Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Xploid

este legal asa ceva?

Recommended Posts

Guest SouthBoy_Lucyo

[

Preluarea este incorect facuta daca:

- in timpul ei, cel care preia face ks.

- in timpul ei cel care preia paraseste spotul sau ia disconnect.

- intrebarile tuturor caracterelor afk sunt pe o singura linie.

- toate pozele sunt pe aceleasi coordonate.

- nu se pune pointerul pe fiecare caracter intrebat de afk in momentul printului.

Scrie in regulament.

El poate sa vina sa puna o intrebare, sa plece, sa revina, sa faca ce doreste, dar preluarea nu va fi corecta.

Link to comment
Share on other sites

Buna.

Eu am patit in tark fire, punea intrebarea in afara tarcului si venea si facea print in tarc.. ca si cum noi am fi fost afk...noua nu ne aparea intrebarea... Deci din punctul meu de vedere si din punct de vedere regulamentar, nu este legal, fiindca facand o preluare asa, "Te poate prelua" si te poate posta dupa preluare, pentru ks si stationare.. E legal in momentul cand, vine pune intrebarea si renunta la preluare.. Dar facand ce am scris eu mai sus..presupun ca se poate incadra la vanatoare si nesimtire. :)

Salut.

Link to comment
Share on other sites

Preluarea nu este corecta, daca pleaca de pe spot, iar tu ai printuri prin care sa demonstrezi acest lucru. Prin urmare, daca esti postat pentru orice cu respectivele printuri (preluare incorecta), cel care te posteaza poate lua un suspend de la 20 de zile in sus pt vanatoare/inducere in eroare, etc.

Link to comment
Share on other sites

Incerca sa scape de a nu avea print cu raspunsul de online a celor de pe spot.

Faci print 1 - X afk? si pleci min :00

te intorci min: 02/03 - X afk? nu raspunde nimeni - ca el pleaca

vii in min 05 pui ultima intrebare

faci print cu F4 si gata ai facut preluare

Daca esti afk nu ai cum sa-l contesti, daca esti online faci print sa demonstrezi ca erai online, de aceea nu este legal si poate lua SS pentru inducere in eroare, dpmdv inseamna si falsificare dovezi (dovezi ale preluarii) deci s-a ars de tot. Aviz amatorilor.

De accea daca vine cineva la preluare - faceti print ca sa demonstrati ca erati online.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...