Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

remusrafa

Reevaluare Rafa*Dj

Recommended Posts

My link

am fost banat 5 zile pentru insulte subintelese..insulta respectiva se subintelege a fi "mata" in contextul "eu nu vin la mata pe spot sa fac deastea"

prima regula din regulamentul oficial interzice referirea la parinti in contexte insultatoare..vreau alt admin inafara de oick sa isi dea cu parerea,unde e contextul insultator??

Link to comment
Share on other sites

1. Jigniri/Insulte

Insultele sau jigirile aduse jucatorilor se penalizeaza astfel:

- Primul avertisment: suspend minim 5 zile

- Al doilea avertisment: suspend minim 10 zile

- Al treilea avertisment: suspend minim 20 de zile

- Al patrulea avertisment : suspend minim 35 de zile

- A cincilea avertisment: suspend minim 98 de zile

Trebuie sa se vada toata discutia in screen shot-uri, cu F4 pe tot ecranul.

Insultele pot fi reclamate doar de catre persoana insultata.

Nu se da suspend pentru insulte ( ex: fraiere, prostule, moaca, tontule, marsh, jet, noob, but) daca cel acuzat nu le foloseste repetat.

Se da suspend pentru "n00b e mata" , "but e mata" si orice alta referire la parinti,rude etc, daca sunt folosite in context jignito

daca sunt folosite in context jignito

"mata" este prescurtarea in limba romana pentru expresia "mama ta"..daca nu este insotit de un alt cuvant jignitor nu se considera jignire..din moment ce asta scrie in regulament eu te intreb:De ce am 5 zile sS?

Link to comment
Share on other sites

Daca stam sa despicam firul in 4, prescurtarea corecta dpdv gramatical al limbii romane cand vine vorba de "mama ta" este "ma-ta", nicidecum "mata". Chiar daca tu l-ai fi scris cu cratima tot nu te-as fi iertat de suspend intrucat "ma-ta", "ma-tii", "ma-sa"

sunt termeni vulgari si au un grad de ofensare ridicat.

Din punctul meu de vedere suspendul este acordat corect, asteapta sa isi spuna parerea si alt coleg de al meu.

Link to comment
Share on other sites

oick e serverul tau cumva? In regulament se specifica CLAR: daca nu este insotit de un cuvant jignitor "mata" nu se considera jignire!Eu cand am intrat pe mu linkmania am citit regulamentul si vreau sa fie respetat de toti,inclusiv adminii!

Link to comment
Share on other sites

oick e serverul tau cumva? In regulament se specifica CLAR: daca nu este insotit de un cuvant jignitor "mata" nu se considera jignire!Eu cand am intrat pe mu linkmania am citit regulamentul si vreau sa fie respetat de toti,inclusiv adminii!

Dar oare de ce nu puteti vorbi civilizat si trebuie sa includeti astfel de vorbe in limbajul de pe joc si in alte locuri....?Ce treaba avea mama cu jocul , cu spotul ....? Pune mana si mai citeste si plangerile din urma, poate o sa vezi ca se acorda ss pt cuvantul ''mata'' de luni bune.Adminii isi fac treaba foarte bine din punctul meu de vedere.no warn, sunt implicat! :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

noname33 iti dau dreptate,dar eu nu joc de luni de zile sa stiu ce si cum s-a pedepsit,eu am citit regulamentul si acolo scrie clar ca ce am zis eu nu se pedepseste..daca intr-adevar se pedepseste sa modifice regulamentul sa nu mai pateasca si altii ca mine

Link to comment
Share on other sites

Poate ar fi bine sa privim ce este mai jos si pe urma sa reevaluam si poate se aplica regulametul in mod egal nu doar pentru unii iar pentru altii nu.

link in care s-a dat suspend pentru limbaj cu subinteles:

http://www.linkmania...howtopic=441640

link in care nu s-a dat suspend de si limbajul este cu subinteles:

http://www.linkmania...howtopic=440504

Din cate vad ambele posturi au mesaj cu subinteles ma** si m..a, similare si totusi diferite in acceptiunea moderatorului.

Cred ca este o eroare a moderatorului si consider ca asa cum pentru primul nu s-a dat suspend ceea ce induce astfel un precedent ( situatie creata anterior ultimei situatii de acest gen) de a nu se da ss pentru mesaj cu subinteles nu ar fi trebuit sa se dea nici in cazul lui rafa.

Ori dam la toti la la nimeni, regulamentul este unul singur din cate vad eu.

Prin urmare cer sa se reevalueze aceasta situatie deoarece consider ca este o greseala  moderatorului.

Link to comment
Share on other sites

Limbajul cu subinteles s-a pedepsit, se pedepseste si se v-a pedepsi, tu l-ai folosit. Suspendul este acordat corect si iti va ramane. Pe viitor deschide un notepad si descarca-ti acolo nervii. O seara buna.

PS: Daca chiar vroiai sa-i zici "mata" apelativul popular de politete nu mai puneai "...". Nu incerca sa duci cu zaharelul si la fel de bine sa despici firul in patru. Nu-ti convine ca esti sanctionat pentru comportamentul tau esti liber sa mergi in alta parte unde ti se permite.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...