la unele filme nu merge subtitrarea. Fac DVD'urile prin nero si introduc si subtitrarea dar pe DVD(televizor) nu mi'o arata, stiu sa setez sa apara subtitrarea dar nu o gaseste pe televizor...

Link to comment
Share on other sites

Filmele le pui in format nume.avi (exemplu) si subtitrarea in nume.srt (sau .sub) ?

DVD Playerul nu e ca si un calculator, ca sa poti vedea subtitrari pe el cel mai probabil trebuie sa faci DVD-ul la fel cum il fac comerciantii. Cu 2 foldere, AUDIO_TS si VIDEO_TS, nu stiu cum se numeste metoda asta.


Daca zici ca merge la unele filme, vezi care este diferenta intre cele care merg si cele care nu merg. Daca nu observi vreo diferenta ar putea sa fie vorba de un alt format de codare al subtitrarii.

Link to comment
Share on other sites

Salut, am cumparat un DVD pentru televizor si la unele filme nu merge subtitrarea. Fac DVD'urile prin nero si introduc si subtitrarea dar pe DVD(televizor) nu mi'o arata, stiu sa setez sa apara subtitrarea dar nu o gaseste pe televizor...

 

Vezi ca filmele sa aiba acelasi nume cu subtitrarile si de preferat sa nu fie .sub, playerele noi nu prea mai agreeaza formatul. Sau te referi la ars .iso-uri pe DVD?

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...