Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

COBRA^^MG

Reevaluare

Recommended Posts

http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=436552

Si unde e ks xtest ?? Si sa inteleg ca nu e vanatoare. Okkk. Sper sa am ocazia sa fac acelasi lucru si sa vad cum se rezolva. Deja ai creeat un precedent.

De ce afirm asta o sa intrebi. Pai. Sunt pe spotul meu, ma preia ca sunt afk, nu e normal cand revin sa ma anunte ca ma preluat apoi sa faca poza de ks ??? Nu crezi ca asa e logic? De unde aveam sa stiu eu ca el sta acolo fara sa faca xp, pk, etc si ca a facut deja preluare ?? Deci prima poza de la ks nu are valoare daca ma poti intelege. Altceva este atunci cand eu merg pe un spot si fac ks din prima si risc ss, intelegi ce vreau sa spun? Abia din moment ce ma anuntat in poza 2 de ks ca ma preluat abia aia eu o vad valabila. De ce ? Simplu. In momentul in care eu fac ks pe un spot normal ca nu ma atentioneaza nimeni deoarece este riscul meu. Din moment ce pe spotul meu am fost preluat, eu vad logic sa te anunte cel care a preluat sa te opresti ca ai fost preluat, desi se putea da pk, trade, party, etc etc. Dar el a binevoit sa ma astepte 5 min dupa prel si sa posteze.

Domnul meu xtest, ce ar fi daca acum dupa aceasta rezolvare, ne apucam eu si chiar si alti playeri sa facem la fel ???

Preiau spot, astept sa revina proprietarul sau proprietarii si apoi trebuie sa iasa ceva, un ks, un pk, o injuratura ceva. Ma bagi la vanatoare sau ai dai celui invinuit ss de pk, ks, limbaj etc ???

Astept totusi un raspuns sa stiu si eu de ce a fost doar ks si nu a fost si vanatoare ? Sau cum consideri tu xtest ca ar fi trebuit sa fie acea vanatoare ?? Ca asta care a facuto batosai e clara ca buna ziua, dar u nu vrei sa o vezi. Sau macar poti fi sincer sa spui, da dom-le nu e vanatoare ca asa decid eu ca nu e si atunci te inteleg. BA E VANATOARE DOMNULE XTEST SI E VANATOARE CLARA. Deci se poate sta pe spot si astepta pana revine cel preluat, apoi ce-o iesi o iesi nu? GG, BV, FRUMOS. Astept un raspuns. Daca dorea xp ramanea acolo, dar a cerut zen pentru acel spot apoi a plecat ca deja asi facuse vanatoarea. :dontknow:

Link to comment
Share on other sites

1 - trb sa stai on

2- pozele cu ks sunt in moemntul in care ai aparut. ai fost anuntzat si de ks .

3 - ai comiso acuma stai 5 zile sa fi iubit

numai incerca sa te scoti..

si daca vede un admin aici il rog sa intre sa iti dea d/c ! ca vad ca inca esti in joc.

Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg. Te-a chemat cineva aici ??? Punctul tau de vedere a fost la plangeri, aici postez doar eu si adminii. Te simti cu musca pe caciula (de fapt si in topik la plangeri te-ai simtit) si incerci sa ne abati de la subiect??? Ai reusit stai linistit. Timp de 5 zile pot vb cu adminii si fara interventiile tale sau a avocatilor poporului. Incearca sa ignori topikul acesta de la banati, nu e lok tau aici, inca. ;) Ks-ul incepe in momentul in care mai anuntat de prel, nu aveam de unde sti ca mai prel. dar tie s0are nu am ce sa-ti cer.....ignora si lasa-ne sa ne pregatim de reevaluare te rog. Ms. Astept raspunsul adminilor. :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

Model Reclamatie KS pe spot.

1. Un Screen shot facut in momentul cand reclamantul este singur pe spot (sau cu party).

2. Cel putin doua screen shot-uri cu reclamatul (cel care face KS) in actiune - sa se vada cum loveste - (la intervale de minim 2 minute).

Atentionarea nu este obligatorie

Tu trebuia sa stai on ! nu afk . eu te am si atentionat :P

1. poze prelaure

2. poze ks cand esti on

Link to comment
Share on other sites

60 ????

Gata ma lasa-ne sa ne pregatim reevaluarea ti-am zis.

Ti-ai atins scopul acum gata ho pune frana.

Ai fost implicat la plangere aici nu mai esti implicat, momentan, asa ca, ciocu mic si jok de glezne.

