Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

DaNu7zZz

Reevaluare

Recommended Posts

Prin faptul ca ti-am spus retardat si redus mintal nu vad unde te-am insultat repetat. Iar laba nu cred ca poate fi considerat cuvant urat, e ceva omenesc.

Asta e "geniala", nu stiu de unde ai scos-o dar m-a distrat copios :)).

Acum pe bune, retardat si redus mintal sunt insulte evidente, iar laba este "ceva" ce tine de obicei de regnul animal, animalele avand labe, cate 4 de obicei.

Uneori poate fi si ceva omenesc, de exemplu atunci cand e folosita cu inteles sexual, caz in care intrebuintarea cuvantului poate devini jignitoare, cum de altfel e si in cazul de fata.

Deci asta este a treia insulta.

In conditiile astea, suspendul e corect din punctul meu de vedere.

Link to comment
Share on other sites

Prin faptul ca ti-am spus retardat si redus mintal nu vad unde te-am insultat repetat. Iar laba nu cred ca poate fi considerat cuvant urat, e ceva omenesc.

Asta e "geniala", nu stiu de unde ai scos-o dar m-a distrat copios :)).

Acum pe bune, retardat si redus mintal sunt insulte evidente, iar laba este "ceva" ce tine de obicei de regnul animal, animalele avand labe, cate 4 de obicei.

Uneori poate fi si ceva omenesc, de exmplu atunci cand e folosita cu inteles sexual, caz in care intrebuintarea cuvantului poate devini jignitoare, cum de altfel e si in cazul de fata.

Deci asta este a treia insulta.

In conditiile astea, suspendul e corect din punctul meu de vedere.

odi, de ce cuvantul cu inteles sexual poate fi considerat jignire ? E exact ca si treaba cu renumitul caz " vibrator " daca mai stii. Nu inteleg motivul pentru care se simt unii jigniti de acel cuvant .

@ iar atunci cand se da pk aiurea s-ar putea posta pentru lipsa de fair play sa inteleg ? Mai ales la invazie.

Link to comment
Share on other sites

Ca nu intelegi tu de ce se simt altii jigniti conteaza mai putin, important e ca unii, chiar majoritatea, se simt jigniti de astfel de replici. Si nu ai folosit-o "prieteneste" ca sa zic asa, ci tocmai pentru a jigni.

Acum nu cred ca are rost sa explic de ce unii se simt jigniti de expresia aia, e oarecum la mintea cocosului.

Iar pk-ul nu e o jignire, e o parte a jocului.

Link to comment
Share on other sites

Ca nu intelegi tu de ce se simt altii jigniti conteaza mai putin, important e ca unii, chiar majoritatea, se simt jigniti de astfel de replici. Si nu ai folosit-o "prieteneste" ca sa zic asa, ci tocmai pentru a jigni.

Acum nu cred ca are rost sa explic de ce unii se simt jigniti de expresia aia, e oarecum la mintea cocosului.

Iar pk-ul nu e o jignire, e o parte a jocului.

da, ai dreptate ca pk-ul este parte din joc dar poti cataloga asta ca lipsa de fair play, mai ales la invazie... Nu vad totusi unde este jignirea, daca-i spuneam sa se masturbeze tot la fel era ? sa fim seriosi.. :)

@ o reevaluare cand domnul xtest se simtea ofensat ca i-am spus unui jucator expresia urmatoare: " asa vorbesti acasa cu parintii tai, nu cu mine. " daca si asta a meritat atunci suspend, sa fim seriosi... e vechi topicul respectiv dar totusi.

http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=259393&st=0&gopid=3317468&#entry3317468

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca are rost sa deviem de la topic. Discutam doar despre reevaluarea ta.

Am evaluat si eu plangerea si o consider corect solutionata.

Am lasat topicul deschis pentru ca ai dreptul timp de 24 de ore sa aduci argumente/dovezi in sprijinul tau.

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua, stiu ca nu am nici o treaba, nici cu reevaluarea, nici cu plangerea respectiva.

Deaceea imi accept warn-ul daca va fi cazul.

Persoana care a facut reevaluarea, nu este la prima iesire de genul acesta, eu nu ma implic foarte mult cum am facut-o in trecut in a posta o plangere. Dar mi se pare absurd sa faci asemenea remarci pe global, tinand cont ca este o comunintate, nu numai de oameni maturi (ca sa ne permitem sa ne exprimam free). Contextul si remarcile de asemnea natura pe global, totdeauna au o tenta jignitoare. Nu e frumos si nici civilizat fata de alti jucatori (atat maturi cat si minori).

Am sa expun si eu un print in care personajul acesta incearca sa ma provoace sub o tenta sexuala jignitoare.

http://imageshack.us/photo/my-images/822/screen032116510005.jpg/

O zi buna.

up

Link to comment
Share on other sites

Te inseli, daca consideram suspendul gresit, era revocat deja.

Daca te uiti prin sectiunea asta ai sa vezi ca uneori se mai si revoca suspenduri, atunci cand jucatorii conving moderatorii ca au dreptate.

O zi buna si tie.

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua, stiu ca nu am nici o treaba, nici cu reevaluarea, nici cu plangerea respectiva.

Deaceea imi accept warn-ul daca va fi cazul.

Persoana care a facut reevaluarea, nu este la prima iesire de genul acesta, eu nu ma implic foarte mult cum am facut-o in trecut in a posta o plangere. Dar mi se pare absurd sa faci asemenea remarci pe global, tinand cont ca este o comunintate, nu numai de oameni maturi (ca sa ne permitem sa ne exprimam free). Contextul si remarcile de asemnea natura pe global, totdeauna au o tenta jignitoare. Nu e frumos si nici civilizat fata de alti jucatori (atat maturi cat si minori).

Am sa expun si eu un print in care personajul acesta incearca sa ma provoace sub o tenta sexuala jignitoare.

http://imageshack.us/photo/my-images/822/screen032116510005.jpg/

O zi buna.

Nu cred ca era nevoie sa-ti expui parerea. Inceputul convorbirii de ce nu il pui daca tot o arzi aiurea ? Nu inteleg de ce va simtiti ofensati si jigniti de astfel de afirmatii, unii dintre voi. Complexatilor, mai iesiti la lumina ...

@ closed va rog :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...