Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Xploid

Bug

Recommended Posts

8db3e1180053952.jpg

465466180053971.jpg

dc9741180053993.jpg

mai trebuie sa spun ceva?..

Da.

Ce ai pus tu aici sunt 3 print-uri in care mori in urma atacului facut de Vogue care e mai in dreapta pe spot.

Nu stiu cum se face/arata bug-ul din postura user-ului ce are DL, dar am vazut destule poze in care s-a postat pentru asa ceva. Toate arata DL-ul intr-o pozitie de atac ciudata: jos de pe cal. Ce ai pus tu aici pot replica si eu cu sm-ul pentru orice caracter care ma ataca...hai, mai putin bk-ul. Nu vad insa DL-ul in acea pozitie anormala cum am tot vazut in plangerile precedente si fiind pe elful care apare intr-una din poze, nu l-am vazut nici in joc.

Dar poate nu am inteles eu ce e cu bug-ul asta la DL foarte bine si ne lamureste un moderator.

up

Link to comment
Share on other sites

Deci tu spui ca e bug faptul ca nu iti apare tie in poze Vogue cu statusul schimbat.

Eu te intreb pe tine, ca si la tine si la link-ul pe care l-ai pus vad asta: borcanul cu viata gol, SD full sau pe jumatate. Singurele poze pe care le stiu sa apara asa sunt cele facute cu Afk tools, autoprint selectat. In link-ul pus de tine DL-ul respectiv apare intr-una din poze intr-o postura de atac nefireasca.

Daca tu spui ca e bug povestea cu pozele in care borcanul de viata e gol, SD e full si nu apare statusul schimbat, eu imi mentin afirmatia anterioara ca pot replica pozele, oricare ar fi caracterul ce ma ataca.

Link to comment
Share on other sites

Deci tu spui ca e bug faptul ca nu iti apare tie in poze Vogue cu statusul schimbat.

Eu te intreb pe tine, ca si la tine si la link-ul pe care l-ai pus vad asta: borcanul cu viata gol, SD full sau pe jumatate. Singurele poze pe care le stiu sa apara asa sunt cele facute cu Afk tools, autoprint selectat. In link-ul pus de tine DL-ul respectiv apare intr-una din poze intr-o postura de atac nefireasca.

Daca tu spui ca e bug povestea cu pozele in care borcanul de viata e gol, SD e full si nu apare statusul schimbat, eu imi mentin afirmatia anterioara ca pot replica pozele, oricare ar fi caracterul ce ma ataca.

nu te m'ai agita atat... lasam 1 moderator sa dea 1 raspuns...

P.S. zici ca pozele alea sunt facute cu afk tools?..

Link to comment
Share on other sites

Guest zga1ba

http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=425500&st=0&gopid=6045946&#entry6045946

asa ca sa taci din gura cu teoriile tale :P

ms de warn :D

Eram pe spot. I se schimba status-ul de fiecare data, lucru care cred ca poate fi vazut in log-uri. Ca nu apare asta in pozele lui.... dupa cum spuneam mai sus.

Salut ,

Sa intelegi odata in ce consta aces bug .

Dl-ul are un range foarte mare la lanturi , tu fiind pe spot vezi ca se schimba statusul , dar MoBaH nu vede , este deja al 3 -lea caz , primele 2 au luat 99 ss + un filmulet demonstrativ facut de Rosica si TyReXelu .

up

Link to comment
Share on other sites

hai sa lasam spamu..si sa nu mai facem atata tam'tam...

Dar de ce e spam? Sa se spuna, ca sa inteleaga toti ce e cu bug-ul asta.

Deci tot bug-ul e faptul ca nu ii apare in print-uri celui care moare schimbarea de status a DL-ului care face pk....aha. Si EXPLOATAREA bug-ului in cazul de fata care e?

El era pe spot cu party si te omora pe tine care deranjai party-ul.

Pot intelege un 99 cand te folosesti de bug-ul asta ca sa dai pk unuia pentru spot, golden si sa nu aiba ce sa posteze respectivul. Dar aici?Vreti sa ia 99 pentru ca a facut pk unuia care deranja party-ul? Daca da, bafta voua.

Link to comment
Share on other sites

rangeul la fire burst e 6 daca tin bine minte...acolo unde ai atacat u cu dl`u e peste 6...e bug :)

daca nu ma crezi...incearca si u un sm care are la o vraja range6 pe un mob sau ataca in gol si ai sa vezi ca nu ataca chiar peste tot....iar cu dl`u orice mob ai vedea in ecran si ai da cu lantu imd cade:)

e bug clar si nu mai incerca sa te scoti cum ai luat si celilalti ss asa sa iei si u...ptr un simplu pk:)

ps: no warn pls ^_^

Link to comment
Share on other sites

Guest zga1ba

stii cum esti tu acum ? exact ca toti cei care sunt prinsi decurand cu pick zen si spun ca au fost on si apasau SPACE , dar nu au vrut ei sa raspunda =))))

daca sunt deja 2 plangeri , 1 IDENTICA a lui RockNrulZZ care a luat 99 ce tot o mai dati cotita ca nu e bug ???