Warn la avocati va rog. Si totusi astept un raspuns concludent fara sa inchideti topikul va rog.Ms. :happy1:

Link to comment
Share on other sites

Faptul ca tu ai stat afk si te-ai trezit cu intrebari de afk trebuia sa-ti pui un semn de intrebare, te opreai din tras pana lamureai lucrurile si apoi daca considerai incontinuare ca nu ai fost preluat puteai sa tragi. Nu consider vanatoare faptul ca ti-a facut preluare si tu cand ai raspuns ( stiind ca ai fost o perioada afk ) ai continuat sa tragi. Imi mentin parera ca suspendul l-am acordat corect. Te rog sa astepti si alt coleg sa-ti raspunda.

Link to comment
Share on other sites

Hm. Cum crezi ca asi putea crede ca alt coleg ar trece peste decizia ta ? Ma faci sa zambesc.

Deci >>> Sa trecem la .... Treaba ... Vorba unui iesean de la Romanii au Talent.

Da si acest BATOSAI are talent.... Asa e am fost afk pe spotul meu nu pe alt spot ok? Am fost preluat ok ? Foarte ok, se vede in poze. Odata ce am pierdut dreptul la acel spot, era evident ca trebuie sa fiu anuntat sal parasesc in momentul in care reveneam on ??? Cred ca da si am fost anuntat in poza 2, poza pe care eu o vad clara ca incepere de ks. Poza unu face parte si este un punct in plus la ceea ce eu spun ca e vanatoare. E clar ca asta a asteptat, un raspuns apoi restul.

Am intrebat xtest daca eu sau alt player procedam la fel, preluam, apoi asteptam sa vina afk-istii si de acolo o sa iasa un ks, un pk, o jignire ceva, o sa consideri la fel pk, ks, jignire curate sau ca iam vanat ? Pentru ca motive se gasesc, de ex nul pot omora ca e prea mare :)), nui pot da pk ca ma omora el :)) Oare nu e evident ceea ce a facut batosai (s0are007 in speta) ??? Tu ai evitat sa raspunzi la intrebarile (nelamuririle) mele si te-ai eschivat cu raspunsuri tipic regulamentare nu? Dar, uite ce zice mai jos REG. >

21. Exploatarea regulilor (vanatoare)

Formularea unei plangeri impotriva unui jucator este permisa numai in situatia in care abaterea reclamata a vatamat in vreun fel pe cel care o reclama.

Orice plangere care nu are la baza o astfel de vatamare si prin care se incearca doar exploatarea unei/unor reguli va fi sanctionata cu suspendarea caracterului de joc, dupa cum urmeaza:

- Primul avertisment: suspend minim 20 zile

- Al doilea avertsiment: suspend 50 de zile

- Al treilea avertsiment: suspend 98 de zile

Pentru eventuale alte abateri se poate ajunge pana la blocarea contului

Abaterea reclamata a vatamat in vreun fel pe cel care o reclama>>>>cu ce l-am vatamat eu ??? odata ce el nu a incercat nimic dupa prel. nici pk, nici trade, nici party, nici duel, nici sa cheme pe cineva sa dea pk ca el fireste nu putea.

Acum fii atent aici >>>Orice plangere care nu are la baza o astfel de vatamare si prin care se incearca doar exploatarea unei/unor reguli va fi sanctionata cu suspendarea caracterului de joc >> deci domnul xtest eu nu l-am vatamat cu nimik, ci din contra el cand am revenit a EXPLOATAT UNELE REGULI GEN KS intelegi ? Asta se vede clar din printuri ca a asteptat. Eu nu ma ating de el nu cumva sal opresc sau sal pk din greseala, el va reveni si va cere explicatii de preluare, moment in care eu voi EXPLOATA regula de ks la maxim. Asta a facut el, ce este asa de greu de inteles? Si se vede si din pozele lui. Bara aia nu sa miscat deloc deci nici ks nu putea face saracu. Hai sa fim seriosi xtest acum. E clar ceea ce a facut si mai clar de atat nu stiu ce ar putea fi. Prima poza a lui de ks in care eu spun NU este cred cea mai mare dovada de exploatare reguli nu crezi ? Are rost sa pun poze cand mam oprit si poza in care cere 200 mil zen sa plece ???? Daca chiar avea nev de acel spot, pleca dupa 30 min ??? Deci ? Sper de data aceasta sa vii cu un raspuns mai convingator la tot ce ti-am detaliat eu aici. Ms.

