Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Criss

Problema subtitrare TV

Recommended Posts

Salutare

Imi cer scuze daca nu postez in sectiunea potrivita, dar teoretic aici cred ca e cel mai bine. In fine, trec la subiect.

Am achizitionat in urma cu ceva timp acest LED. Sunt foarte multumit de el dar am intampinat o problema pe care nu reusesc sa o rezolv. Nu citeste subtitrarea filmelor si am incercat o gramada de metode. Am convertit filmele in * .mkv, am redenumit subtitrarea exact cu numele fisierului video, am modificat extensiile subtitrarii in * .sub, * . srt, * . txt si tot nu citeste.

Problema nu e de la TV pentru ca citeste cu siguranta acest gen de fisiere. Poate nu fac eu ceva bine. Mentionez ca filmele le pun pe un stick pe care il conectez la USB-ul televizorului. Daca stiti o solutie prin care sa pot face sa ruleze si subtitrarea va rog sa ma ajutati.

Link to comment
Share on other sites

Salut.

Am avut si eu aceiasi problema si trebuie ca subtitrarea sa aibe aceiasi denumire ca filmul :

Linkmania FORUM.avi

Linkmania Forum. srt

Orice alta mica diferenta face ca subtitrarea sa nu mearga.Dai copy la numele filmului si paste la subtitrare, singura modificare sa fie ca in loc de avi sa ai srt.

Link to comment
Share on other sites

Salut.

Am avut si eu aceiasi problema si trebuie ca subtitrarea sa aibe aceiasi denumire ca filmul :

Linkmania FORUM.avi

Linkmania Forum. srt

Orice alta mica diferenta face ca subtitrarea sa nu mearga.Dai copy la numele filmului si paste la subtitrare, singura modificare sa fie ca in loc de avi sa ai srt.

Da, am rezolvat acum. Mersi. :D

Eu faceam exact cum spui tu doar ca greseam la extensie. De exemplu filmul se numea film2012.xvid iar eu la subtitrare stergeam .xvid si puneam .srt. Dupa ce am lasat .xvid.srt a mers. :)

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...