Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

IceMan

Sfaturi de care sa tineti cont atunci cand aplicati pentru o pozitie in staff

Recommended Posts

Vad ca foarte multi dintre voi imi trimiteti cereri la repezeala, in bataie de joc, fara macar sa cititi si sa raspundeti la toate intrebarile sau chiar fara sa editati amaratul ala de model (foarte multi mi-au lasat in continutul aplicatiei: "Model titlu- CERERE GM" - pai ce-i asta?

In primul rand, vreau sa stiti ca cei care imi trimiteti astfel de cereri pe langa faptul ca nu le citesc (ci doar le mut din start intr-un folder "DE RESPINS"), va taiati singuri din start sansa de a obtine o functie.

In al doilea rand, va readuc la cunostiinta faptul ca functiile nu se dau pentru a avea voi functii si a va lauda cu ele, ci pentru ca se considera ca vreti sa ajutati comunitatea.

Asadar, TITLUL mesajului trebuie sa sune asa: CERERE FUNCTIE (in loc de "FUNCTIE" puneti una din: GM (numele factiunii)/ADMIN/MODERATOR) - SERVER (pt ce server aplicati) - NICK IN JOC - cereri pt admin nu se primesc, dar ca idee...

Continutul mesajului.

Aici este ceva mai complex.

Nu ma intereseaza cereri unde sa-mi raspundeti cu da/nu la fiecare intrebare, depuneti si voi un minim de efort daca tot vreti sa ajutati (defapt, stiu ca majoritatea din voi nu vreti sa ajutati defapt, nu pt asta aplicati ci pt a dobandi pt voi insiva o functie... motiv pt care va resping cererile). In acelasi timp, NU ma intereseaza sa-mi scrieti romane cu povesti nemuritoare - de exemplu, am cativa care mi-au scris ce au facut de la inceputul serverului pana acum. Nu am timp sa citesc atat. Raspundeti la obiect, dar dezvoltati.

Incercati sa scrieti corect gramatical, ortografic, etc!

Raspundeti cu sinceritate intrebarilor, nu sunt adresate degeaba. Nu scrieti ca aveti 25 de ani daca aveti 13, nu scrieti ca nu ati avut sanctiuni daca aveti 85 de ban-uri la activ - toate astea se verifica, oricum.

NU apreciez oamenii care isi fac conturi noi pe forum pentru a trimite cereri sau doar pentru ca au cateva warn-uri la activ. Eu mereu verific data intregistrarii pe forum, iar daca in cerere imi scrii ca ai 2 ani pe server dar pe forum esti inregistrat de o saptamana, undeva e clar o problema din start. Utilizati-va conturile voastre, primele conturi pe care le-ati creat pe forum. Se reduc considerabil sansele sa va mai citesc cererea atunci cand vad o diferenta atat de mare intre vechimea pe server si vechimea pe forum.

Scrieti acolo toate userele ce le aveti, chiar daca aveti 100.

Scrieti toate nick-urile cu care jucati sau ati jucat in trecut.

La nume treceti-va numele real (NUME + PRENUME, ca asa va cere statul roman).

La ocupatie foarte multi mi-ati scris ca sunteti studenti dar in acelasi timp ca aveti vreo 16 ani. Din nou, scrieti-va ocupatia reala... in cazul de fata, probabil elev. Nu ma intereseaza sa stiu detalii (la ce liceu, unde lucrati, etc, ci ca idee). Sigur, as aprecia aceste detalii pentru ca v-as cunoaste ceva mai mult, as stii din ce mediu proveniti si poate puteti parea mai increzatori, convingatori, de incredere pentru faptul ca nu aveti nimic de ascuns.

La date de contact treceti o adresa de messenger, xfire si un email decent (de forma nume_prenume@ceva.ceva), nu faimosullegendar@yahoo.com - neinteresant

La antecedente treceti-va toate antecedentele de care va amintiti, daca nu va amintiti sau vreti sa fiti siguri, folositi functia search de pe forum. Eventual motivati, cu ce credeti ca ati gresit, sau de ce credeti ca nu ati meritat sanctiunea respectiva, ce ati facut pentru a indrepta, ce incercati sa evitati pe viitor, etc.

