Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

oldGard

Sugestie

Recommended Posts

Sa faceti in asa fel incat atunci cand iti pica conexiunea caracterul sa ramana in joc si sa exista posibilitatea sa te conectezi in joc in 20 30 de secunde fara sa iei d/c in acest timp .

Ar fi un pas in fata pentru server :tiphat: si ar rezolva multe lucrurui....cum ar fi programe de d/c... sabotarile de la CS... etc :P

Link to comment
Share on other sites

Ma indoiesc si eu ca lucrul asta este posibil, mai ales cu rezultatele pe care le doresti tu. Sa iei d/c dar de fapt sa ramai in joc, cam imposibil de conciliat situatiile :)

la Dota.. (alt joc online ) .. pe unele servere exista posibilitatea in caz ca iti pica netul sa te poti reconecta in 30 de secunde . Caracterul ramanand in joc.

m-a gandesc ca de putut sar putea si sunt sigur ca ati avea un +1 fatza de orice alt server de mu.

La un server poti face orice fel de modificare si poti sa adaugi orice, problema este sa gasim o persoana care ne poate ajuta la acest lucru asta bineinteles daca primti ajutorul persoanei respective.

Link to comment
Share on other sites

mi s-a intamplat mie acum 2 zile,desi nu stiu cum

am inceput sa am lag,dupa care mi-a picat conexiunea de la internet,am dat repede connect ,si nu am luat disconnect in game.

intr-adevar am avut lag imens,vreo 20-30 sec,dar a ramas caracterul in joc.

cred ca in momentul in care iti pica conexiunea la internet , calculatorul nu mai trimite "pachetele" cu informatii la server,iar serverul-pentru moment il considera "lag",dar din moment ce dai connect la loc,si se reia transmisiunea de "pachete" catre server, acest "lag provizoriu" trece,si revin lucrurile la normal.

cred ca la fel se intampla si la dota cu ce zice jardy, cel putin la HON sigur stiu ca e asa,@ dota nu am jucat versiuni noi sa fiu in cunostiinta de cauza

Link to comment
Share on other sites

acesta sugestie daca sar pune in aplicare.. dar sar putea pune in aplicare ar ajuta toti playeri .. chiar si pe tine...iti pica netu sau iti cade roteru jos sau trage unu cablu etc.. 30 de sec ai timp sa il faci..

Link to comment
Share on other sites

Inutil, din punctul meu de vedere, daca iti pica netul sau curentul dureaza oricum mai mult de 30 de secunde pentru a te reconecta.

tie..

la mine dureaza 5 secunde ..

Atunci cand vine x sa dea d/c sa se face flood pe server .. mai sunt sanse sa nu pici ca prostu si sa ramai fara spot ..

Cum poti spune ca e inutil asta ?

Link to comment
Share on other sites

Ma indoiesc si eu ca lucrul asta este posibil, mai ales cu rezultatele pe care le doresti tu. Sa iei d/c dar de fapt sa ramai in joc, cam imposibil de conciliat situatiile :)

la Dota.. (alt joc online ) .. pe unele servere exista posibilitatea in caz ca iti pica netul sa te poti reconecta in 30 de secunde . Caracterul ramanand in joc.

m-a gandesc ca de putut sar putea si sunt sigur ca ati avea un +1 fatza de orice alt server de mu.

La un server poti face orice fel de modificare si poti sa adaugi orice, problema este sa gasim o persoana care ne poate ajuta la acest lucru asta bineinteles daca primti ajutorul persoanei respective.

te referi la dota2 , compari dota2 cu muonline?muonline e un joc antic :bananadance2: , nu cred ca e posibil asa cva

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...