Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

[kimmy]

Pk pe spot

Recommended Posts

Ma uitam prin topicuri si din gresala l-am vazut pe acesta

Propunerea mea ar fi ca la fiecare print cu pk pe spot sa apara ceva scris.

Exemplu

Nu trebuie neaparat "ss placut" .. ci orice , exemplu : g , space , fsfsd, da,b etc. Deoarece, cum spunea si Gunit mai jos, printul in safe zone nu ne scapa de suspend , deoarece el doarme , vine x ii da pk pe spot,afk tools face print => caracterul ajunge in oras => *ring ring* ( suna afk tools) si pac a facut print in safe zone.

ca sa nu poti posta daca ai afk tools si NU esti acasa sau NU te trezesti sa scri nick-ul respectivului :)

Sper sa nu-mi sariti in cap si doar sa dezvoltam sugestia mea pentru a incerca sa scapam de afk tools. ( Ma gandesc ca numai doarme asa usor daca stie ca poate lua pk pe spot in orice moment si printul facut de afk tools nu-i este de folos)

Regards,

kimmy :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

se poate face prog de afk care face asta .. deci nu prea ai realizat nimic.

si daca ar trebui raspuns cu o variabila cum e nick-ul celui care da pk ar fi prea greu.. in cele 3-4 secunde cat te tine mort pe spot ar trebui sa ii scri nick-ul si sa faci print.

Link to comment
Share on other sites

se poate face prog de afk care face asta .. deci nu prea ai realizat nimic.

si daca ar trebui raspuns cu o variabila cum e nick-ul celui care da pk ar fi prea greu.. in cele 3-4 secunde cat te tine mort pe spot ar trebui sa ii scri nick-ul si sa faci print.

Daca stam mereu sa ne gandim ca old va face schimbari la afk tools nu rezolvam nimic. Pana va face el schimbarile alea noi putem juca linistiti.

Auchan - te rog sa numai postezi aici daca nu ai ceva de adaugat la sugestie. Multumesc

Valabil si pentru maimultintine

Link to comment
Share on other sites

' date='21 March 2012 - 17:42' timestamp='1332340950' post='6285617']

Auchan - te rog sa numai postezi aici daca nu ai ceva de adaugat la sugestie. Multumesc

Valabil si pentru maimultintine

Cum ti`ai dat seama ca eu nu am adaugat nimic?

Si de cand selectezi tu cine sa posteze si cine nu? #-o

Link to comment
Share on other sites

Sugestia ta ne cam obliga sa stam cu ochi in calculator... :-s

Eu de exemplu cand sunt on urmaresc jocul prin acea fereastra care apare atunci cand pui sageata pe jocul/browserul din bara in momentul cand iau pk abia reusesc sa fac print, da sa mai si scriu ceva ^_^

Si ca o mica paranteza...exista prog care te avertizeaza atunci cand cineva te muta de pe coord, ce va faceti sa credeti ca nu poate fi modificat sa scrie ceva atunci cand iei pk.

Link to comment
Share on other sites

' date='21 March 2012 - 15:39' timestamp='1332337187' post='6285475']

Ma uitam prin topicuri si din gresala l-am vazut pe acesta

Propunerea mea ar fi ca la fiecare print cu pk pe spot sa apara ceva scris.

Exemplu

Nu trebuie neaparat "ss placut" .. ci orice , exemplu : g , space , fsfsd, da,b etc. Deoarece, cum spunea si Gunit mai jos, printul in safe zone nu ne scapa de suspend , deoarece el doarme , vine x ii da pk pe spot,afk tools face print => caracterul ajunge in oras => *ring ring* ( suna afk tools) si pac a facut print in safe zone.

ca sa nu poti posta daca ai afk tools si NU esti acasa sau NU te trezesti sa scri nick-ul respectivului :)

Sper sa nu-mi sariti in cap si doar sa dezvoltam sugestia mea pentru a incerca sa scapam de afk tools. ( Ma gandesc ca numai doarme asa usor daca stie ca poate lua pk pe spot in orice moment si printul facut de afk tools nu-i este de folos)

Regards,

kimmy :tiphat:

ai dreptate pe deoparte , dar sa nu imi spui ca tu cat stai pe spot esti cu ochii in monitor , se poate sa mai pleci si sa iti iei un pk ,

nu o sa mai apuci sa mai scrii tu " ss placut / bravo " sau alte chestii ....

Link to comment
Share on other sites

Sugestia ta ne cam obliga sa stam cu ochi in calculator... :-s

Eu de exemplu cand sunt on urmaresc jocul prin acea fereastra care apare atunci cand pui sageata pe jocul/browserul din bara in momentul cand iau pk abia reusesc sa fac print, da sa mai si scriu ceva ^_^

Si ca o mica paranteza...exista prog care te avertizeaza atunci cand cineva te muta de pe coord, ce va faceti sa credeti ca nu poate fi modificat sa scrie ceva atunci cand iei pk.

cum raspunde cu auto say la scrisul pe normal chat , asa poate raspunde si atunci cand iei pk si apare scris cu rosu sus ..

Link to comment
Share on other sites

E posibil ceea ce voi imi spuneti. Eu nu ma pricep nici la calculator (doar strictul necesar) dar la hack-uri si alte kkt-uri.

Mergeam pe ideea ca merita incercat.