Link to comment
Share on other sites

stii cum esti tu acum ? exact ca toti cei care sunt prinsi decurand cu pick zen si spun ca au fost on si apasau SPACE , dar nu au vrut ei sa raspunda =))))

daca sunt deja 2 plangeri , 1 IDENTICA a lui RockNrulZZ care a luat 99 ce tot o mai dati cotita ca nu e bug ???

Unde ai vazut ca am spus ca nu e bug?

Am inteles si eu si colegii de guild ce face bug-ul asta. Dar bug-ul e la cel care ia pk, nu la cel care da. Pentru acordarea unui suspend ar trebui sa existe exploatarea bug-ului. Aici, exploatare insemnand ce? Faptul ca s-au mai dat doua suspenduri deja....nu stiu cum si care a fost contextul.

Eu pun intrebarea, cati dintre cei care au DL cunosc treaba asta? Asa, hai cu 99-le pe banda. Ma duc cu un caracter, provoc pk-ul si ma dau la o distanta suficienta de spot cat sa se activeze bug-ul si astept sa faca iar pk ala, care habar nu are ca va lua 99.

Suspendul se acorda pe baza regulamentului, care interzice exploatarea de bug-uri sau hibe care tin de joc. Fara exploatare, sa am de castigat ceva de pe urma utilizarii bug-ului, ramane doar o hiba a jocului si atat.

Link to comment
Share on other sites

pentru cei care nu inteleg ca 1+1 fac 2 cititi si recititi postul lui andrei. Bug-ul exista si consta in faptul ca nu-i apare celui omorat schimbarea de status a celui care omoara, nu este bug de range la lanturi pentru ca intr-adevar range-ul la fireburst este 6,dar cand esti pe cal este 6+2. deci bugul este doar vizual si CONSTA IN FAPTUL CA NU-I APARE CELUI OMORAT SCHIMBAREA DE STATUS A CELUI CARE OMOARA (acesta este bugul pentru cei care nu vor sa inteleaga ca 1+1 =2,sau in cazul de fata ca 6+2 = 8).

in alta ordine de idei , bugul nu a fost folosit pentru pk pe spot pentru preluare ilegala prin pk , nu a fost folosit pentru pk la golden pentru bok sau pentru alt avantaj. PK-UL a fost facut pentru ca acuzatorul deranja party-ul ( venea pe spot si muta cu lightning pe cei din party).

nu incearca nimeni sa se scoata de nimic , nu zice nimeni ca nu a facut pk.

Nu sunt direct implicat si imi accept warn-ul. (am incercat doar sa le desenez celor ce nu inteleg)

suspendul s-ar da in cazul EXPLOATARII UNUI BUG, dar aici nu poate fi vorba de exploatare, sper sa se inteleaga.

up

Link to comment
Share on other sites

pentru cei care nu inteleg ca 1+1 fac 2 cititi si recititi postul lui andrei. Bug-ul exista si consta in faptul ca nu-i apare celui omorat schimbarea de status a celui care omoara, nu este bug de range la lanturi pentru ca intr-adevar range-ul la fireburst este 6,dar cand esti pe cal este 6+2. deci bugul este doar vizual si CONSTA IN FAPTUL CA NU-I APARE CELUI OMORAT SCHIMBAREA DE STATUS A CELUI CARE OMOARA (acesta este bugul pentru cei care nu vor sa inteleaga ca 1+1 =2,sau in cazul de fata ca 6+2 = 8).

in alta ordine de idei , bugul nu a fost folosit pentru pk pe spot pentru preluare ilegala prin pk , nu a fost folosit pentru pk la golden pentru bok sau pentru alt avantaj. PK-UL a fost facut pentru ca acuzatorul deranja party-ul ( venea pe spot si muta cu lightning pe cei din party).

nu incearca nimeni sa se scoata de nimic , nu zice nimeni ca nu a facut pk.

Nu sunt direct implicat si imi accept warn-ul. (am incercat doar sa le desenez celor ce nu inteleg)

suspendul s-ar da in cazul EXPLOATARII UNUI BUG, dar aici nu poate fi vorba de exploatare, sper sa se inteleaga.

esti tu sigur ca mutam oameni de pe spot cu lighting?.. sau vrei sa pun poza cu mistresEva cum vrea sa ma omoare su dupa ce dadea in mine se baga intre colegi de party, ca nu cumva sa le dou lor pk si sa nu o omor pe ea asa ca daca nu sti nu te mai baga aiurea ca musca in lapte.

