Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Eagles

Propunere

Recommended Posts

Contra.

Si la tribunal se poate retrage o plangere,dc sa nu se poate si aici?

Sunt cazuri cand,postezi pe cnv si iti pare rau de el dupa ce il vezi ca ii baiat de treaba si si-a asumat greseala,ca toti gresim.

Link to comment
Share on other sites

Contra.

Si la tribunal se poate retrage o plangere,dc sa nu se poate si aici?

Sunt cazuri cand,postezi pe cnv si iti pare rau de el dupa ce il vezi ca ii baiat de treaba si si-a asumat greseala,ca toti gresim.

poti sa nu il postezi imediat ai timp 7 zile in acest timp iti dai seama daca merita sau nu

o data ajuns pe forum sa nu se mai retraga plangerea aici ar elima santajul retrag daca imi dai 10 +5

Link to comment
Share on other sites

Guest Dilo

Contra.

Si la tribunal se poate retrage o plangere,dc sa nu se poate si aici?

Sunt cazuri cand,postezi pe cnv si iti pare rau de el dupa ce il vezi ca ii baiat de treaba si si-a asumat greseala,ca toti gresim.

poti sa nu il postezi imediat ai timp 7 zile in acest timp iti dai seama daca merita sau nu

o data ajuns pe forum sa nu se mai retraga plangerea aici ar elima santajul retrag daca imi dai 10 +5

Contra -1

Link to comment
Share on other sites

A zis ija pe global si rpd tu ca catelu apari la sugesti cu asa ceva =))) hahahah ce faza penala :))

Omu cand nu e postat e tare in gura dupa ce e postat incepe sa fie baiat bun si sa isi dea seama ca nu se merita sa stai pe bara pt nimic . Fiind postat poate invatza sa fie baiat ok si altadata numai repeta greseala.

Contra.

.

Link to comment
Share on other sites

Eu vad asa problema:

1. Ai gresit - te intelegi in joc si numai postezi (pastrezi pozele sa nu fii santajat ulterior pentru aceeasi greseala) - ai 7 zile de discutii

2. Nu te intelegi in joc - postezi - te intelegi ulterior - retragi - iti iei mita si apoi iei tu SS pentru nefondata (asa mi se pare corect)

3. Nu te intelegi in joc - postezi - te intelegi ulterior - retragi ca omul si-a dat seama ca a gresit - nu ceri nimic - nu iei SS (cel care este postat declara ca nu a dat nimic)

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua.

Sunt deacord partial cu propunerea acesta. Ai 7 zile la dispozitie sa te gandesti bine, cand si cum postezi o plangere. Daca cel pe care vrei sa-l postezi nu te crede, ii poti prezenta printurile in PM aici. Daca ajungeti la o intelegere scutesti un topic in +.

Ce e aia, postezi si pe urma retragi, mai si zici [pupa-i mana la X, sau Y ca am retras].

Link to comment
Share on other sites

Angel daca nu esti de acord cu asa ceva de ce cand e un prieten postat dai pm celui care a postat si il rogi sa retraga ?:P

3. Nu te intelegi in joc - postezi - te intelegi ulterior - retragi ca omul si-a dat seama ca a gresit - nu ceri nimic - nu iei SS (cel care este postat declara ca nu a dat nimic) +1 la asta :P

Link to comment
Share on other sites

Un lucru care se poate face foarte usor daca se doreste. Intrebarea este, care este motivul pentru care ne-am dori sa facem modificarea asta? Doar pentru a evita ceea ce voi numiti santaj?

Nu cred ca asta va disparea. Te pot santaja si fara sa postez, daca e pana acolo. Iar santajul e o discutie putin interesanta oricum. Daca am gresit in joc, am de ales intre a-mi accepta suspendul sau a ma intelege cu cel care m-a postat. Daca nu am gresit in joc, nu pot fi santajat.

De principiu sunt de parerea ca trebuie sa aveti dreptul sa retrageti o plangere daca asa considerati necesar (evident, nu orice fel de plangere). Uneori mai incurajam asa intelegerile dintre jucatori, care sunt mai rare, poate, dar mai exista.

As putea fi de acord cu propunerea de a interzice dreptul de a retrage o plangere doar pentru a va mai disciplina pe unii dintre voi :). Vom vedea daca e cazul sa facem o astfel de modificare sau nu.

Link to comment
Share on other sites

eu nu sunt de acord cu aceasta sugestie.

Inca mai sunt multi care se folosesc de TW pentru a juca cat mai mult in echipa.

Unele poze ar putea ajunge de la un calc la altul intro clipa. Poate ca eu te prind ca miai dat pk la golden, dar colegu meu care joaca cu mine pe cont te poate santaja foarte lejer.

Sau mai poate fii si partea a doua, eu fac ks la cineva, acel cineva ma posteaza si nu vrea in ruptul capului, dar afla ca pe contul meu mai joaca inca cineva care este foarte bun prieten cu respectivul care ma postat si se hotaraste intrun final sa retraga.

Sunt fel si fel de situatii cu care te poti intalnii aici in aceasta sugestie a ta.

Eu as propune altceva...

In cazul in care se va retrage plangerea, suspendul sa ramana la valoarea de 20% din totalul plangeri.

Exemplu eu postez pe cineva pentru pk la golden, acel cineva va lua 10 zile ss pentru PK X 2... ulterior ma hotaresc sa retrag,

in momentul in care retrag pedeapsa sa fie redusa la doar 20% adica doar 2 zile.

In acest fel eu zic ca scoti din calcul si santajul de care vb ody si reduci cu mult numarul persoanelor care posteaza si dupaia retrag doar pentru +1

Link to comment
Share on other sites

Eu zic ai timp sa te gandesti daca postezi

Ai 7 zile in acest timp poti discuta poti ajunge la intelegere

O data ce ai postat e corect nu retragi

Simplu fapt ca il postezi si retragi arati uite ei ss dar ai prieteni si retrag am dovezi retrag daca te milogesti bine

Link to comment
Share on other sites

Eu zic ai timp sa te gandesti daca postezi

Ai 7 zile in acest timp poti discuta poti ajunge la intelegere

O data ce ai postat e corect nu retragi

Simplu fapt ca il postezi si retragi arati uite ei ss dar ai prieteni si retrag am dovezi retrag daca te milogesti bine

prin santaj ajungi la intelegere k i topicu asta http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=441526 :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Contra

E adevarat ce zicea cineva mai sus ca ai timp 7 zile sa te intelegi cu respectivul,pana ce sa postezi,sau sa nu postezi

Dar cand iti pierzi spotul, ca iti da unu pk ,numai gandesti limpede,si postezi ,in urmatoarele 5 minute.

Si cu multe persoane, nu ai cu cine sa discuti ,ii spui frumos alb pe negru ca ai preluare,si nu pricepe,vrea sa il postezi,dupa care revine cu alte sentimente pe pm.

Cat despre santaj ,castiga 5 bok-uri prin santaj ,dar le vine si la ei randul,si atunci respectivul nu o sa mai vrea nici 10 bok-uri sa retraga plangerea,o sa vrea sa il vada cu suspend .

O zi buna! :tiphat:

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...