Link to comment
Share on other sites

Sa iti raspund la nelamuririle tale. Eu ca player nu ma simt obligat si nici nu sunt de altfel sa-ti zic ca ai fost preluat, tu ca player ce ai fost preluat, ce detii un spot si esti constient de faptul ca ai fost afk ai obligatia - sa zic asa - ca sa afli cu adevarat daca ai fost preluat sau nu. Eu din pozele puse de el observ ca nici dupa ce ti-a zis ca esti preluat nu te-ai oprit din a trage, tu atunci puteai sa-ti iei masuri de precautie si sa stai 1 minut din tras ca sa lamuresti situatia respectiva, dar, nu te-ai obosit sa faci acest lucru te-ai bazat pe faptul care il invoci cu atata foc ca trebuia sa te anunte, sa te opreasca, etc. Am jucat MU, am stat afk dar niciodata cand am fost prins sau am vazut intrebari de afk stiind ca am fost afk nu am continuat sa fac imprudenta de a trage. In conculzie consider ca tu ca detinator de spot ce ai fost afk trebuie sa fi mai grijuliu in acest gen de situatii, eu unu nu pot sa-ti dau tie dreptate, daca as face asa ceva din punctul meu de vedere as incuraja OFICIAL afk-ul ceea ce este contra regulamentului.

Link to comment
Share on other sites

Sa iti raspund la nelamuririle tale. Eu ca player nu ma simt obligat si nici nu sunt de altfel sa-ti zic ca ai fost preluat, tu ca player ce ai fost preluat, ce detii un spot si esti constient de faptul ca ai fost afk ai obligatia - sa zic asa - ca sa afli cu adevarat daca ai fost preluat sau nu. Eu din pozele puse de el observ ca nici dupa ce ti-a zis ca esti preluat nu te-ai oprit din a trage, tu atunci puteai sa-ti iei masuri de precautie si sa stai 1 minut din tras ca sa lamuresti situatia respectiva, dar, nu te-ai obosit sa faci acest lucru te-ai bazat pe faptul care il invoci cu atata foc ca trebuia sa te anunte, sa te opreasca, etc. Am jucat MU, am stat afk dar niciodata cand am fost prins sau am vazut intrebari de afk stiind ca am fost afk nu am continuat sa fac imprudenta de a trage. In conculzie consider ca tu ca detinator de spot ce ai fost afk trebuie sa fi mai grijuliu in acest gen de situatii, eu unu nu pot sa-ti dau tie dreptate, daca as face asa ceva din punctul meu de vedere as incuraja OFICIAL afk-ul ceea ce este contra regulamentului.

Mda tare explicatia domnule xtest. Chiar crezi ca ma / ne interesa ce ai jucat si ce ai facut u in jok ??? Aici e vb de ce am facut eu si batosai cred, dar nu ma puteam astepta la altceva, sincer. Ce sa zic, eu o sa cedez momentan aici. Dar daca u zici ca ai incuraja OFICIAL afk-ul, nu crezi ca prin acel topik rezolvat de tine ai incurajat VANATOAREA ? Mai grev decat afk-ul care oricum a fost, este si va fi pe orice serv. Eu te anuntz de pe acum ca la preluare no sa mai dau pk, party, trade, duel sau sa chem pe cineva sa dea pk ca na nu o sa pot sal omor ca ma omoara el, no sai pot face ks ca nu iau nimic xp, nu o sal pot opri ca na e mai mare. Si apoi incepe shoul, sa vedem atunci ce incurajezi AFK-UL sau VANATOAREA ???

Se vede de pe LUNA ca e VANATOARE si u vii si ma ei ca ai jucat si ai facut si ai dres . Bv. Frumos raspuns de la un admin. Apropo daca tot dezgropam mortzii, nu te-am mai vazut de mult prin zona. Cum de acum ai reusit sa rezolvi cateva plangeri si apoi iar nu te mai vedem ?

O sa te superi asa e, dar vezi cum e ? Eu vreau rezolvare la nelamuriri si u vii cu chestii de cand jucai u MU. Oare asa se rezolva problema ?

Daca nu e VANATOARE este AFK , am inteles. Sper sa rezolvi la fel si daca vor fi persoanele inversate.

Ms.Se poate inchide, ma lamurit xtest cum stau lucrurile.

Apropo, nu voi VANA ci doar voi posta sa vedem rezolvarile. :cool2:

Ami cer scz ca a trebuit sa cititi atatea randuri. Topik inchis va rog. :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

Atasez si cateva poze in care se vede cat de mult la interesat xp-ul / lvl , poate mai mult decat sa ma vaneze pe mine , nu?

