Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

AngeL

Decizie ciudata.

Recommended Posts

Am facut o preluare pe un tark gigas. Dupa preluare se trezeste cel preluat si imi zice "mm".

Am facut plangere binenteles fiindca nu mi se parea normal o asemenea atitudine, mai ales cand stii ca ai fost afk o perioada de timp.

La plangerea in cauza s-a dat un verdict ciudat din punctul meu de vedere [au mai fost plangeri de genul acesta si s-a acordat suspend pentru limbaj prescurtat]

Ce nu inteleg eu este. Decizia moderatorului. Deaceea as vrea o explicatie mult mai detailata in legatura cu decizia respectiva.

Contextul in acea plangere a fost preluarea. De unde s-a ajuns la decizia de a nu se acorda suspend?

Poate ma lamuriti voi jucatorii sau moderatorii. Pe viitor sa nu mai facem plangeri de genu daca nu se acorda suspend. As am evita topicuri inutile si jigniri gratis intre noi.

Ce parere aveti in legatura cu acesta plangere? http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=442281

Cand regulamentul scrie clar. Citat regulament:

"Limbajul indecent, semnele obscene si injuraturile exprimate cu normal chat pot fi reclamate si de alte persoane decat cea careia ii sunt adresate.

Injuraturile se pedepsesc indiferent daca sunt explicite sau prescurtate.

Pentru astfel de plangeri NU este obligatorie postarea pozelor cu F4 pe tot ecranul.

Pentru prescurtari de genul sms, mm se va lua in considerare contextul in care sunt acestea adresate. Daca contextul nu este de conflict sau jignitor, acestea nu se vor solda cu suspend. Pentru astfel de prescurtari este obligatorie postarea pozei cu f4 pe tot ecranul.

Se da in continuare pentru smf, svf, fmm etc."

Topicul acesta este facut strict pentru lamuriri, nu vreau ca[virgula] cineva sa se simta lezat. Sa stim pe viitor cum sa postam.

Nu contest nici intr-un fel decizia respectiva, vreau doar lamuriri. De ce s-a ajuns la concluzia ca nu se acorda suspend.

Link to comment
Share on other sites

Contextul nu a fost jignitor, din respectivul print se putea intelege orice: "mm" = onomatopee sau "mm"= limbaj prescurtat.

In cazul in care "mm" era onomatopee, cel care a postat trebuia sa ia nefondata.

In cazul in care "mm" era limbaj prescurtat, cel reclamat trebuia sa ia suspend.

Avand in vedere ca din printul respectiv se puteau intelege ambele lucruri, am preferat sa nu acord suspend la niciunul decat sa sanctionez incorect un jucator. Alte nelamuriri?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...