Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

_-GUNIT-_

Event Video Mania

Recommended Posts

http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=335099

http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=335102&st=275

organizam un event editia 2012 ? :)

quote de la eventul din 2010:

Timp de desfasurare: 30 zile.

Loc desfasurare: Forum, sectiunea Evenimente si Competitii ( Participare - Discutii ).

Acordarea premiului: in fuctie de voturile fiecarui Moderator/GM + un Poll unde fiecare va putea vota timp de 2 zile.

Premii:

Locul 1: 1200 puncte powershop

Locul 2: 600 puncte powershop

Locul 3: 300 puncte powershop

+ alte surprize.

Conditii participare:

Uploadarea filmuletelor se face doar pe urmatoarele site-uri: YouTube sau Vimeo.

Nu au voie sa participe filmele/filmulete deja existente ( ex filme: HONEY, HEART, etc... ).

Este interzisa folosirea altor Servere pentru filmarea/inregistrarea secventelor, inafara de LinkMania.

Este interzisa folosirea melodiilor, pe fundal, ce au un limbaj vulgar, obscen, indecent.

Fiecare participant sa scrie la sfarsitul fimului ce programe a folosit, numele melodiei/melodiilor si Nick-ul folosit pe LinkMania ( Forum / Joc ).

Fiecare participant este rugat sa faca si o scurta prezentare a filmuletului in Post-ul unde a pus link-ul catre film.

Am descis sa va oferim si niste informatii in ceea ce ati putea folosii pentru realizarea unui filmulet.

Programe captura video: Fraps / Camtasia Studio / Super Screen Recorder.

Programe editare poze: Adobe PhotoShop / Paint Shop Pro.

Programe editare/creare video: Adobe After Effects / Sony Vegas / 3D Max Studio / Movie Maker.

Aceste programe sunt doar o parte din ceea ce poate fi folosit si nu va obliga nimeni sa le folositi. Filmuletul poate fi facut in orice alt program doriti. Nu se va acorda premiul in functie de ce programe ati folosit.

Filmuletul il puteti realiza despre orice ce tine de MU LinkMania. De exemplu: O zi in Davias / Castle Siege / Propriul Guild sau Alianta / caracterul vostru de joc / Server-ul LinkMania / etc...

Orice Post ce nu contine un link catre filmulet + respectiva descriere, va fi sters din acest Topic.

Pentru alte discutii, sfaturi, idei, intrebari, puteti posta aici.

Link to comment
Share on other sites

Eu n-am vazut un event mare de ceva timp.. Ideea acestui event e buna, dar o pune cineva in practica? Vrem noutati, eventuri, stimulari. Eu una nu mai gasesc nimic interesant in acest joc. Stimulati-ne cu ceva. :)

Link to comment
Share on other sites

Eu stau mai mult afk, dar 200 on? Te-nseli, 200 pe server..dintre care 150 afkisti.:D

Nu stiu, ori se va veni cu masuri radicale, noi eventuri.. noi idei, noi stimulari. Ori cu sinceritate spun, server va fi in moarte clinica.[ sau e deja?] :)

Link to comment
Share on other sites

un event de nota 10 . sunt pro .. insa moderatori au pretentia din cate am vazut in ani precedenti de mare activatate la acest event. Dar nu isi dau interesu sa adune lume pe server . Daca suntem 100 care m-ai jucam sa fiti siguri ca maxim 5 6 o as faca video .

Link to comment
Share on other sites

serveru e in moarte clinica deja!!!

PACAT ERA MULT MULT MAI FRUMOS IN 97d!!

Moderatorii si GM nu fac nimica doar ne pun pe bara pe NOI!!

Salutati tuturor sper sa ne mai strangem!!:)

Pe 97d era frumos pentru ca era multa lume din cauza ca nu existau prea multe jocuri online !!! Acum exista cu sutele si din ce in ce mai interesante ...

Problema acum este ca nu se ocupa nimeni de srv , ca si db`urile trecute inrautatindu-se pe fiecare db trecut. Tot timpul "nu avem timp , avem vieti personale ". Atata timp cat fraza anterioara este scoasa mereu in fata ...tot asa o sa ramana. Nu ai timp ? lasa pe altul !! Recrutati personal nou care are timp !!!

Atata timp cat nu va respectati propriile reguli , e cam grav ... "In maxim 48 de ore poti accesa contul" La mine au trecut mai mult de 48 , la altii se pare ca a trecut mult mai mult

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...