Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Konvict

Alte intrebari

Recommended Posts

A 2-a intrebare: Daca pe spot in kalima vine un char phono si te intreaba intr-una x afk, y afk se considera nesimtire ?

A 4-a intrebare: In momentul cand cineva preia un spot si te cheama la party iar pe acel spot inca se afla cei preluati printul tau cu spotul este valabil? poti posta pe cineva in cazul in care iei pk sau iti face ks ?

4. Nu.

2.Adica poate sta pe spot sa faca lag si sa intrebe de afk pana adoarme pe scaun? bun :D

4.Atunci aici de ce initial sa dat suspend http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=428370&st=0&p=6093660&hl=klax187&fromsearch=1&#entry6093660 iar abia dupa o ora de rugamintit si printuri aditionale a deschis si diablo ochi si a dat nefondata, iar dupa a scos si acel suspend inainte de termen ?

Pt cei care nu stiu acea plangere este facuta de un GM, care se presupune ca este un exemplu pentru noi celalti mascarici care ne pierdem timpul pe aici.

Daca este nevoie sa fac o plangere oficiala am sa o fac si pe aia

Link to comment
Share on other sites

2. V-am spus atmosfera in joc voi o faceti, cum va asterneti asa veti dormii.

4. Dupa 2 topicuri la banatii s-a ajuns la decizia care trebuia sa fie luata de la inceput. No suspend pentru pk - print nevalabil, no suspend pentru nefondata - nu mai avea antecedente.

Despre ce plangere vorbesti?

Link to comment
Share on other sites

Dintre toate intrebarile, punctul 4 pare a fi cel mai interesant. Asa este cum a spus oick, intr-o plangere trebuie folosite doar printuri facute de cel care posteaza. Si ratiunea e simpla, evitam plangeri ghiveci din care nu se mai intelege nimic (au existat de-alungul timpului destule dintr-astea).

Totusi, in mod exceptional si foarte rar pot exista cazuri in care un print facut de altcineva sa poata ajuta la rezolvarea corecta a unei plangeri. Si de asta am spus ca punctul 4 merita putin discutat. Ar fi de preferat ca in astfel de cazuri rare si exceptionale un astfel de print sa nu fie repudiat de moderator.

Asta e parerea mea, asa gandesc eu regula. Pentru ca, daca uneori (repet, in cazuri rare) nu iau in considerare un astfel de print poate risc sa dau o solutie total gresita.

Dar oare e bine sa-mi spun astfel parerea? Uite, sincer, eu am ajuns sa ma feresc sa dau astfel de raspunsuri gen "exista cazuri cand se poate si altfel" pentru ca ajungeti sa trageti doar concluziile gresite. De exemplu, din ce am spus mai sus singura concluzie care se va trage e urmatoarea: "a zis Ody ca pot folosi si printuri de pe alte chare", ceea ce e gresit pentru ca nu asta am zis. Si atunci poate e de preferat sa se spuna raspicat "nu, nu e voie cu alte printuri. punct" Asa in mod cert evit concluziile gresite :)

Link to comment
Share on other sites

A 4-a intrebare: In momentul cand cineva preia un spot si te cheama la party iar pe acel spot inca se afla cei preluati printul tau cu spotul este valabil? poti posta pe cineva in cazul in care iei pk sau iti face ks ?

Poti sa ai 1 rr sau nonrr iar cei de pe spot au 20 - caz in care nu ai cum sa le dai pk de pe spot, poti doar sa te chinui sa ii muti de pe spot, oriunde ar fi spotul.

Ex: player 1 vine si face preluare - termina preluarea totul ok. Cheama pe cineva din Guild sau Nu la party, ii spune celui care vine sa faca el party/sau NU, deci cel chemat devine Party Master/sau doar membru al party-ului. Se trezesc cei de pe spot si iti fac ks sau pk. Tu nu ai voie sa ii postezi?!!! Poate cel care a facut preluarea la acel moment numai este in party. Dreptul asupra spotului a cui este?

In momentul cand esti in party pe un spot automat devii si coproprietar al spotului, asa mi s-ar parea corect, asa ar trebui vazut cazul si ca poza ta cu party-ul va fi legata de cea cu preluarea efectuata de X atunci cand se intampla pk sau ks.

Daca nu s-ar considera asa atunci cum ar trebui tratata urmatoarea problema: Cel care a venit in party si nu este considerat ca fiind proprietar al spotului de ce da pk la caracterele afk preluate care pot fi online sau nu? Ar putea sa fie considerat pk pe spot pentru ca el nu are poza valida cu spotul?

Link to comment
Share on other sites

A 4-a intrebare: In momentul cand cineva preia un spot si te cheama la party iar pe acel spot inca se afla cei preluati printul tau cu spotul este valabil? poti posta pe cineva in cazul in care iei pk sau iti face ks ?

Poti sa ai 1 rr sau nonrr iar cei de pe spot au 20 - caz in care nu ai cum sa le dai pk de pe spot, poti doar sa te chinui sa ii muti de pe spot, oriunde ar fi spotul.

Ex: player 1 vine si face preluare - termina preluarea totul ok. Cheama pe cineva din Guild sau Nu la party, ii spune celui care vine sa faca el party/sau NU, deci cel chemat devine Party Master/sau doar membru al party-ului. Se trezesc cei de pe spot si iti fac ks sau pk. Tu nu ai voie sa ii postezi?!!! Poate cel care a facut preluarea la acel moment numai este in party. Dreptul asupra spotului a cui este?

In momentul cand esti in party pe un spot automat devii si coproprietar al spotului, asa mi s-ar parea corect, asa ar trebui vazut cazul si ca poza ta cu party-ul va fi legata de cea cu preluarea efectuata de X atunci cand se intampla pk sau ks.

Daca nu s-ar considera asa atunci cum ar trebui tratata urmatoarea problema: Cel care a venit in party si nu este considerat ca fiind proprietar al spotului de ce da pk la caracterele afk preluate care pot fi online sau nu? Ar putea sa fie considerat pk pe spot pentru ca el nu are poza valida cu spotul?

Problema este ca am vazut destule plangeri in care nu sa acordat ss doar pentru simplul fapt ca cei preluati se aflau inca pe spot.

In fine a trecut prea mult timp de cand am deschis acest topic si am uitat unde vroiam initial sa ajung.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...