Cred ca la interesat mai mult sa iau eu ss si sa se aleaga si cu 200 mil zen decat de spot si xp.

http://www.imagebam.com/image/896c83179116458

http://www.imagebam.com/image/2d68d5179116468

http://www.imagebam.com/image/a715ff179116478

Eu zic sa se reflecteze bine asupra acestei situatii create, deoarece deja sa creat un precedent si daca se urmaresc si cele 2 topikuri de la plangeri ale domnului Jardel (s0are007) se dovedeste de 2 sau poate chiar de 3 ori in plus ca sa urmarit vanatoarea si nu xp-ul, spotul. Nici acum nu e clar oare ???? Ks e ks sa zicem ca il accept dar vanatoarea nu o vede nimeni ?? E clara, e chiar foarte clara si totusi ni se arunca cu praf in ochi. :clap:

Link to comment
Share on other sites

Cum e xtest ? Te-am convins de vanatoare sau e mai greu ? Am pus si poze in plus, se vede cum ma urmarit inca de 2 ori la Plangeri, alte dovezi cate mai doresti?

Sau deja ne-ai parasit ? Asta nu inteleg si poate ami poti explica de ce nu ai mai aparut de mult timp pe la noi si deodata cand a fost vb de batosai, s0are0060 ai aparut ai inchis 3 topikuri si gata, liniste. :dontknow:

Nu ai incurajat afk-ul dar in schimb incurajezi vanatoarea.

Macar daca nu ai un raspuns concret ( nu ne mai explica cum era cand jucai u ) inchide topik ca si asa mai sunt 2 zile si expira ss si oricum o sa vina un raspuns aici cu cateva ore inainte sa iasa ss. Ms. Salutal pe s0are0060 cand il vezi prin Craiova ;) . :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

Atasez si cateva poze in care se vede cat de mult la interesat xp-ul / lvl , poate mai mult decat sa ma vaneze pe mine , nu?

Cred ca la interesat mai mult sa iau eu ss si sa se aleaga si cu 200 mil zen decat de spot si xp.

http://www.imagebam.com/image/896c83179116458

http://www.imagebam.com/image/2d68d5179116468

http://www.imagebam.com/image/a715ff179116478

Eu zic sa se reflecteze bine asupra acestei situatii create, deoarece deja sa creat un precedent si daca se urmaresc si cele 2 topikuri de la plangeri ale domnului Jardel (s0are007) se dovedeste de 2 sau poate chiar de 3 ori in plus ca sa urmarit vanatoarea si nu xp-ul, spotul. Nici acum nu e clar oare ???? Ks e ks sa zicem ca il accept dar vanatoarea nu o vede nimeni ?? E clara, e chiar foarte clara si totusi ni se arunca cu praf in ochi. :clap:

eu am vb cu linux despre zen si pe el l-am luat la party pe acel spot si o poate confirma si el numai ca el a zis ca sa te iau si pe tine in party .Normal ca tu nu ai de unde sa sti deoarce mi a zis pe party..|

Trecusera deja 10 20 de min si tu nu plecai de pe spot eu nu puteam sta on asa ca am preferat sa plec de pe spot. numai ca am luat un bonus de la Linux!

p.S ciudat sa vorbesti tu de vanatoare =))) cand tu ai postat cu zecile pt pick zen chiar daca nu ai nici o legatura cu ei,,chiar acuma sunt vreo 2 .. postati de tine recent... asta e vanatoare .. nu un simplu KS

Link to comment
Share on other sites

Ne arati si noua 1-2 poze cu Linux in party daca sustii ca ai stat cu el ? Pe vb goale nu punem accent. Eu ti-am demonstrat cu printuri tot ce am afirmat.

10-20 min ???? Linux a aparut in final pe spot draga s0are0060. Tu te contrazici singur din cate observ.

Apare Linux si ai spui ca ai preluat, el zice ,, ial in party si mai ei o elfa si gata " apoi tia zis sa faci o fapta buna de 8 Martie, apoi ai luat zenul si am facut eu cu Linux party.

