Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Dropkillerz

[Problema]Conexiune

Recommended Posts

Imi cer scuze in primul rand daca s-a mai postat chestia asta, dar devine enervant.

Iau d/c dupa o perioada de timp fara sa am pic de lag iar cand dau sa intru iar dau click pe server, se incarca si dupa aia imi da d/c, ma tine asa cateva minute bune.

Acum vine si intrebarea mea, e de la mine sau e de la server?

Era sa uit, chestia asta o patesc de ieri.:)

Link to comment
Share on other sites

Disconnect-uri si scoateri din joc.

Pentru problema multora legata de d/c-uri dese si scoateri din joc .

Deoarece am avut si eu problema si n-am vazut nici o rezolvare pe aici m-am decis sa studiez putin problema si am gasit niste solutii.

Sfaturi :

1. Upgradati-va driverul la placa video . Folositi "Everest" sau "Driver Magician" daca nu stiti ce drivere aveti nevoie

2. Puneti-va ultimul DirectX

3. Faceti un scan cu Malwarebytes'

4. Faceti un test al memoriei cu MemTest pentru a vedea daca nu cumva aveti un ram botzit.

5. Folositi un program gen Everest pentru a va verifica temperatura din pc ( procesor / video ) .

6. Folositi un soft de Benchmark sa va testati sistemul.

Eu dupa ce am instalat ultima versiune de DirectX nu m-a mai scos din joc. Am instalat ieri seara si am stat mult afk. Deci m-a ajutat .

Ma scoate din joc imediat dupa ce dau click ok cand am bagat contul si parola.

S-a rezolvat!

Porblema era spatiul de pe partitia D:\ care era egal cu 0.

O a treia solutie ar fi sa va dati jos tot ce aveti pe caracter, iteme, rings, pendant.

incearca ce scrie mai sus :dontknow:

Link to comment
Share on other sites

Aceasi problema o intampin si eu.

Iau d/c cam des de o vreme, alternativ pe pc-uri, nu iau concomitent pe ambele, in sensul ca din 2 conturi unul e conectat si celalt ia d/c, pe urma cand incerc sa ma conectez imi da d/c serveru in timp ce cu celalt cont sunt on.

Ieri am reinstalat windows-ul, e curat fara absolut nimic deci nu e windows-ul de vina.

In timp ce nu m-am putut conecta la server forumul nu mergea nici el. Si inca o chestie, d/c-ul se manifesta fara lag, el vine instant.

Si inca o chestie, nu folosesc nici un tip de clicker sau alt program care ar putea influenta ceva, sunt intrat curat cu launcherul linkmania.

Link to comment
Share on other sites

Si eu am patit la fel in ultimul timp, nu de putine ori chiar. De asemenea, in timpul in care incerc sa intru in joc si imi iau dupa disconnect dupa ce se incarca, nu pot intra nici pe site/forum linkmania (restul site-urilor functionand perfect)...

Link to comment
Share on other sites

Cei care ati mai avut problema asta, folositi router? Pentru ca la mine, dupa ce m-am conectat direct pe cablu nu am luat disconnect cateva ore bune.

Probabil e de la router...

poate doar anumite modele ,sunt multi cu router care nu au problema asta

Link to comment
Share on other sites

Router wireless TP-LINK TL-WR740N... Windows 7 64bit, Eset Smart Security 5. Intel i5 2500k, 8gb DDR3, nVidia gtx560, MB Gigabyte Z68A-D3H-B3.

In cazul in care ajuta cu ceva aceste specificatii.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...