Alta solutie ar fi : Afk tools am observat ca face mai multe printuri atunci cand iei pk. Solutia ar fi cand luam pk sa NU fie valabil decat atunci cand ai un singur print cu pk-ul. Iar daca persoana respectiva ataseaza de exemplu: Printul cu spotul 0000 iar cel cu pk 0004 , moderatorul sa ceara si printul 0003,0002. ( 2 printuri inainte de pk , sau 1 daca este diferit, gen facut la o conversatie sau altceva... adica sa dovedeasca ca nu este facut tot in timpul pk-ului.)

maimultintine - nu selectez , insa nu este un topic de +1.

Link to comment
Share on other sites

' date='21 March 2012 - 17:15' timestamp='1332342948' post='6285685']

E posibil ceea ce voi imi spuneti. Eu nu ma pricep nici la calculator (doar strictul necesar) dar la hack-uri si alte kkt-uri.

Mergeam pe ideea ca merita incercat.

Alta solutie ar fi : Afk tools am observat ca face mai multe printuri atunci cand iei pk. Solutia ar fi cand luam pk sa NU fie valabil decat atunci cand ai un singur print cu pk-ul. Iar daca persoana respectiva ataseaza de exemplu: Printul cu spotul 0000 iar cel cu pk 0004 , moderatorul sa ceara si printul 0003,0002. ( 2 printuri inainte de pk , sau 1 daca este diferit, gen facut la o conversatie sau altceva... adica sa dovedeasca ca nu este facut tot in timpul pk-ului.)

maimultintine - nu selectez , insa nu este un topic de +1.

asta poate ar fi o solutie , dar ingreuneaza mult regulamentul , si in plus cu aceste chestii incurajezi pk-ul pe spot ... facem preluare , dupa care dam pk , si poate avea el si 1000 de printuri ...

Link to comment
Share on other sites

' date='21 March 2012 - 17:15' timestamp='1332342948' post='6285685']

E posibil ceea ce voi imi spuneti. Eu nu ma pricep nici la calculator (doar strictul necesar) dar la hack-uri si alte kkt-uri.

Mergeam pe ideea ca merita incercat.

Alta solutie ar fi : Afk tools am observat ca face mai multe printuri atunci cand iei pk. Solutia ar fi cand luam pk sa NU fie valabil decat atunci cand ai un singur print cu pk-ul. Iar daca persoana respectiva ataseaza de exemplu: Printul cu spotul 0000 iar cel cu pk 0004 , moderatorul sa ceara si printul 0003,0002. ( 2 printuri inainte de pk , sau 1 daca este diferit, gen facut la o conversatie sau altceva... adica sa dovedeasca ca nu este facut tot in timpul pk-ului.)

maimultintine - nu selectez , insa nu este un topic de +1.

asta poate ar fi o solutie , dar ingreuneaza mult regulamentul , si in plus cu aceste chestii incurajezi pk-ul pe spot ... facem preluare , dupa care dam pk , si poate avea el si 1000 de printuri ...

pai poate sa aibe si 5000 de printuri , e nevoie de unu cu pk , iar unul prin care sa dovedeasca ca nu a fost facut printul de afk tools.

Nu incurajez pk pe spot,dar majoritatea sunt salvati de afk tools pentru ca ai dorm si le suna pc sa faca print. Nu mi se pare corect. Daca este on nu ii va fi greu sa faca dekt 1 print,nu?

Link to comment
Share on other sites

' date='21 March 2012 - 17:15' timestamp='1332342948' post='6285685']

E posibil ceea ce voi imi spuneti. Eu nu ma pricep nici la calculator (doar strictul necesar) dar la hack-uri si alte kkt-uri.

Mergeam pe ideea ca merita incercat.

Alta solutie ar fi : Afk tools am observat ca face mai multe printuri atunci cand iei pk. Solutia ar fi cand luam pk sa NU fie valabil decat atunci cand ai un singur print cu pk-ul. Iar daca persoana respectiva ataseaza de exemplu: Printul cu spotul 0000 iar cel cu pk 0004 , moderatorul sa ceara si printul 0003,0002. ( 2 printuri inainte de pk , sau 1 daca este diferit, gen facut la o conversatie sau altceva... adica sa dovedeasca ca nu este facut tot in timpul pk-ului.)

maimultintine - nu selectez , insa nu este un topic de +1.

Asta nu prea poate fi o solutie..dupa cum spune si Dantic, in momentul cand iei pk pe spot poti sa faci mai multe printuri, este posibil ca in primul print facut sa mai ai inca viata in borcan, iar daca mai astepti e posibil sa numai faci print deloc :))

Link to comment
Share on other sites

Nu este greu sa scrii un "t" dar in momentul cand primest pk pe spot, te panichezi ca doar nu iei pk de 2 ori pe zi sau de 10 ori pe saptamana si nu iti mai arde sa mai scrii nimic, te gandesti doar sa apesi pe prinscreen si sa scrii nick-ul celui care ti-a dat pk atunci cand ajungi in safe zone.

Chiar daca stai on fara sa folosesti tools, cand primesti pk pe la 3-4 dim nu esti cu ochi in pc, te uiti la un film, te uiti la ce au mai scris alti pe forum, te joci altceva..etc, iti spun eu ca ultimul lucru care iti va trece prin minte e sa ii spui nb celui care te omoara :))

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...