Daca ai ceva printuri care sa sustina ceea ce afirmi asi fi curios sa le vizionez ;). Pana atunci doar vb goale ai aruncat si xtest tea crezut din pacate. :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

ma vasile eu imi dau acuma seama ca tu esti cam redus putin...

pai pe linux nu l-am chemat eu la pt ?:)))) el zicea sa te iau pe tine cu sm si bk si inca un elf si gata:))) mai bine numai puneai poza 2 =)))) din ce zice el reiese ca are pt cu mn :)))

doamnee

intrebal in joc daca a avut sau nu pt cu mine sau roaga un admin sa verifice loguri dak a facut exp cat timp a stat acolo si vorbeam cu tine :))) oricum asta nu cont dar asa pt capul tau:)))

:-j jignesti cam mult pe xtest din cate vad eu si pe aici si prin plangerile care au mai fost cu tine.

pe scurt TI AM FACUT PRELUARE ; ti am facut poza cand erai on si faceai ks ; te am si anuntzat (chiar daca nu era obligatoriu .. tu trb sa stai on.. nu afk .) si spotu nu ti l-am lasat tie si lu linux ... so.. unde e problema? iti place sa faci spam? dc nu lasi un moderator sa ti verficice reevaluarea.. iti place sa zici povesti ? asa cum ai facut si la plangerea lu cutzu cand respectivu a luat 99 si saracu habar nu avea de bugu ala ???

acesta a fost ultimu meu replay si cred ca si tu ai zis destule lasa un admin sa verifice tot ce ai zis tu.. si dak se poate si are rost si dak linux a fost cu mn in pt sau nu :P asta asa sa vezi cat de geniu esti mai vasile...

Link to comment
Share on other sites

ma vasile eu imi dau acuma seama ca tu esti cam redus putin...

pai pe linux nu l-am chemat eu la pt ?:)))) el zicea sa te iau pe tine cu sm si bk si inca un elf si gata:))) mai bine numai puneai poza 2 =)))) din ce zice el reiese ca are pt cu mn :)))

doamnee

intrebal in joc daca a avut sau nu pt cu mine sau roaga un admin sa verifice loguri dak a facut exp cat timp a stat acolo si vorbeam cu tine :))) oricum asta nu cont dar asa pt capul tau:)))

:-j jignesti cam mult pe xtest din cate vad eu si pe aici si prin plangerile care au mai fost cu tine.

pe scurt TI AM FACUT PRELUARE ; ti am facut poza cand erai on si faceai ks ; te am si anuntzat (chiar daca nu era obligatoriu .. tu trb sa stai on.. nu afk .) si spotu nu ti l-am lasat tie si lu linux ... so.. unde e problema? iti place sa faci spam? dc nu lasi un moderator sa ti verficice reevaluarea.. iti place sa zici povesti ? asa cum ai facut si la plangerea lu cutzu cand respectivu a luat 99 si saracu habar nu avea de bugu ala ???

acesta a fost ultimu meu replay si cred ca si tu ai zis destule lasa un admin sa verifice tot ce ai zis tu.. si dak se poate si are rost si dak linux a fost cu mn in pt sau nu :P asta asa sa vezi cat de geniu esti mai vasile...

Asa vezi u in poza 2 ca are party cu u ? Bine, ai vazut bine. Ma rasule, eu postez aici cat vreau ca e reevaluarea mea, vad ca tu te bagi in seama aiurea. Cu ce am jignit eu pe xtest ???? Stii doar sa pui paie pe foc doar atat. Vii cu afirmatii fara temei si vb ca sa te afli si u in treaba ca in rest esti....varza. In plangerea lui cutZu nu am postat numai eu, dar tu vezi doar ce ati convine. Inca ceva domnul s0are0060, sunt un geniu atat timp cat joc curat si nu stau cu move cum stai u. Dar e grele la tine sa aungi la stadiul asta :)) Arata-mi unde lam jignit pe xtest, poti ? Poti pe draq... zii ms ca tea scos de la vanatoare, dar va veni si vremea ta cum a fost si cu s0are0060. Hai mergi un pic pe la Diverse si prin alte Sectiuni sa plangi ca nu am luat ss. :gun:

Link to comment
Share on other sites

Cobra, ai fost preluat si ai pierdut orice drept asupra spotului.

Vad in chat: "Trimiti preluarea si iti las spotul", nu e nimeni obligat sa-ti trimita tie preluarea, daca stii ca ai fost afk minim 5 minute deja ar trebui sa stai pe ganduri daca sa ataci sau nu.

Daca tu atacai cu impresia ca cel care a facut preluarea minte este fix problema ta.

Primea suspend pentru vanatoare daca tu erai in continuare afk si el facea poze de ks. Erai on, atacai pe spot desi stii ca ai lipsit de la calculator minim 5 minute.

Suspendul a fost acordat corect si ramane.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...