Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Anian

se misca in reluare

Recommended Posts

Am un laptop asus model k50ij si am update la zi la placa video si cand intru in joc se misca in reluare :|

placa video e intel chipset family asa imi arata .... are cnv vreo idee ? :| ms frumos

Link to comment
Share on other sites

Am un laptop asus model k50ij si am update la zi la placa video si cand intru in joc se misca in reluare :|

placa video e intel chipset family asa imi arata .... are cnv vreo idee ? :| ms frumos

Nu`i obligatoriu ca ultima vers de driver video sa fie si cea mai buna.Incearca cu un driver mai vechi.

Bafta :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

uitate la versiunea de pe placa de baza sa nu iei un driver cu alta versiune ma refer la cea de bios ca eu asa am patit odata

nu cred ca are leg placa de baza cu video de la joc

ai zis ca ai placa incorporata adica are legatura placa de baza cu placa video ca e pe aceeasi PLACA :comp2:

Link to comment
Share on other sites

Placa ta video este placa integrata cum a zis mai sus Rege. Nu este problema cu driverul (daca il ai update la zii).

Placile integrate nu sunt facute ptr jocuri. S-ar putea sa trebuiasca sa schimbi laptopul sau sa iti iei un desktop daca vrei sa te joci normal si fara sa iti mearga in reluare/sacadat.

Link to comment
Share on other sites

Guest Asadar

ma mir ca eu am placa intel integrata pe laptop si duce si 2 conturi constant

problema e ca momentan mie nu`mi merge nici macar in reluare

Link to comment
Share on other sites

Anian pune o poza cu Device Manager.

Asadar Tare raspunsul tau daca nu si specificat si ce laptop ai. E ca si cum ai zice mie imi merge pe onboard (dar am i7 cu 4gb ram etc...) si Gheorghe din deal tot integrata are si el dar un laptop din 99 :).

iTi Conteaza de joc si de placa.

Eu MU am testat si pe un HP Compaq nc6120 care avea un Radeon X1100 parca, de 128MB si nu mergea in reluare, iar de aici rezulta ca placa video nu este facuta pentru toate jocurile, asta nu inseama ca nu merg alte jocuri slabe.

Link to comment
Share on other sites

Anian pune o poza cu Device Manager.

Asadar Tare raspunsul tau daca nu si specificat si ce laptop ai. E ca si cum ai zice mie imi merge pe onboard (dar am i7 cu 4gb ram etc...) si Gheorghe din deal tot integrata are si el dar un laptop din 99 :).

iTi Conteaza de joc si de placa.

Eu MU am testat si pe un HP Compaq nc6120 care avea un Radeon X1100 parca, de 128MB si nu mergea in reluare, iar de aici rezulta ca placa video nu este facuta pentru toate jocurile, asta nu inseama ca nu merg alte jocuri slabe.

Noi aici vb de placa lui care este un chipset integrat intel family si de jocul muonline. Ce ai testat tu acolo este o placa dedicata.

Se poate sa mearga si jocul muonline pe un chipset intel integrat dar mai nou umpic... el a zis ca laptopul lui este mai vechi umpic.

Incearca sa zici clar ce placa integrata este... cauta si instaleaza everest si vezi la display ce iti zice

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...