Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

NusNoRmAl

Reevaluare2

Recommended Posts

http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=439529

Ati putea macar sa mai lasati topicurile putin deschise ca sa aiba si userul dreptul la opinie, nu doar voi.

http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=439531

Si trebuia sa se afle ca voi nu pedepsiti ks, pk pe acea harta prin nefondata? Nici macar nu am vre-un avertisment si direct nefondata. Din cate vad toata lumea are cate un avertisment. Inteleg, nu se da ss pt pk, dar nefondata se da? Modul drastic in care rezolvati plangerile este mai deranjant decat decizia in sine. Invatati sa va purtati cu toti playerii la fel. Inca astept sa mi se scoata suspendul de pe Nusnormal, pentru ca este unul dat pe nedrept. Nu aveam de unde sti ca pe acea harta nu se pedepseste nimic, cum nici alti playeri poate nu stiu. Iar regulamentul oricat de stufos este trebuie completat, si daca apar situatii ca aceasta, care inca nu sunt lamurite in regulament, nu sariti cu pedeapsa pt cel ce formuleaza plangerea, ca pana la urma este vina voastra!

Important!:

In orice alta situatie neprevazuta aici moderatorii au intotdeauna ultimul cuvant.

Am inteles ideea ta, dar tu intelegi ca nu exista nicaieri ca pe acea harta se poate face orice? Puteam fi eu, putea fi altcineva...rezolvarea nu era suspendul, ci explicarea in detaliu al acelei harti.

Link to comment
Share on other sites

Nu este noua aceasta abordare in legatura cu suspendurile in lot. Din cate stiu eu ( sper sa nu ma insel ) niciodata nu s-a acordat suspend pentru asa ceva.

E ca si cum tu, iti vinzi apartamentul si te superi ca noul proprietar te da afara din casa. Era fair-play sa accepti cu demnitate faptul ca alianta ta numai are castelul si da eviti o astfel de situatie.

Link to comment
Share on other sites

Demn era sa se explice ca acolo nu se da suspend, si nu nefondata fara nici macar un avertisment. Ca sa fim fair-play cu totii. cu atat mai mult voi...de la care ar trebui sa aiba de invatat playerii.

Scz, initial am crezut ca a raspuns xtest...a se vedea ca am dat edit si ce am scris!

Nu am fost un player care sa se certe cu moderatorii, mi se poate vedea istoria pe linkmania fara probleme, dar cand mi se face o nedreptate, da...sunt un player care se apara pana la capat.

Link to comment
Share on other sites

lool bai frate cum sa dai nefondata pt asa ceva? cel mult ii spui ca NU SE DA SUSPEND PT CA NU E SPECIFICAT IN REGULAMENT! dar sa dai nefondata asta e culmea culmilor. va mai mirati de ce e atata nesimtire in joc...cand un admin da nefondata la asa ceva. Se face prea mult abuz de "In orice alta situatie neprevazuta aici moderatorii au intotdeauna ultimul cuvant." si se ignora total "Regula de baza: comportamentul civilizat.". Va mai dau un exemplu de nesimtire, evident o picatura din oceanul care exista pe mu linkmania: furtul de bok cand un player merge cu party la invazie. Oare unde e comportamentul civilizat?

P.S. sunt direct interesat de acest suspend deoarece am cumparat niste iteme care sunt pe acel DL si acum nu le pot utiliza decat peste 5 zile cand expira suspendul aberant dat de xtest. Oricum ma astept la warn/ suspend/ ban etc etc etc.

Te astepti bine.

Link to comment
Share on other sites

lool bai frate cum sa dai nefondata pt asa ceva? cel mult ii spui ca NU SE DA SUSPEND PT CA NU E SPECIFICAT IN REGULAMENT! dar sa dai nefondata asta e culmea culmilor. va mai mirati de ce e atata nesimtire in joc...cand un admin da nefondata la asa ceva. Se face prea mult abuz de "In orice alta situatie neprevazuta aici moderatorii au intotdeauna ultimul cuvant." si se ignora total "Regula de baza: comportamentul civilizat.". Va mai dau un exemplu de nesimtire, evident o picatura din oceanul care exista pe mu linkmania: furtul de bok cand un player merge cu party la invazie. Oare unde e comportamentul civilizat?

P.S. sunt direct interesat de acest suspend deoarece am cumparat niste iteme care sunt pe acel DL si acum nu le pot utiliza decat peste 5 zile cand expira suspendul aberant dat de xtest. Oricum ma astept la warn/ suspend/ ban etc etc etc.

Te astepti bine.

Dar ce repede se raspunde cand trebuie sa dati un suspend...fan_stiinta vad ca deja a incasat suspendul, dar cand trebuie sa le scoateti pe buna dreptate veniti cu tot felul de reguli nescrise si incercati sa aratati ca voi aveti dreptate, desi stiti ca nu e asa.

PS: de ce topicul acesta http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=439531 a fost inchis mai repede decat cele 24 ore minime? fan_stiinta a luat suspend, oare ce va pati cel ce a inchis topicul?

o În aceast? sec?iune se deschide un topic dac? ave?i un suspend/cont blocat/filtru pe ip pe care îl considera?i nedrept. Va ini?ia un astfel de post doar cel care se considera nedrept??it, parte implicat? în plângerea/evenimentul care a condus la acea pedeaps?. Se va men?iona la ce caracter/cont/ip v? referi?i.

o Nu se accept? posturi f?cute în numele altora ?i nici posturi din partea persoanelor neimplicate direct în incident.

o În situa?ia în care exista o plângere care a condus la acea pedeaps?, se va posta linkul c?tre aceasta.

o Fiecarui jucator/utilizator i se permite doar o reevaluare in subsectiunea Banati. Respectivul post va fi lasat deschis intre 24 de ore (minim) si 72 de ore (maxim). Dupa inchiderea topicului de reevaluare, jucatorului nu i se mai permite deschiderea altui topic pentru acelasi caracter. Pentru deschiderea unui al 2lea topic de reevaluare va fi penalizat cu 5 zile pe user-ul de pe forum si topicul inchis, la a 2a abatere (pentru aceeasi sanctiune a respectivului caracter) 10 zile s.a.m.d.

Formatul corect al unui post în aceast? subsec?iune este:

o LINK: [Link c?tre plângerea/postul care a dus la sanc?iunea contestat?]

o PARTE V?T?MAT?: [Numele caracterului/caracterelor/contului/ip-ului a c?ror pedeaps? este contestat?]

o CONTESTA?IE:

[Aici vor fi ad?ugate toate argumentele necesare contesta?iei: linkuri, screenshots, comentarii relevante, etc]

În orice alt? situa?ie neprevazut? aici moderatorii au întotdeauna ultimul cuvânt.

Va rugam sa incercati sa respectati regulile de mai sus, altminteri veti fi sanctionati.

Multumesc!

Respectivul post va fi lasat deschis intre 24 de ore (minim) si 72 de ore (maxim)

Daca ne mai uitam pe la banati, sigur mai gasim topicuri de genul acela...si culmea, daca ne chinuim putin sigur dam si de vre-un cont suspendat pt ca a deschis al 2-lea topic :))

Link to comment
Share on other sites

Nusnormal - suspend revocat.

Dupa expunerea problemei la AS am stabilit sa-ti revoc suspendul. Consider incontinuare ca ai vrut sa vanezi acel suspend dupa ce ai vazut ca alianta ta a pierdut castelul. A doua oara daca mai scapi o plangere de genul te asigur ca n-o sa mai fie revocat.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...