Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

UnaBuna

Reevaluare

Recommended Posts

http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=444355

arata mi mie unde scrie in regulament ca trebuie sa pun poza si cu spot?? se pot verifica logurile de cat timp eram eu acolo ,el vine ma omoara si tot eu iau ss??? unde e dreptatea in treaba asta spune mi tu mie!!!???;cat timp mai trebuie sa suportam chestii de genu asta in care marlanii de genu asta castiga si cei care incerc sa ii pedepseasca sunt ei cei care sunt pedepsiti?!

15. PK (Player Kill)

- Primul avertisment: suspend minim 5 zile

- Al doilea avertisment: suspend minim 10 zile

- Al treilea avertisment: suspend minim 20 de zile

- Al patrulea avertisment : suspend minim 40 de zile

- A cincilea avertisment: suspend minim 80 de zile

- A saselea avertisment: suspend minim 98 de zile

Nu se aplica atunci cand status-ul celui care omoara nu se modifica (victima este Murderer 1st Stage , Murderer 2nd Stage sau cel care omoara are selfdefence activat).

Este necesar screen shot in momentul decesului (in locul unde a fost omorat)

Mai este necesar un screen shot in safe zone in care se va scrie pe normal chat numele caracterului care v-a omorat. Screen shot-ul va fi facut la o distanta de maxim 1 minut fata de screen shot-ul din momentul decesului.

Se aplica numai la PK-uri pentru spot sau golden.

PK in arena nu este pedepsit

in caz ca s a uitat regulamentu

Link to comment
Share on other sites

Poftim :

Model Reclamatie PK pe spot.

1. Un Screen shot facut in momentul cand reclamantul este singur pe spot (sau cu party).

2. Screenshot facut in momentul decesului. Este obligatoriu sa mai scrie inca sus stanga numele celui care a facut pk.

3. Screen shot in safe zone in care se va scrie pe normal chat numele caracterului care v-a omorat. Screen shot-ul va fi facut la o distanta de maxim 1 minut fata de screen shot-ul din momentul decesului.

Nu se aplica atunci cand status-ul celui care omoara nu se modifica (cel omorat este Murderer 1st Stage , Murderer 2nd Stage sau cel care omoara are selfdefence activat).

Se aplica numai la PK-uri pentru spot sau drop.

PK va fi considerat provocat doar in situatia in care cel care ucide a fost insultat foarte grav

PK in arena nu este pedepsit.

warn up

Link to comment
Share on other sites

am zis ca se poate verifica pe logs ca eram pe spot de mult timp,nu eram eu pm deci nu am facut poza, +ca ma omorat si pe mine si pe pm se poate verifica si caracteru lui ca statea acolo de mai mult timp si dupa aia cum s a conectat ala pe caracter lui a venit k2 si ma omorat si pe mine si pe el daca ii verifica lui logs imediat se va rezolva problema

Link to comment
Share on other sites

Ai fost avertizat de nenumarate ori cu privinta la plangerile aiurea pe care le faci, exemple:

http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=437907

http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=440464

http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=437975&view=findpost&p=6301188

Exista un regulament si un ghid de postare care sa te ajute, inainte sa mai faci vreo plangere asigurate ca ai tot ce iti trebuie.

Link to comment
Share on other sites

daca nu stii sa faci o reclamatie impotriva unui player, mai bine nu o fa. Citeste drq cu mare atentie regulamentu' + pune-ti niste ochelari de vedere. Cu ce drept ma faci pe mine marlan? Panarama de om, invata sa faci print cu spotul, fac ce vreau , pot sa iti dau pk la toata guilda, probleme?

warn up

Link to comment
Share on other sites

""fac ce vreau , pot sa iti dau pk la toata guilda, probleme?"" exact asta e genu de comportament care eu vreau sa incerc sa fac ceva impotriva lui si tot eu imi iau ss, dasta ma zis sa verifici logs sa vezi ca a intrat mai intai pe bk ca cerea party i am zis ca nu se poate ca nu sunt pm si dupa aia a venit cu dl si m a omorat degeaba!!! daca il verifici vei vedea clar si nu am poza ca nu eram eu pm nu am considerat necesar ll acel mom sa fac poza ...nu sunt obisnuiti cu oameni ca tine sa mi dea pk fara motiv....dar caracterul tau se vede si in scriu tau daca nu o patesti acuma o patesti alta data sigur oameni ca tine si o fac singur cu mana...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...