La experiente:

- functii ocupate in trecut (pe Linkmania sau pe alte servere) - detaliati: cum ati obtinut functiile, ce ati facut din postura respectiva, ce realizari aveti, de ce nu mai ocupati functia respectiva

- toate factiunile prin care ati trecut, rank-ul maxim dobandit acolo, motivul pentru care ati plecat de acolo

- toate competitiile castigate

- toate titlurile castigate (jucatorul lunii, membrul lunii, primar, cel mai bun mafiot, etc)

- cea mai scurta sedere intr-o factiune si motivul pt care ati plecat

- cea mai lunga sedere intr-o factiune si motivul pt care ati plecat

- contributia voastra de pana acum in comunitate

- altceva ce mai vreti voi sa precizati

Link to comment
Share on other sites

Cerere GM-The Triads

User principal pe forum:nutu09

Usere secundare:-

Nick principal in joc si alte nick-uri avute inainte:Principal-NuTzu.Inainte-NuTu

Vechime in comunitatea SA:MP LinkMania:3 ani.Joc din 2009 toamna

Intervalul orar in care jucati: 7:30-8:30-12:00-15:00-16:00-18:00

Ore dedicate zilnic/saptamanal serverului si forumului (separat):zilnic-5ore si saptamanal pana in 40/50de ore

Nume:Ionut

Varsta:17

Ocupatie:Elev

Oras:BuCuresti

ID messenger: nutu_ionut25

Antecedente (ban,mute,warn etc) :warn am 2.Unul pe ca am stat cu F4 la pariuri,nu am vazut regula.Iar al doilea pentru /q cu wanted din cate imi amintesc

Experiente/activitati in decursul "carierei" voastre pe server: De cand joc eu cred ca am destula experienta.Activitati mai putin,am incercat de deschid niste cluburi dar a fost respinse

Link to comment
Share on other sites

Vad ca foarte multi dintre voi imi trimiteti cereri la repezeala, in bataie de joc, fara macar sa cititi si sa raspundeti la toate intrebarile sau chiar fara sa editati amaratul ala de model (foarte multi mi-au lasat in continutul aplicatiei: "Model titlu- CERERE GM" - pai ce-i asta?

Asadar, TITLUL mesajului trebuie sa sune asa: CERERE FUNCTIE (in loc de "FUNCTIE" puneti una din: GM (numele factiunii)/ADMIN/MODERATOR) - SERVER (pt ce server aplicati) - NICK IN JOC - cereri pt admin nu se primesc, dar ca idee...

Cerere GM-The Triads

User principal pe forum:nutu09

Usere secundare:-

Nick principal in joc si alte nick-uri avute inainte:Principal-NuTzu.Inainte-NuTu

Vechime in comunitatea SA:MP LinkMania:3 ani.Joc din 2009 toamna

Intervalul orar in care jucati: 7:30-8:30-12:00-15:00-16:00-18:00

Ore dedicate zilnic/saptamanal serverului si forumului (separat):zilnic-5ore si saptamanal pana in 40/50de ore

Nume:Ionut

Varsta:17

Ocupatie:Elev

Oras:BuCuresti

ID messenger: nutu_ionut25

Antecedente (ban,mute,warn etc) :warn am 2.Unul pe ca am stat cu F4 la pariuri,nu am vazut regula.Iar al doilea pentru /q cu wanted din cate imi amintesc

Experiente/activitati in decursul "carierei" voastre pe server: De cand joc eu cred ca am destula experienta.Activitati mai putin,am incercat de deschid niste cluburi dar a fost respinse

Acest topic a fost facut pentru a lua la cunostinta sfaturi pentru o pozitie in staff si sa stii cum sa formulezi o cerere pentru GM/Admin/Moderator,nu sa iti depui CV-ul.Ti'am ingrosat ceea ce conteaza.

Ps: In acest moment nu se cauta lider la The Triads(daca ai aplicat cu gandul ca factiunea are in acest moment nevoie de lider)

Link to comment
Share on other sites

Scuze ca ma bag dar comanda din game /apply GM/Admin functioneaza? eu am folosit comanda dar nu cred ca merge astep un rasp de la tine...

Ce importanta are? Am scris unde trebuie sa trimiteti aplicatiile.

Link to comment
Share on other sites

Titlu Mesajului: [Cerere GM] AndryuDeVis-SMURD

User principal pe forum:andryudevis

Usere secundare:-

Nick principal in joc si alte nick-uri avute inainte:Bikerboy,actual:AndryuDeVis

Vechime in comunitatea SA:MP LinkMania:7 luni

Intervalul orar in care jucati: 9:00-15:00 18:00-24:00

Ore dedicate zilnic/saptamanal serverului si forumului (separat):6-7 ore

Nume: Calimandruc Andrei

Varsta:16

Ocupatie: -

Oras:Vulcan

ID messenger:ahito1_ahito@yahoo.com

Antecedente (ban,mute,warn etc) : 1 warn

Experiente/activitati in decursul "carierei" voastre pe server:Am trecut prin multe factiuni,precedenta fiind NG,dar mi-ar placea foarte mult sa fiu GM SMURD,plus ca stiu foarte bine regulament.

Link to comment
Share on other sites

Tocmai ce am spus ca cererea de GM o trimiti pe PM lui cRs, el fiind coordonator GM . E asa greu de inteles ?

Ai aici lista Staff'ului LinkMania . Dai click pe acel plic din dreptul lui cRs si trimiti cererea .

Sper ca ai inteles ..

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...