1 admin sa inchida acest topic pana la decizia finala

Link to comment
Share on other sites

8db3e1180053952.jpg

465466180053971.jpg

dc9741180053993.jpg

Povestea e urmatoarea, cand sa fac preluare la spotul din Kanturu3 unde era si Vogue am inceput sa am lag asa ca de fiecare data cand ieseam din safe zone si ma deplasam putin aparea ca imi luam in continuare pk, dar cum aceasta explicatie pare ilogica m-am decis sa postez pe forum o plangere de bug exploit la adresa lui, poate asa ma va crede careva... mai trebuie sa spun ceva?..

Iti cam dam dreptate aici :-?

up

Link to comment
Share on other sites

Guest zga1ba

stii cum esti tu acum ? exact ca toti cei care sunt prinsi decurand cu pick zen si spun ca au fost on si apasau SPACE , dar nu au vrut ei sa raspunda =))))

daca sunt deja 2 plangeri , 1 IDENTICA a lui RockNrulZZ care a luat 99 ce tot o mai dati cotita ca nu e bug ???

Unde ai vazut ca am spus ca nu e bug?

Am inteles si eu si colegii de guild ce face bug-ul asta. Dar bug-ul e la cel care ia pk, nu la cel care da. Pentru acordarea unui suspend ar trebui sa existe exploatarea bug-ului. Aici, exploatare insemnand ce? Faptul ca s-au mai dat doua suspenduri deja....nu stiu cum si care a fost contextul.

Eu pun intrebarea, cati dintre cei care au DL cunosc treaba asta? Asa, hai cu 99-le pe banda. Ma duc cu un caracter, provoc pk-ul si ma dau la o distanta suficienta de spot cat sa se activeze bug-ul si astept sa faca iar pk ala, care habar nu are ca va lua 99.

Suspendul se acorda pe baza regulamentului, care interzice exploatarea de bug-uri sau hibe care tin de joc. Fara exploatare, sa am de castigat ceva de pe urma utilizarii bug-ului, ramane doar o hiba a jocului si atat.

si daca dai pk pe spot cu acest bug , nu poti posta pe ala pt pk ?? se verifica ca nu erai murder si gata ia ss DL-ul pentru pk pe spot , dar NU , a fost considerat bug , s-a dat 99 pentru asa ceva si asa se va continua .

cei care au folosit nu stiu ce hack nici macar cum se cheama , cel ce ataca si in safe zone DE CE au luat 99 ?? cu ce au iesit in castig daca au atacat in safe zone ??? nu au castigat decat uncont blocat .

vogue ce a castigat ca a dat pk ?? nu a castigat nimic , o sa castige un cont blocat .

Link to comment
Share on other sites

http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=425500&st=0&gopid=6045946&#entry6045946

asa ca sa taci din gura cu teoriile tale :P

ms de warn :D

in cazul d fata ce-l care se folosea de bug incerca sa isi procua spot cu ajutorul bugului in cazul lu Vogue se vede k el e deja pe spot . Devina este moderatorul care se ocupa cu regulametul in care ar trb sa explice in care cazuri se numeste exploit de bug in cazul in care isi procura spot / in care isi apara spot sau in amndouna cazurile , :tiphat:

up

Link to comment
Share on other sites

Daca si pentru asta da-ti suspend,puteti inchide sv direct.Nu s`a folosit de acel bug pentru a iesi in castig cu ceva,deci nu este bug exploit. Parerea mea,incetati cu vanatoarea asta,la fiecare pk,poc pe forum pentru bug exploit,ca sunteti jalnici :banghead:

up

Link to comment
Share on other sites

8db3e1180053952.jpg

465466180053971.jpg

dc9741180053993.jpg

mai trebuie sa spun ceva?..

Da.

Ce ai pus tu aici sunt 3 print-uri in care mori in urma atacului facut de Vogue care e mai in dreapta pe spot.

Nu stiu cum se face/arata bug-ul din postura user-ului ce are DL, dar am vazut destule poze in care s-a postat pentru asa ceva. Toate arata DL-ul intr-o pozitie de atac ciudata: jos de pe cal. Ce ai pus tu aici pot replica si eu cu sm-ul pentru orice caracter care ma ataca...hai, mai putin bk-ul. Nu vad insa DL-ul in acea pozitie anormala cum am tot vazut in plangerile precedente si fiind pe elful care apare intr-una din poze, nu l-am vazut nici in joc.

Dar poate nu am inteles eu ce e cu bug-ul asta la DL foarte bine si ne lamureste un moderator.

si unde vezi tu in stanga sus ca apare ca i-a dat pk ?e ca si bugu pt care a luat boddom 99 deci ;)

up

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...