Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

nytro69

Sugestie Regulament GM

Recommended Posts

Se stie ca peste tot in orice domeniu cel cu functie mai inalta are "prioriate" are "dreptate" si indiferent de problema are castig de cauza . Propun sa se faca un regulament si pentru GM-i moderatori etc.. dar sa fie si publicat daca nu cumva este deja si nu l-am gasit eu. Am avut si eu multe nemultimiri si nervi intinsi la maxim pentru niste verdicte si raspunsuri cu aere de zeu . Deci in concluzie toti suntem oameni si nimeni nu este mai presus sau mai prejos . Si mai propun sa nu se mai inchida topicurile dupa 2 pareri , lamuriti playerii inainte de orice decizie . Respecta si vei fi respectat :)

Link to comment
Share on other sites

Se stie ca peste tot in orice domeniu cel cu functie mai inalta are "prioriate" are "dreptate" si indiferent de problema are castig de cauza . Propun sa se faca un regulament si pentru GM-i moderatori etc.. dar sa fie si publicat daca nu cumva este deja si nu l-am gasit eu. Am avut si eu multe nemultimiri si nervi intinsi la maxim pentru niste verdicte si raspunsuri cu aere de zeu . Deci in concluzie toti suntem oameni si nimeni nu este mai presus sau mai prejos . Si mai propun sa nu se mai inchida topicurile dupa 2 pareri , lamuriti playerii inainte de orice decizie . Respecta si vei fi respectat :)

nu ai sa vezi asa ceva

chestia cu nefondatele e o porcarie. Ori dai la toti nefondata ori la nici1.

asta ar fi una din multe altele......dar trb sa ne obisnuim sau ami bn zis sa ne lasam....si asa mai sunt 90 on pe srv =))

Link to comment
Share on other sites

' date='27 June 2012 - 17:45' timestamp='1340808302' post='6413013']

Exista Plangeri la adresa Moderatorilor ... sectiune speciala ... acolo un global sau administrator ne poate trage si pe noi de urechi ...

Mai mult nu stiu ce ar trebuii ...

k

dar dc nu e pus la vedere? Sa stie tot omu ce si cum? :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Moderatori sunt moderatori [si se ocupa strict de forum si de anumite plangeri, depinde pe ce sectiune e moderator, admini sunt in joc] :)

Eu am propus mai demult o asemenea sugestie [n-am sa caut link], s-a respins. Acel topic ca si acesta era propus pe ideea transparentei GM-iilor, si deciziile lor. S-a respins, n-ai sa vezi un topic unde un Global [exemplu ija] sa ii traga de urechi pe admini de pe sectiunea mu. Din cate stiu se discuta intr-o sectiune speciala dedicata actiunea fiecarui admin/moderator [si este ascunsa de vazul nostru] deci n-ai sa vezi admini "urechiati" in vazul nostru. Dar certitudinea e ca fiecare admin/ moderator raspunde pentru actiunile lui/ei. :)

O zi buna.

Link to comment
Share on other sites

Exista intreadevar si o sectiune speciala ... dar daca intradevar sunt gasite abuzuri sau un moderator/gm incalca unele reguli , implicit aflati si voi ... respectiv avertisment/suspend/suspendarea drepturile pe perioada nedeterminata !

Pe voi cand va suspenda cineva nu va ataca tot poporul ... nu vad de ce pe un moderator cand greseste trebuie sa-l ia la misto si la intrebari tot poporul , suntem oameni si noi deci avem dreptul sa gresim .

Totusi nu am inteles esenta acestui topic ...

Link to comment
Share on other sites

esenta e ca daca X da suspend si nu-l da pe buna dreptate, Y,in loc sa il scoata ca asa e frumos incearca de fapt sa aplice tactica pumnului in gura,cu " Suspend acordat corect!! " si closed topic. Si aici toti ati facut asa,ati preferat sa dati dreptate unui coleg si cand nu avea decat sa treceti peste decizia lui.Prea putine si mult prea batatoare la ochi cazurile in care intr-adevar X a trecut peste Y sau invers.

Stiti ca am dreptate ,si eu stiu ca am dreptate,nu am nevoie de confirmari,dar cred ca in mare cam asta e ideea topicului.

:tiphat:

Link to comment
Share on other sites

esenta e ca daca X da suspend si nu-l da pe buna dreptate, Y,in loc sa il scoata ca asa e frumos incearca de fapt sa aplice tactica pumnului in gura,cu " Suspend acordat corect!! " si closed topic. Si aici toti ati facut asa,ati preferat sa dati dreptate unui coleg si cand nu avea decat sa treceti peste decizia lui.Prea putine si mult prea batatoare la ochi cazurile in care intr-adevar X a trecut peste Y sau invers.

Stiti ca am dreptate ,si eu stiu ca am dreptate,nu am nevoie de confirmari,dar cred ca in mare cam asta e ideea topicului.

:tiphat:

ca aici dantic nu?

http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=444059&pid=6415429&st=0&#entry6415429

el verifica secundele...dar ce am zis eu ca am pt cu glock si am dat sumon nu verifica...la el sumon e //gt ...sau ahh la sumon nu ne ia 5 sec sa ajungem la spot ne ia cam 10min :whistle: :crazy:

ce vb voi aici ma ....vorbiti de lucruri sf.......niciodata nu va fi asa....aici ce vor ei aia se face. :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

Si noi daca gresim ne autosesizam intre noi ... modificam eventual ... fara ascunzisuri sau altele ... chiar eu acum cateva zile am gresit la un suspend , KooX mi-a scris pe forum si i-am spus sa modifice el deoarece am gresit si nici internetul nu imi mergea foarte bine ... am sa caut linkul sa vi-l arat ...

http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=443281

Mai sus e ... imi era greu sa editez postul ? sau sa il sterg ? sau sa modific chiar eu ?

Nu dar am gresit ceea ce e normal si omenesc asa ca am lasat un coleg sa rezolve problema

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...