Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

TwisteR

Propunere Forum

Recommended Posts

Nu neaparat. Majoritatea sau obisnuit sa se uite la ultimul replay, ce poti tu ca vanzator face este sa dai quote la primul replay si sa stergi din el itemele care nu le mai ai de vanzare, sau poti scrie cu rosu in drepul lor sold. :D

Link to comment
Share on other sites

Ideea e buna daca s-ar face un buton de UP sa iti urce postul sus, fara sa mai trebuiasca sa mai tot dai UP,emoticons, sau quote. In cazul acesta ar fi suficient sa iti permita sa tai itemul vandut cu o bara.De asemenea si functia list ar fi bine venita, pt a adauga in topicul initial atunci cand ai iteme noi de adaugat.De asemenea ar mai trebui sa se mai introduca inca o functie si anume: closed topic, pt a putea inchide cand termini vanzarea/cumpararea.

Ideea ar fi buna pentru ca nu s-ar mai incarca forumul inutil, cu pagini suplimentare.

Link to comment
Share on other sites

Nu pot sa spun ca sunt deacord 100% cu asa ceva. As putea sa sugerez sa dati pm unui moderator/tehnician sa editeze sau de ce nu poate pe viitor ar fi ok sa facem o functie noua pentru aceasta sectiune, sa avem un fel de supervizor cu ce se vine, cum se vinde si cu cat.

Se poate face prin rotatie, 30 de zile cate un user si sa-l votati voi pe reprezentantul sectiunii Vanzari Cumparari.

Link to comment
Share on other sites

Nu pot sa spun ca sunt deacord 100% cu asa ceva. As putea sa sugerez sa dati pm unui moderator/tehnician sa editeze sau de ce nu poate pe viitor ar fi ok sa facem o functie noua pentru aceasta sectiune, sa avem un fel de supervizor cu ce se vine, cum se vinde si cu cat.

Se poate face prin rotatie, 30 de zile cate un user si sa-l votati voi pe reprezentantul sectiunii Vanzari Cumparari.

Imi place ideea tau. Acum ramane de vazut daca si cand se va putea pune in aplicare.
Link to comment
Share on other sites

Din cate stiu eu fiecare are dreptul la un singur topic in acea sectiune, si nu ar avea voie sa deschida altul atata timp cat exista deja unul activ. Parca asta era una din regulile de baza ale sectiuni. Iar preturile la iteme nu cred ca le putem stabili, fiecare cere cat vrea si fiecare ofera cat vrea. Intr-un final poate vor cadea de comun acord, sau poate ca nu. Este treaba fiecaruia cat sau ce cere la schimb pe un item sau cat/ce ofera pe un item.

Link to comment
Share on other sites

Din cate stiu eu fiecare are dreptul la un singur topic in acea sectiune, si nu ar avea voie sa deschida altul atata timp cat exista deja unul activ. Parca asta era una din regulile de baza ale sectiuni. Iar preturile la iteme nu cred ca le putem stabili, fiecare cere cat vrea si fiecare ofera cat vrea. Intr-un final poate vor cadea de comun acord, sau poate ca nu. Este treaba fiecaruia cat sau ce cere la schimb pe un item sau cat/ce ofera pe un item.

Preturile trebuie sa fie libere si sa se stabileasca ca intr-o economie de piata in functie de raportul cerere/oferta,normal cand cererea e mare si oferta mica,pretul e mare si viceversa.Atata timp cat este o sectiunea in care posturile nu se contorizeaza nu vad de ce ar trebui un regulament in acest sens,iar treaba cu Supervizorul sectiunii nu mi se pare ok,e dificil ca un mod/tehnician sa poata fi util atunci cand playerul are nevoie +ca s-ar strange prea multe pm-uri si nu cred ca are nimeni timpul necesar sa rezolve toate pretentiile player-ilor. Cred ca cel mai util e o functie noua pentru sectiunea Vanzari-Cumparari

Link to comment
Share on other sites

Guest SoulSm

nu mii se pare o idee asa buna , e mai bine asa cum e ptr ca dupa nu mai stii cei acolo si oricum cred ca majoritatea se uita la ultimul reply :)

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...